4K Players

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

pan78

Senior Member
26 March 2013
483
ποτε ρε παιδια θα ερθουν οι πρωτες παρτιδες 4κ players ??
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Υποτίθεται τον Απρίλιο θα ήταν εδώ :flipout: Αν έρθουν τον Αύγουστο τελικά θα είμαι ευχαριστημένος.



Βabis Κ. μάλλον για disc players εννοεί.
 

ΧΡΗΣΤΟΣΜ

AVClub Enthusiast
29 June 2006
855
ναι για disk players λεω για να δουμε ...
Τελικα εχουν ερθει τα πολυφημησμενα PANASONIC UB900 και το φθηνοτερο samsung 8500 ?
Toσο καλες κριτικες με εχουν βαλει σε πειρασμο παρα ι την ακριβη τιμη τους!
Αλλα καθε νεο μοντελο που θα βγανει θα ειναι και καλυτερο και φθηνοτερο στο upscale σε 4Κ που ειναι και το ζητουμενο .
Μηπως εχει κανενας καποιο απο τα παραπνω να μας πει δυο λογια ?
 

makis1973

AVClub Addicted Member
25 June 2007
2,454
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ/ΝΑΞΟΣ
Μόνο απο έξω εαν εχει φέρει κάποιος .
Η λογική λεει οτι αν φέρουν θα ειναι περιορισμένα τεμάχια.
Εγω πάντως που ρώτησα στο public πριν 3 μέρες μου είπαν να τους πάρω τηλέφωνο Ιούλιο ...
 

ΧΡΗΣΤΟΣΜ

AVClub Enthusiast
29 June 2006
855
προσφατα ειδα το panasonic στο techstores στα > 900 ευρω αλλα δεν ξερω εαν υπαρχει σε αποθεμα,
απο amazon.co.uk στις 600 λιρες ειναι λιγο καλυτερα προς το παρον ...
εν αναμονη μεχρι τους Ολυμπιακους μπας και πεσουν τιποτα προσφορες !
 

ΧΡΗΣΤΟΣΜ

AVClub Enthusiast
29 June 2006
855
σε ερωτημα μου στο plaisio για καμμια νεα παραλαβη απο τα δυο καλα 4k blu ray μου ειπαν στα μεσα Ιουνη να περασω !!!
 

ΧΡΗΣΤΟΣΜ

AVClub Enthusiast
29 June 2006
855
Διαβάζωντας προσεκτικα πολλα σχολια χρηστών που αγορασαν το panasonic UB900 ολοι το εκθιαζουν και ειναι πολλοι users απο πολλα διαφορετικα μαγαζια στην Αγγλια (οχι μονο amazon) και ολοι αναφερουν οτι κανει πολυ καλη δουλεια στο upscale απο dvd/blu ray που αυτο δινει ενα κινητρο να δεις υλικο σε 4Κ μιας και δισκακια ειναι ακομα λιγα!
 

aion

Senior Member
13 March 2010
333
Καλησπέρα .Γνωρίζουμε αν παίζει ο ub900 iso files με εξωτερικούς υπότιτλους?
 

aion

Senior Member
13 March 2010
333
Χωρίς να ξέρω , ή προφανής απάντηση είναι πως όχι.
ειχα τον oppo 95 και δεν τον εκανα εσκεμανα update για αυτον τον λογο.Να υποθεσω οτι ολα τα επονημα δεν παιζουν iso?
 

makis1973

AVClub Addicted Member
25 June 2007
2,454
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ/ΝΑΞΟΣ
Μόνο oppo 93 , 95 με παλιο firmware και δεν τα παίζει όλα λόγω μεγάλους μεγέθους αρχείου.
Το 103 σπασμένο η το 105 τα παίζει νεράκι όλα αλλα ειναι παράνομο και δεν στο συνιστώ να το κανεις .
Μια φήμη λεει οτι υπαρχουν 2τουλαχιςτον 2 άτομα με τέτοια 103 που τα παίζουν όλα νεράκι και τα έκαναν εισαγωγή απο Αμερική αλλα τους κόστισε σχεδόν οσο το 105 ...
 

aion

Senior Member
13 March 2010
333
Nα σου πω την αληθεια δεν τρελενομαι να κατεβαζω απο τορρεντ.Εχω κακο ιντερνετ,μεχρι να κατεβουν 40gb φευγει η ορεξη.Συνηθως νοικιαζω αλλα το κακο ειναι οτι δεν εχουν ολες τις ταινιες σε BD και με οθουν στην πειρατια :)
Μεσα στην εβδομαδα περιμενω τον ub 900.Θα δω τι παιζει και τι οχι.Ειμαι περιεργος αν καταλαβω διαφορα με το oppo 95
 

aion

Senior Member
13 March 2010
333
Σίγουρα θα δεις διαφορά.
Εδώ το 93 με το 103 έχει ...
Μακαρι γιατι με τα λεφτα που εδωσα τον οππο πηρα τον πανασονικ.
Αμα ειναι και καλυτερος κελεπουρι
 

ΧΡΗΣΤΟΣΜ

AVClub Enthusiast
29 June 2006
855
Καλησπερα,
το αγορασες απο Ελλαδα η απέξω ?
Μεχρι στιγμης παιζει στα 750 περιπου σε κανα δυο μαγαζια , δεν νομιζω να εχει πεσει η τιμη πουθενα αλλου ....
 

makis1973

AVClub Addicted Member
25 June 2007
2,454
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ/ΝΑΞΟΣ
Πάντως το τεστ που τα εχει στον ήχο περίμενα να λεει καλύτερα για το Πανασονικ .
Και αν ψάξεις τα σπεκς μεταξύ αυτού και του σαμσουνγκ ειναι κλάσεις ανώτερο ....
Επιφυλάσσομαι για το περιοδικό διότι ο γνωστός μου δεν κανει λάθη ...
 

aion

Senior Member
13 March 2010
333
Καλησπερα,
το αγορασες απο Ελλαδα η απέξω ?
Μεχρι στιγμης παιζει στα 750 περιπου σε κανα δυο μαγαζια , δεν νομιζω να εχει πεσει η τιμη πουθενα αλλου ....
Απο το γερμανικο amazon
https://www.amazon.de/gp/product/B01CKE33DO/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Πάντως το τεστ που τα εχει στον ήχο περίμενα να λεει καλύτερα για το Πανασονικ .
Και αν ψάξεις τα σπεκς μεταξύ αυτού και του σαμσουνγκ ειναι κλάσεις ανώτερο ....
Επιφυλάσσομαι για το περιοδικό διότι ο γνωστός μου δεν κανει λάθη ...

To διαβασα αυτο,ο ηχος ειναι λιγο "ξερος" λεει
Καλα δεν πιστευω να ειμαι απο τα ατομα που θα καταλαβουν την διαφορα.Νομιζω οτι ολη την βαρδια δουλεια στον ηχο θα την κανει ο LX-88 που θα συνδεθει μιας και αυτουνου τα ολοκληρομενα θα μετατρεψουν τον ψηδιακο ηχο σε αναλογικο.
 

ΧΡΗΣΤΟΣΜ

AVClub Enthusiast
29 June 2006
855
Καλή τιμή εχει το γερμανικό amazon και απο μεταφορικα τι χρεωνει ?
Αντε με το καλο να το απολαυσεις να μας πεις και τις πρωτες εντυπωσεις σε 4Κ upsacle κτλ .