Θελω να βλεπω Blu Ray χρειαζομαι μονο το Power DVD ???

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

16 July 2006
7,498
HAMBURG
Θελω να βλεπω Blu Ray χρειαζομαι μονο το Power DVD ???

Αυτο ακριβως θελω να κανω ΟΧΙ ριπαρισμα μονο να βλεπω τα Δισκακια μου Μπλου Ρευ στο πι σι μου !
θα χρειαστω κατι αλλο ;;;;

εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με το αθλημα και δεν ξερω τι εχει αλλαξει ....
αλλαξα και πισι με καινουργια Γουιντους 10αρια και δεν ξερω αν χρειαζομαι παλυ τον παλιο συνδυασμο PowerDVD + AnyDVD




τα δισκακια μου τα εχω πλεον στο Σκληρο δισκο ...
απλα θελω να βλεπω και ετσι κανα δισκακι !


καμια φορα ο δισκος μας αφηνει χρονους ...
 
16 July 2006
7,498
HAMBURG
ελα μου ...

κανεις!!!
δεν βλεπει κανεις απο το πισι πλεον...;;

ενα ναι η οχι θελω ρε παιδια αν χρειαζομαι και κατι αλλο η μπορω να παιξω τα δισκακια ετσι ;
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Αν δεν εχεις δισκάκια με διαφορετικά regions δεν χρειάζεσαι κατι άλλο

Αλλιώς θες το anydvd
 
16 July 2006
7,498
HAMBURG
Απάντηση: Re: Θελω να βλεπω Blu Ray χρειαζομαι μονο το Power DVD ???

Αν δεν εχεις δισκάκια με διαφορετικά regions δεν χρειάζεσαι κατι άλλο

Αλλιώς θες το anydvd

οχι δεν εχω δισκακια τετοια ολα Β περιοχης ειναι !

μηπως ξερεις και πια ειναι η τελευταια εκδοση του PowerDVD ???
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
Για να μην ανοίγω νεο θεμα ας ρωτησω εδω....
Θελω ενα bluray player software για το pc που να μου δινει την επιλογη να προσθετω δικους μου υποτιτλους κατα την αναπαραγωγη bluray ταινιων απο δισκακι! το powerDVD κανει αυτην την δουλειά?
 
16 July 2006
7,498
HAMBURG
καλη ερωτηση .... μαλον το τελευταιο Power DVD το κανει ! δεν το εχω ομως ακομα δεν ειμαι 100 % σιγουρος ...


ενοεις υποτιτλους srt ετσι ;;;


θα ταν καλο να ξεραμε αν υπαρχει τετοιος πλευερ...
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
Αν μπορει καποιος ας μας απαντησει... παντως το 15 που κατεβασα , δεν το εχει. Το 16 δεν το βρηκα καπου για να το κατεβασω για να δω....
Επισης θα ηθελα να μπορει να παιζει τα αντιγραμενα bluray δισκακια , χωρις να βγαζει προβλημα απο διαφορες προστασιες κλπ...
 

host505

AVClub Addicted Member
12 September 2011
1,518
Αντιγραμμένα παίζει και το kodi, που είναι και free και κάνει κι αυτό που λέτε. Mε τα αυθεντικά (encrypted) blu-ray είναι το πρόβλημα και χρειάζεται software με αγορασμένες άδειες κλπ.
 

nikosr6

Senior Member
26 November 2010
398
Για να μην ανοίγω νεο θεμα ας ρωτησω εδω....
Θελω ενα bluray player software για το pc που να μου δινει την επιλογη να προσθετω δικους μου υποτιτλους κατα την αναπαραγωγη bluray ταινιων απο δισκακι! το powerDVD κανει αυτην την δουλειά?

Εννοεις με το μενου?φουλ Blueray Player και να διαλεγεις υποτιτλους?
Τα εχεις σε Iso?
Arcsoft total media theatre ειναι πολλη καλος παιχτης!και 3D!Δες απο την 6 και πανω....τωρα για εξωτερικους δεν ξερω.το ψαχνω και θα επανελθω!!!
 
Last edited:

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
οχι δεν εννοω σε Iso. εχω κανονικα αντιγραμενες τις ταινιες σε bluray δισκακια , και θελω ενα bluray player software που να μπορεις να προσθετεις και subs σε .srt σε ταινιες που ειναι αγορασμένες απο εξωτερικο πχ και δεν εχουν μεσα ελληνικούς υποτιτλους. Οπως κανει το oppo 93 πχ...
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Το TMT εχει αποσυρθεί εδώ και καιρό

Μπορείς να το "βρεις" βέβαια αλλα το αν θα παίζει στα Win 10 πχ ή / και μερικά ίσως νέα δισκάκια, ίσως ειναι θέμα
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
οποτε αν καταλαβα καλα, δεν υπαρχει κανενα πρόγραμμα πλεον που να επιτρέπει να περναμε δικους μας υποτιτλους on the fly σε ιδη γραμμενα bluray δισκακια?
 
16 July 2006
7,498
HAMBURG
εγω χρησιμοποιω το titledrome ειναι ενα μικρο προφραμα που το ανοιγεις ταυτοχρονα με την εναρξη της ταινιας και παιζει υποτιτλους srt τους κανεις οσο μεγαλους θελεις και οτι χρωμα θελεις !

μπορεις να ρυθμισεις την ταχυτητα τους κτλ,,,,

αν εχεις το pwDVD πχ, βαζεις την ταινια που θες (δισκακι) και ανοιγεις και το titledrome και πατας το πλαυ και το ρυθμιζεις στην αρχη να εμφανιζονται οι υποτιτλοι στην αναλογη στιγμη και μεχρι το τελος της ταινιας δεν χανει καθολου !

αν ειναι βεβαια ο ΣΩΣΤΟΣ υποτιτλος ....



να υπενθυμισω οτι το προγραμα αυτο δεν πειραζει τιποτα στο δισκακι απλα παιζει ποαραλληλα με το προγραμα πλευερ !!!
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Βρε παλικαρια για να μην ξεκιναω και εγω νεο θεμα μπορουμε με το PDVD οταν βαζουμε ενα BD iso να ξεκιναει αυτοματα ο υποτιτλος χωρις να πρεπει να παταω δεξι κλικ και να τον τσεκαρω;
κανω rip την ταινια με το DVDFab και κραταω μονο την κυρια ταινια μονο εναν ηχο τον καλυτερο πχ dts hd ma και μονο εναν υποτιτλο τα Ελληνικα αλλα δεν εχω βρει ακρη να ξεκιναει αυτοματα.