Lethal Weapon! [FOX]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

Lethal_Weapon_Fox.jpg


FOX | Imdb | Cinemode




Το Fox θα μεταφέρει το «Lethal Weapon» στην τηλεόραση


Πρόκειται για την τηλεοπτική μεταφορά του «Lethal Weapon», του πολύ επιτυχημένου franchise δράσης
που δημιούργησε ο Richard Donner, με πρωταγωνιστές τους Mel Gibson και Danny Glover.

Το σενάριο του πιλότου έχει γράψει ο Matthew Miller, ενώ την σκηνοθεσία έχει αναλάβει ο McG, ο οποίος
θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού μαζί με τους Dan Lin και Jennifer Gwartz.

Στο ρόλο του Roger Murtaugh θα βρεθεί ο Damon Wayans, ενώ στο ρόλο του Martin Riggs θα βρεθεί
ο Clayne Crawford. Πρωταγωνιστούν επίσης οι Jordana Brewster, Kevin Rahm και Golden Brooks.

Η τύχη του τηλεοπτικού «Lethal Weapon» που φαντάζει περισσότερο σαν μια κακή ιδέα, θα κριθεί από
την επιτυχία του πιλοτικού επεισοδίου, που θα υλοποιήσει η Warner Bros. Tv για το δίκτυο Fox…



«Ύστερα από την απώλεια της γυναίκας του και του μωρού τους, ο Martin Riggs, ένας αστυνομικός του
Texas και πρώην μέλος των Navy SEALS, αποφασίζει να μετακομίσει στο Los Angeles για να κάνει μια
νέα αρχή. Μέλος της αστυνομίας του Los Angeles πλέον, ο Riggs θα συνεργαστεί με τον Detective
Roger Murtaugh, ο όποιος έχοντας πρόσφατα υποστεί μια «ελαφριά» καρδιακή προσβολή,
θα πρέπει να αποφεύγει το στρές.»





Δεν το είχα σκοπό να ανοίξω θέμα για την σειρά, αλλά όταν είδα τον πρωταγωνιστή που διάλεξαν,
είπα να ανοίξω μπας και βγει κάτι καλό! :p

Δεν τον έχω δει αλλού αλλά νομίζω πως έχει μία καλή δόση τρέλας, με το που τον είδα!! :cool:




 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Lethal Weapon! [ Fox ]



Damon Wayans

Πρώτη Ματιά Στον Πιλότο Του «Lethal Weapon»

Πρόκειται για την τηλεοπτική μεταφορά του «Lethal Weapon», του πολύ επιτυχημένου franchise δράσης που δημιούργησε ο Richard Donner, («The Omen», «Superman I-II», «Scrooged»)
με πρωταγωνιστές τους Mel Gibson και Danny Glover.

«Υστερα απο την απώλεια της γυναίκας του και του μωρού τους, ο Martin Riggs, ένας αστυνομικός του Texas και πρώην μέλος των Navy SEALS, αποφασίζει να μετακομίσει στο Los Angeles για να κάνει μια νέα αρχή.
Μέλος της αστυνομίας του Los Angeles πλέον, ο Riggs θα συνεργαστεί με τον Detective Roger Murtaugh, ο όποιος έχοντας πρόσφατα υποστεί μια «ελαφριά» καρδιακή προσβολή, θα πρέπει να αποφεύγει το στρές.»


Το σενάριο του πιλότου έχει γράψει ο Matthew Miller («Chuck», «Forever»), ενώ την σκηνοθεσία έχει αναλάβει ο McG («Supernatural», «Nikita»),
ο οποίος θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού μαζί με τους Dan Lin και Jennifer Gwartz.

Στο ρόλο του Roger Murtaugh (Danny Glover) θα βρεθεί ο Damon Wayans («The Last Boy Scout»), ενώ στο ρόλο του Martin Riggs (Mel Gibson) θα βρεθεί ο Clayne Crawford («Rectify»).
Πρωταγωνιστούν επίσης οι Jordana Brewster («Fast & Furious»), Kevin Rahm («Mad Men») και Golden Brooks («Blunt Talk»).

Η τύχη του τηλεοπτικού «Lethal Weapon» που φαντάζει περισσότερο σαν μια κακή ιδέα, θα κριθεί απο την επιτυχία του πιλοτικού επεισοδίου, που θα υλοποιήσει η Warner Bros. Tv για το δίκτυο Fox…

http://www.cinemode.gr/tileoptikes_seires/proti-matia-ston-piloto-tou-lethal-weapon.html
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Lethal Weapon! [ Fox ]

Μια χαρά φαίνεται και σαν ιδέα και σαν πρωταγωνιστικό δίδυμο και σαν παραγωγή.

