Stan Lee's Lucky Man [Sky1]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,100
Λιβαδειά

Stan_Lee_s_Lucky_Man.jpg


Imdb | Wikipedia




Ο Stan Lee, ο comic book θρύλος πίσω από τον Iron Man, τον Spider-Man και τους X-Men, δημιουργεί μία
εντελώς διαφορετική superhero τηλεοπτική σειρά με πρωταγωνιστή τον James Nesbitt ως ένας detective
που μπορεί να ελέγχει την τύχη.

Το Stan Lee's Lucky Man θα προβληθεί στο Βρετανικό Sky1 με ειδικό παραγωγό τον Richard Fell.



Σκηνοθεσία:
David Caffrey, Andy De Emmony, Brian Kelly, Jon East

Σενάριο:
James Allen, Rachel Anthony, Neil Biswas, Stephen Gallagher

Ηθοποιοί:
James Nesbitt, Stephen Hagan, Paul Blackwell, Joseph Gatt



 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Εχει τελειωσει η 1η σαιζον. Δεν το εχει δει κανεις να μας πει μερικα λογακια;
 

kotikos

Senior Member
16 March 2007
329
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Είδα τα πρώτα 6 επεισόδια μέχρι τώρα και έχω κολλήσει. Ένα 7 που είδα στο imdb την αδικεί. Δε ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να πω αλλά τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Μάλλον έχει δέκα επεισόδια απλά είχε κάνει διακοπή και τώρα παίχτηκε το όγδοο.
Στην Αγγλία γυρισμένο και ο τυπάς που πρωταγωνιστεί μου φαίνεται ιδανικός για το ρόλο αν δεν εχω διαβασει το σχετικό κόμικ.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Είδα τα πρώτα 6 επεισόδια μέχρι τώρα και έχω κολλήσει. Ένα 7 που είδα στο imdb την αδικεί. Δε ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να πω αλλά τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Μάλλον έχει δέκα επεισόδια απλά είχε κάνει διακοπή και τώρα παίχτηκε το όγδοο.
Στην Αγγλία γυρισμένο και ο τυπάς που πρωταγωνιστεί μου φαίνεται ιδανικός για το ρόλο αν δεν εχω διαβασει το σχετικό κόμικ.

Edit: Μάλλον κάποιο λάθος έκανα για τα επεισόδια. Απλώς εκεί που το παρακολουθώ έβλεπα αυτά. Όπως διάβασα τώρα Στο imdb έχουν παιχτεί και τα δέκα επεισόδια του πρώτου κύκλου.
Δείτε τη.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Ευχαριστουε τον @airb που ανοιξε νημα και τον @kotikos που ειπε μερικα λογακια. Ειδα το 1ο και φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα. Γνωστες φατσες απο ταινιες και σειρες, οπως ο πρωταγωνιστης Nesbitt αλλα και οι Guillory, Karan, Boyd και ο Gorman (με την πλεον ανωμαλη φατσα :D που παντα λατρευω ομως). Ωραια ιδεα, μια χαρα καστ και το κοβω να εχει αγωνια αλλα και χαβαλε. Δεν ξερω αν θα συνεχισει ετσι, αλλα φαινεται να εχει δοθει μεγαλυτερη σημασια στην παραγωγη, σε σχεση με αλλα αγγλικα που εχω δει. Η φωτογραφια στην νυχτερινη καταδιωξη με τα ταχυπλοα ηταν πανεμορφη. Ελπιζω μονο να μην εριξαν ολο τους το budget στον πιλοτο και ξεμεινουν απο χρηματα μετα.

Σιγουρα θα το συνεχισω!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Είδα τα δύο πρώτα , καλούτσικη μου φάνηκε , ξεχωρίζει ο πρωταγωνιστής που μου θύμισε τον Titus Welliver στο "Bosch". Προς το παρόν βάζω ένα ένα 7.5/10.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,583
Αθηνα
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

H σειρα ειναι πολυ καλη! Ο φοβος που ειχα για τον καταμερισμο του budget δεν επαληθευτηκε. Ειναι πανεμορφα γυρισμενη σειρα και κατα βαση ειναι αστυνομικη, με ενα μικρο twist προς το υπερφυσικο, σχετικα με το κομματι της τυχης. Τα επεισοδια συνδεονται μεταξυ τους αν και αρχικα μοιαζουν σαν αυτοτελη. Εχω δει τα 8 απο τα 10.

Μπορεις καποιος που το εχει δει μεχρι τελους να μας πει αν τελειωνει ή αν αφηνει υπονοια οτι θα συνεχιστει;
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,100
Λιβαδειά
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Έχετε βρει πουθενά ελληνικούς υπότιτλους για το 9 & 10 ??


(Sent from Nexus 6)
 

kotikos

Senior Member
16 March 2007
329
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Υπότιτλους δε βρήκα ούτε εγώ και τα είδα με αγγλικούς υπότιτλους. Τα δύο τελευταία ήταν και τα καλυτερα.
@avpap η σειρά σου αφήνει μια αίσθηση ολοκλήρωσης αλλά και υπόνοια συνέχισης.
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Απάντηση: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Την ειδα και εγω. Δεν το μετανοιωσα.
Στα δικα μου ματια η σειρα υποννοει ξεκαθαρα συνεχεια. (Αν δεν φαει κοψιμο)
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Την ξεκινησε χθές, φαίνεται πολύ καλή μπραβο στον TS που βρήκε το διαμαντάκι αυτό!
Μονο και να υπήρχε σε HD και τι δεν θα έδινα....
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,730
Πάτρα
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

Την ξεκινησε χθές, φαίνεται πολύ καλή μπραβο στον TS που βρήκε το διαμαντάκι αυτό!
Μονο και να υπήρχε σε HD και τι δεν θα έδινα....

υπάρχον σε hd 720p και κάποια επεισόδια σε 1080
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Re: Stan Lee's Lucky Man (2016, Sky1)

το τελείωσα χθές.
Διαμάντι !

Μετά απο αγγλική σειρά αντε δεις αμερικ(λ)ανιές πάλι....