[Επίσημο] iPhone SE

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
iphone-SE-official.jpg



Και η ονομασία του νέου μοντέλου της Apple είναι iPhone SE, ένα 4" μοντέλο, με χαρακτηριστικά του 6s.


se_1.jpg
se_2.jpg
se_3.jpg
se_4.jpg
se_5.jpg
se_6.jpg
se_7.jpg
se_8.jpg
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,453
Πειραιάς
Διαθέσιμο στις αρχές Απριλίου στην Ελλάδα :

iPhone SE will be available in early April in Albania, Andorra, Austria, Bahrain, Belgium, Bosnia, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, Greece, Guernsey, Jersey, Hungary, Iceland, India, Ireland, Isle of Man, Italy, Kosovo, Kuwait, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Macedonia, Maldives, Malta, Monaco, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, Saudi Arabia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Turkey and UAE.
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,362
Εκτός από την μικρότερη οθόνη και το παλιό ντιζάιν έχει καμία άλλη διαφορά από το 6S;

Στην Αμερική πάντως είναι πολύ φτηνότερο από την Ευρώπη. 400 δολάρια στην Αμερική, 489 ευρώ στην Γερμανία.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,410
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: [ Επίσημο ] iPhone SE

Ναι, πως θα βγάλουμε καμια selfie της προκοπης! :p

Μη το υποτιμάς.
Εγω με την μπέμπα βγάζω μπόλικες.
Ειλικρινα με 1.2mp δεν περιμένω προκοπή , ασχέτως επεξεργασιας...
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
εχει γινει τοσο πολυ μοδα η σελφι,που ειναι μεγαλο φαουλ της απλ.
Αλλωστε το ταργκετ γκρουπ γι αυτο το τηλεφωνο,ειναι ανθρωποι που ''παιζουν'' πολυ με τις σελφι.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Απάντηση: [ Επίσημο ] iPhone SE

Μη το υποτιμάς.
Εγω με την μπέμπα βγάζω μπόλικες.
Ειλικρινα με 1.2mp δεν περιμένω προκοπή , ασχέτως επεξεργασιας...

Αν θες να μιλήσουμε σοβαρά, μεγαλύτερη σημασία έχει η ποιότητα του σενσορα και ένα φωτεινο διάφραγμα, παρα τα μεγαπιξελ της κάμερας.
Δεν ξέρω ποσο καλες σελφι βγάζει, απλα δεν θα το έλεγα και deal braker.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Ουσιαστικά η χρήση του θα είναι αποκλειστικά για κλήσεις και SMS , με μια οθονούλα 4" ακόμη και στο facebook να θέλεις να μπεις να σε πονέσουν τα μάτια σου μετά από λίγο.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,672
Μεσευρώπη
Πάει χάλασε και η apple. Αφού άρχισε να ακούει τις ανάγκες των πελατών αντί να τους επιβάλλει για σωστό αυτό που την συμφέρει...Ώρα είναι να δούμε και κάρτα μνήμης στα iphone. Ή αποσπώμενη μπαταρία.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,410
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: [ Επίσημο ] iPhone SE

Αν θες να μιλήσουμε σοβαρά, μεγαλύτερη σημασία έχει η ποιότητα του σενσορα και ένα φωτεινο διάφραγμα, παρα τα μεγαπιξελ της κάμερας.
Δεν ξέρω ποσο καλες σελφι βγάζει, απλα δεν θα το έλεγα και deal braker.

H ουσία ειναι οτι δεν τις εκτυπώνεις ...
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Re: [ Επίσημο ] iPhone SE

Ουσιαστικά η χρήση του θα είναι αποκλειστικά για κλήσεις και SMS , με μια οθονούλα 4" ακόμη και στο facebook να θέλεις να μπεις να σε πονέσουν τα μάτια σου μετά από λίγο.

Εάν έχεις οφθαλμολογικό πρόβλημα, σίγουρα...

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

H ουσία ειναι οτι δεν τις εκτυπώνεις ...

Φαντάζομαι πως δεν θα είναι για εκτυπώσεις μεγάλου μεγέθους.
 
18 June 2006
7,544
Απάντηση: Re: [ Επίσημο ] iPhone SE

Πάει χάλασε και η apple. Αφού άρχισε να ακούει τις ανάγκες των πελατών αντί να τους επιβάλλει για σωστό αυτό που την συμφέρει...Ώρα είναι να δούμε και κάρτα μνήμης στα iphone. Ή αποσπώμενη μπαταρία.

....για να είμαι ειλικρινής γέλασα ειρωνικά με το μέγεθος της οθόνης...θάχει ενδιαφέρον να δούμε πόσο θα πουλήσει....