Line of Duty [BBC]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 9 81.8%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 1 9.1%
  • Καλή

    Votes: 1 9.1%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    11

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
Line-of-Duty.jpg

BBC Two | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter

- Έγκλημα | Δράμα | Θρίλερ -




Το Line Of Duty, είναι μια δραματική σειρά η οποία ρίχνει μια ματιά στη διαφθορά της Αστυνομίας.

Η πρώτη σεζόν ξεκινά μετά από μια επιδρομή της αντιτρομοκρατικής που πάει στραβά, ο Αστυνομικός
Steve Arnott αρνείται να λάβει μέρος σε μια συγκάλυψη. Εξοστρακισμένος από τους συναδέλφους
του, μεταφέρεται σε μια μονάδα καταπολέμησης της διαφθοράς, την AC-12, με επικεφαλής τον
Επιθεωρητή Ted Hastings.


Ηθοποιοί: Martin Compston, Vicky McClure and Adrian Dunbar.





 
Last edited by a moderator:

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
Δεν ξέρω αλλά σε σχέση με τις Αμερικάνικες σειρές οι Αγγλικές λόγο των λιγότερων επεισοδίων, λόγο ότι έχουν άλλο στιλ στο γύρισμα βασιζόμενες περισσότερο στους διαλόγους από το να τα πυροβολάνε όλα μου ταιριάζουν περισσότερο
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
η σειρά παίρνει άνετα 9,5 στα 10, και βλέποντας τις αντίστοιχες Αμερικάνικες σειρές καταλαβαίνεις το χάος που τις χωρίζει
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Δεν την έχω δει καθόλου, αν και μου αρέσουν αρκετά οι Αγγλικές.. BBC, ITV..

Για να πηγαίνει τόσες σεζόν θα είναι πολύ καλή όντως..
 

kinezos69

Established Member
8 May 2008
113
Πολύ δυνατή σειρά. Ένταση, δράση, χωρίς αμερικανιες και έξι μόνο επεισόδια σε κάθε αυτοτελή κύκλο που δεν κουράζουν. Την συστήνω ανεπιφύλακτα.
 

esykas

AVClub Enthusiast
27 June 2006
1,216
Πειραιάς
δεν ξέρω έχω γίνει πολύ περίεργος
από τις Αμερικάνικες σειρές πλέον βρίσκω ελάχιστες να σε κρατάνε σε ενδιαφέρον
πιστεύω ότι το πρόβλημα τους είναι τα πολλά επεισόδια τα οποία όλως περιέργως σε σειρές όπως NCIS Blue Bloods Major Crimes επειδή είναι αυτοτελή κρατάνε
 

nxh1024

Established Member
20 March 2008
126
Από τις πιο συναρπαστικές αστυνομικές σειρές που έχω δει. Αγωνία μέχρι τα τελευταία λεπτά κάθε season. Περιμένω με ανυπομονησία την 5η.
 

Skakinen

AVClub Fanatic
22 November 2006
10,037
Αθήνα
Μόλις τελείωσα τον 4ο κύκλο τον οποίο θεωρώ μάλλον τον καλύτερο. Όποιος θέλει κάτι διαφορετικό από τις συνήθεις αμερικανιές (βλέπε πιστολίδια, εκρήξεις, καταδιώξεις με αυτοκίνητα, υπερήρωες, αναληθοφάνειες για 12χρονους) να το τσεκάρει πάραυτα.
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
πολυ καλη σειρα μόλις είδα τον 3 κύκλο , και θα συνεχίσω , αν και με μπριζωσε πολύ κάποια στιγμή το 6 επεισόδιο ήτανε απολαυστικό από την μέση και μετά , την υποτίμησα θα λέγα λίγο στην αρχή αλλά είναι δυνατή πολύ ! Αγγλική σειρά κλασική με λιγότερη δράση και πολύ πλοκή μπλα μπλα. ..
Να χε και λιγότερους διαλόγους θα ήτανε τέλεια !!!
 

Skakinen

AVClub Fanatic
22 November 2006
10,037
Αθήνα
Στο ίδιο ψηλό επίπεδο και ο 5ος Κύκλος.
Έξι γεμάτα επεισόδια χωρίς ίχνος "κοιλιάς" με εξαιρετική πλοκή.

Το BBC έχει παραγγείλει και 6ο Κύκλο.
 

kalev

Senior Member
12 January 2014
330
Λιβαδειά
Έχουν βγει τα τρία πρώτα επεισόδια από τα 7 που έχει ο 6ος κυκλος, μα αναμένουμε ελληνικούς υπότιτλους.
Φανταστική σειρά, δεν είναι τυχαία η βαθμολογία της
 

skysound

Supreme Member
28 January 2007
6,789
Θεσσαλονίκη
Το προβλημα ειναι οτι πανε ακριβως 2 χρονια απο τον προηγουμενο κυκλο
και αντε να θυμηθεις τι και πως.