Περιμένω μια πολύ δυνατή σειρά δράσης.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Re: Lethal Weapon! [Fox]


Βγήκε trailer!

Όντως καλός είναι ο Clayne Crawford!
Μου αρέσει στον ρόλο! :cool:
 

papdoux

Supreme Member
14 December 2007
3,403
Απάντηση: Lethal Weapon! [Fox]

το τρέιλερ δείχνει καλό, ελπίζω και η σειρά, θα τη δω λογικά
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Lethal Weapon! [Fox]

Ωραιο πρεπει να ειναι αυτό!
Fun αστυνομική σειρά της προκοπης , δεν ξερω απο ποτε ειχαμε να δουμε ...
 

felixxx

Senior Member
20 June 2006
584
Re: Lethal Weapon! [Fox]

Πολυ καλη επιλογη ηθοποιων, και πλουσια κινηματογραφικη παραγωγη! Αν και δεν ειμαι φαν του ειδους με επεισε να το δω!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Lethal Weapon! [Fox]

Βασισμένο στο ομώνυμο κι επιτυχημένο κινηματογραφικό franchise, το "Lethal Weapon" ακολουθεί το εμβληματικό αστυνομικό ντούο Ριγκς και Μέρντοχ, καθώς πολεμούν το έγκλημα στο μοντέρνο Λος Άντζελες. Από τη στιγμή που ο παράτολμος και παρορμητικός Martin Riggs (Clayne Crawford του "Rectify") συναντήσει τον συνετή και νομοταγή Roger Murtaugh (Damon Wayans, Sr. των "My Wife and Kids" και "In Living Color"), φαίνεται από την αρχή πως η συνεργασία τους είναι καταδικασμένη. Μετά από όμως από την πρώτη τους κοινή υπόθεση, συνειδητοποιούν και οι δύο πως αυτή η κατάσταση μπορεί να δουλέψει τελικά.

http://gr.ign.com/tv/28314/feature/teleoptikos-odegos-oi-nees-seires-ton-megalon-teleoptikon-di?p=3
 

BIOS

AVClub Fanatic
19 June 2006
15,781
Απάντηση: Lethal Weapon! (2016, FOX)

Αρκεί να μην είναι αυτοτελή επεισόδια, αλλά να έχει πρωτίστως μια καλή ιστορία να τρέχει. Δεν μου αρέσει η ιδέα ενός ακόμα Hawaii 5-0...
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Lethal Weapon! (2016, FOX)

Καλούτσικο το πρώτο επεισόδιο , δεν φτάνει βέβαια τις ταινίες με τίποτα αλλά βλέπεται χαλαρά αν δεν έχει κάποιος πολλές απαιτήσεις. Βάζω ένα 7/10 προς το παρόν.
 
Re: Lethal Weapon! (2016, FOX)

Κρατούσα μικρό καλάθι γενικά (όχι γιατί το original ήταν και καμιά ταινία - σταθμός, απλά άλλες εποχές, άλλες ανάγκες). Νομίζω ότι έκαναν καλή δουλειά: το γενικότερο feeling είναι παρόν. Νομίζω μεταξύ των δυο αυτός που χάνει συγκριτικά με το original είναι ο αντι-Glover, ο άλλος ο πιτσιρικάς καλά το πάει.

Αυτό που με χάλασε ήταν λίγο οι πανεύκολες λύσεις (βλ. τελικό boss fight). Αυτό ήταν μεν πιστό στο πρωτότυπο, αλλά είναι αυτό που λέω παραπάνω, άλλες εποχές τότε, τώρα κάτι τέτοια φαίνονται λίγο χαζά.

Θα το χαζέψω πάντως για λίγο καιρό να δω που το πάει. Ελπίζω όπως είπε κι ο BIOS να'χει κάποιο κεντρικό στόρυ που να σε κρατάει.
 

Wicked ENX

New member
24 September 2016
36
Re: Lethal Weapon! (2016, FOX)

Το πρώτο επεισόδιο δεν ήταν κακό, του Martin Riggs του ταιριάζει ο ρόλος σε αντίθεση με τον Roger Murtaugh που απλά δεν… σε πολλές σκηνές φαίνετε σαν «αμήχανος» και νομίζω ότι είναι πολύ νέος για τον ρόλο.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Lethal Weapon! (2016, FOX)

Βελτιωμένο το δεύτερο επεισόδιο είχε και αρκετή πλάκα. Και ο πρωταγωνιστικό δίδυμο αρχίζει να ρολάρει καλύτερα. (8/10)
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Re: Lethal Weapon! (2016, FOX)

Αν και κρατούσα μικρο καλάθι...μ'αρεσε η χημεία τον δυο. Λίγο μου το χάλασε εκείνο το
άλμα από την ταράτσα με την έγκυο
αλλά κατά τα άλλα οκ.