Cosmote

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

dimitrakous

New member
24 February 2016
3
Είναι πραγματικά κρίμα και απαράδεκτη η συνπεριφορά και η πολιτική της εταιρείας. Καινούργιο κινητό τηλέφωνο της SONY που αγοράστηκε με επιδότηση και πληρώθηκε η διαφορά, δεν είχε μέσα στο σπίτι καθόλου σήμα, τη στιγμή που άλλες συσκευές είχαν. Στο συγκεκριμένο σπίτι ζω 2 χρόνια, και τόσο εγώ όσο και οι οικείοι μου δεν είχαμε ποτέ παντελή έλλειψη σήματος. Όλοι είχαμε διαφορετικές συσκευές, το σήμα μπορεί να μην ήταν καμπάνα (ναι μπορεί να λέτε ότι η Σάμος έχει κάλυψη 3G αλλά αυτό δεν ισχύει), να είχαμε 2 γραμμές αλλά ποτέ δεν είμασταν στην κατηγορία "μόνο κλήσεις έκτακτηςανάγκης" . Απευθυνόμαστε στην εξυπηρέτηση πελατών, προτείνουν αλλαγή SIM. Αλλάζουμε την κάρτα, το πρόβλημα εξακολουθεί να ισχύει. Λένε θα στείλουν mail για έγκριση αντικατάστασης. Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση που συνεχίσαμε να μιλάμε ήταν επιεικώς απαράδεκτη. Ειρωνική, απαξιωτική, προσβλητική. Μια οι τοίχοι του σπιτιού έφταιγαν, μια λέει αν είχαμε κάνει μόνωση. Όταν είπαμε ότι εδώ και μια εβδομάδα δεν έχω τηλέφωνο, πρότεινε να 1) αγοράσουμε αντάπτορα και να βρούμε κινητό (δε θέλω καν να αναφέρω και τα ανάλογα σχόλια αυτολεξεί) και 2) να αγοράσουμε έστω και με επιδότηση συσκευή ενίσχυσης σήματος 3G λες και στη Σάμο έχουμε τέτοια κάλυψη. Μίλαγε λες και απευθυνόταν σε άτακτους μαθητές σχολικής τάξης που δεν την αφήνουν να κάνει μάθημα. Και λίγα λέω. Επαναλαμβάνω ότι η συσκευή ήταν 2 ημερών και ήδη είχε πρόβλημα έλλειψης σήματος όταν ήμουν σπίτι μου και κάποιες φορές κόλλαγε και ούτε η αφή έπιανε, ούτε τίποτα. Στο κατάστημα ΟΤΕ που διαμαρτυρήθηκα και αφού μας πηγαινοφέρνουν και μας ταλαιπωρούν μια εβδομάδα, η προϊσταμένη αρνήθηκε ότι είναι DOA γιατί είχαμε ανοίξει λέει τη συσκευή, λες και θα μπορούσαμε να ξέρουμε ότι η συσκευή είναι προβληματική από το κουτί χωρίς να το ανοίξουμε. Της είχα στείλει έγγραφη διαμαρτυρία, όταν την ρώτησα αν θα μου απαντήσει εγγράφως (γιατί αναφερόμουν και σε ότι μου είχαν πει οι υπάλληλοι του καταστήματος) είπε ότι δεν είναι αυτή αρμόδια και μάλιστα μου συνέστησε αν ποτέ γίνω προϊσταμένη του ΟΤΕ να κάνω αλλιώς. Όταν της είπαμε ότι άλλες εταιρείες αντικαθιστούν αυτόματα την προβληματική συσκευή, το θέμα της ήταν πώς θα ξαναπουλήσει μετά τη συσκευή. Είμαι τόσα χρόνια πελάτης της Cosmote και πραγματικά λυπάμαι για την εξέλιξή της. Παντελής έλλειψη σεβασμού στον πελάτη, καμία εξυπηρέτηση, καμία κατανόηση, καμία προθυμία για βοήθεια και επίλυση του προβλήματος. Παλαιότερα δεν υπήρχε περίπτωση υπάλληλος ή προϊστάμενος του ΟΤΕ να μιλήσει με τέτοιο τρόπο ή να μη βοηθήσει σε εύλογα και δίκαια θέματα (και το λέω υπεύθυνα γιατί και από την οικογένειά μου δούλευαν στον ΟΤΕ και εγώ προσωπικά είχα δουλέψει στο 134). Απάντηση προωθήσαμε τα χαρτιά σας ΘΑ σας απαντήσουν. Ούτε το πότε, ούτε τίποτα άλλο. Θα στείλουμε την εντελώς ολοκαίνουργια συσκευή στη SONY για επισκευή και θα σας σταλεί μήνυμα. Με τέτοιες πολιτικές χάνει η COSMOTE πελάτες και την εμπιστοσύνη στην εταιρεία σας. Ντροπή!!