DCC E2-Πρόβλημα

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,713
ΑΘΗΝΑ
εχω τον edision osmini με openatv image.
Κατα περιοδους κραταω ενα μπακαπ με τις λιστες καναλιων που εχω φτιαξει.
εχω δηλαδη 4-5 μπακαπ στην ακρη στην περιπτωση που χρειαστω επαναφορα.
δυστηχως ομως την τελευταια φορα που του εριξα ενα καθαρισμα,δεν μπορω με τιποτε να επαναφερω τις λιστες μου,απο κανενα μπακαπ.
μου βγαζει failed και στο image που εγιναν ολα τα μπακαπ(openatv)αλλα και στο pli που δοκιμασα.
τι μπορει να φταιει?


dcc.jpg
 

mworker

New member
7 February 2010
38
Αθηνα
Re: DCC E2-ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Έλεγξε άν στούς φακέλλους πού έκανες τα αντίγραφα υπάρχουν τά αρχεία satellites.xml,lamedb,bouquets.radio,bouquets.tv καί διάφορα αρχεία μέ κατάληξη.tv.
Eπίσης δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εχοντας επιλέξει δεξιά όλες τίς επιλογές.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,713
ΑΘΗΝΑ
Re: DCC E2-ΠΡΟΒΛΗΜΑ

τα εκανα ολα αυτα αλλα δεν..
το μονο που πετυχε,ηταν να ριξω χυμα μεσα στο φακελο enigma2 ενα απο τα ετοιμα μπουκετα που ηθελα και να τα βρει στην επομενη επανεκινηση.
 

hdanca

Supreme Member
17 August 2012
3,061
Athens
Γι αυτό Δημητράκη, μιας και έγραψες και είμαστε σε περιοχή του Dreambox, για τις λίστες καναλιών να χρησιμοποιείς από δω και πέρα το Dreambox edit! Δεν θα ξανά έχεις ποτέ τέτοιο πρόβλημα!
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,713
ΑΘΗΝΑ
Re: Απάντηση: DCC E2-Πρόβλημα

Γι αυτό Δημητράκη, μιας και έγραψες και είμαστε σε περιοχή του Dreambox, για τις λίστες καναλιών να χρησιμοποιείς από δω και πέρα το Dreambox edit! Δεν θα ξανά έχεις ποτέ τέτοιο πρόβλημα!

μπορω με το Dreambox edit να κανω backu/restore?εαν ειναι ετσι βρε αδερφε να το κατεβασω..!
 

hercoulis

AVClub Addicted Member
7 September 2008
2,388
Εντύπωση μου έκανε πως δε χρησιμοποιούσες το Dreambox edit.
Πχ τροποποίηση των καναλιών και μπουκέτων είναι δύσκολο και χρονοβόρο να γίνει απο το τηλεκοντρόλ σε δέκτη Ε2
Παρόμοια προβλήματα/κολλήματα παρουσιάζει και αυτό.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,713
ΑΘΗΝΑ
Εντύπωση μου έκανε πως δε χρησιμοποιούσες το Dreambox edit.
Πχ τροποποίηση των καναλιών και μπουκέτων είναι δύσκολο και χρονοβόρο να γίνει απο το τηλεκοντρόλ σε δέκτη Ε2
Παρόμοια προβλήματα/κολλήματα παρουσιάζει και αυτό.

αυτο δουλευα με ολους τους δεκτες enigma που ειχα.η αληθεια ειναι οτι ειχα συνεχεια προβληματα.
τωρα που την επαθα εμαθα..