Jack Reacher: Never Go Back

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    26

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,672
Μεσευρώπη
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Την είδα χτες γιατί ήθελα να δω κάτι που δε θα ενδιέφερε την υπόλοιπη οικογένεια. Δυστυχώς διάλεξα αυτό. Εσείς κάντε μια χαρη στον εαυτό σας και προσπεράστε την. Είναι προτιμότερο να δείτε τηλεόραση, να διαβάσετε ένα βιβλίο, να ρίξετε μια πασιέντζα. Ακόμη-ακόμη, βγάλτε ένα παγάκι από το ψυγείο, βάλτε το σε ένα πιάτο και παρακολουθήστε το να λιώνει, θα περάσετε καλύτερα από ότι πέρασα εγώ βλέποντας αυτό το κατασκεύασμα.

Θέλετε και λεπτομέρειες; ΟΚ, ο Κρούζ γέρασε, καιρός είναι να το παραδεχτεί. Η Coby Smolders, ή όπως αλλιώς τη λένε τη γκόμενα δεν ξέρει να παίζει, έχει την εκφραστικότητα μιας πλαστικής κούκλας. Το σενάριο είναι ένα συνονθύλευμα από κλισέ, έπιασα τον εαυτό μου να προσπαθεί να μαντέψει τι θα πει ο κάθε χαρακτήρας στα επόμενα 5 δεύτερα και συνήθως έπεφτα μέσα. Η δράση είναι τελείως μπανάλ, ο Edwar Zwick είναι τελείως ανύπαρκτος. Το χειρότερο από όλα είναι ότι συνειδητοποίησα πόσο πίσω είναι πλέον ο κινηματογράφος δράσης σε σχέση με την τηλεόραση. Ένα επεισόδιο Banshee, Homeland ή Breaking Bad έχει πιο πολλή πρωτοτυπία από όλη αυτή την ταινία, καλύτερο σενάριο, σκηνοθεσία, ηθοποιούς, τα πάντα. Ναι, ακόμα και ο Anthony Starr είναι πιο πειστικός και ταιριαστός στο ρόλο του από ότι ο Tom Cruise ως Jack Reacher.

Μακριά...
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Δεν έχω ξαναδεί Κρούζ πιο "στατικό"...σαν ταινία δεν θα σχολιάσω διότι δεν συγκαταλέγεται στις ταινίες...
 

Constantinos Milonas

AVClub Addicted Member
20 August 2006
1,783
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Πολύ μέτρια ταινια, καμιά σχέση με το πρώτο που μου άρεσε αρκετά.
 

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Πολυ χαλι , λιγο στο δευτερο μερος εχει κινητικοτητα αλλα δεν σωζετε η κατασταση με την καμια! Vote 5.7/10

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Aνυπαρκτο ATMOS, ρε μας δουλευουν????????
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,483
Εκεί ψηλά.....
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Πρωτη εμφανης συμμετοχη με τον Κρουζ γερασμενο .


Πλακα ειχε αλλα απλα μια μετρια αξιοπρεπης ταινια δρασης. Αν ειχε αλλο πρωταγωνιστη θα την χαρακτηριζαμε bmovie.
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,798
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Πρωτη εμφανης συμμετοχη με τον Κρουζ γερασμενο .


Πλακα ειχε αλλα απλα μια μετρια αξιοπρεπης ταινια δρασης. Αν ειχε αλλο πρωταγωνιστη θα την χαρακτηριζαμε bmovie.

+1,το αυτό αποκόμισα και εγώ.

Αα και ο Κρουζ χρειάζεται επειγόντως βλεφαροπλαστική
 

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Δημητρη εχεις απολυτο δικιο το ιδιο παρατηρησα και γω , λιγο ελειπε να κλεισουν τα ματια του !!!!!!!!
Ρε σεις τι π@υστης που ειναι ο χρονος ετσι ?Μεγαλωσαμε και μεις και αυτοι!
Η ταινια αθλια , πολυ γελασα με το παγακι , ποσο δικιο ειχε ο φιλος!:flipout::SFGSFGSF:
 

Sorath

Senior Member
29 September 2010
648
Athens, Greece
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Καλά η υπόθεση είναι τελείως κουκουρούκου....

Ο τύπος πάει να βγάλει γκομενάκι, αντί αυτού ξεσκεπάζει ολόκληρη κομπίνα του στρατού και σώζει την κόρη του που δεν είναι κόρη του.... :music-smiley-005:
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Εντάξει μια περιπέτεια της σειράς ήταν, αλλα βλεπόταν.
 

Xmoran

AVClub Enthusiast
7 February 2011
1,094
Ν. ΣΜΥΡΝΗ
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Μετριόταη... αφού σε λιγότερο από μια εβδομάδα που την είδα, διάβασα τα προηγούμενα post για να θυμηθώ την υπόθεση...
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
3,962
Απάντηση: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Κακή ταινία με κοινότυπους διαλόγους και humor που θύμιζαν ταινία 90s.
Αρπα κολα υποθεση.
Ουτε για Κυριακη μεσημερι δεν κανει
 

tryfongr

Established Member
26 February 2017
179
Re: Jack Reacher: Never Go Back (2016)

Μιας και έχω διαβάσει αρκετά βιβλία του Child αποφάσισα εχθές να δω την ταινία. Πάντως το συγκεκριμένο βιβλίο που βασίζεται η ταινία δεν έχω το είχα διαβάσει.

Πάμε στα της ταινίας. Πολύ κακή. Η υπόθεση ήταν τραγική. Πραγματικά απο τα 19 βιβλία αυτό διάλεξαν; Αναγκάστηκα να την χωρίσω στα δύο. Βαρέθηκα το βράδυ και την τελείωσα πριν λίγο. Πολύ κακός Tom Cruise, αδιάφορη Smulders. Προτείνεται μόνο αν έχετε δυο ώρες σαπίλας Κυριακή μεσημέρι, και αυτό με το ζόρι.