ESPN 902 Caribbean και Dreambox

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

technisat

AVClub Enthusiast
13 January 2010
869
Έχει κανείς από κατόχους enigma2 δέκτη πρόβλημα με το espn 2 ;
Εξαρχής σε μένα δεν έπαιζε, έλεγα μπας και κάτι φταίει στον TP. Όμως εδώ και μέρες έχει αλλάξει συχνότητα 12737H και συνεχίζει να μην ανοίγει.
Όποιος γνωρίζει τις-πταίει ας απαντήσει
Ευχαριστώ
Δουλεύω constantcw + cc cam
 

hdanca

Supreme Member
17 August 2012
3,061
Athens
Το συγκεκριμένο κανάλι δουλεύει με biss. Είναι πιθανό να μην έχει ο δέκτης σου περασμένο το σωστό κλειδί. Οπότε θα πρέπει να βρεις και να βάλεις το σωστό.
 

technisat

AVClub Enthusiast
13 January 2010
869
Γράφοντας το πρόβλημά μου, εννοούσα και αυτό (απλά το φορουμ έχει κάποιους κανόνες) , το ότι δλδ δεν έχω το σωστό κλ ή οτιδήποτε άλλο..;
Αυτό που έχω αρχίζει σε 9A...DA
Και τέλος πάντων δεν γίνεται να δουλεύουν όλα τα άλλα κανάλια και αυτό όχι.
Γι αυτό και ρωτούσα μήπως έχει κι άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα με το 902 syndication
 

hdanca

Supreme Member
17 August 2012
3,061
Athens
Σε ότι αφορά τη λειτουργικότητα του dreambox (καθώς σε αυτή αναφέρομαι), εφόσον έχει το κατάλληλο κλειδί περασμένο για κάποιο κανάλι, τότε θα το ανοίξει. Αν δεν το ανοίξει, σημαίνει ότι το σχετικό κλειδί είναι λάθος. Το ποιο είναι το σωστό κλειδί, δεν θα το βρεις εδώ...
 

technisat

AVClub Enthusiast
13 January 2010
869
"Να εξηγούμεθα για να μην παρεξηγούμεθα"
To κλειδί είναι σίγουρα (99%)) σωστό γιατί αυτό παραθέτουν παντού και έχει ημερομηνία αρχές μαρτίου του τρέχοντος έτους.
Ας δώσει τα φώτα του κάποιος στο 'πρόβλημα'!​

hdanca
εσύ το κανάλι το πιάνεις, το βλέπεις;