Ακουστικά bluetooth

stocton12

New member
17 January 2011
1
Καλημέρα.
Έχω την LG 55C6V και θέλω να αγοράσω bluetooth ακουστικά. Υπάρχουν κάποια συμβατά μοντέλα που μόνο αυτά δουλεύουν με την τηλεόραση ή κάνουν όλα τα ακουστικά;
Αυτά που θέλω να πάρω είναι τα JBL-E50BT.

Ευχαριστώ πολύ.
 

scope

New member
1 July 2014
95
Έχω πάρει τα https://www.skroutz.gr/s/5869147/Sony-SBH60.html έχουν και nfc και ενεργοποιούν τη σύνδεση γρήγορα με απλό άγγιγμα ακουστικών τηλεόρασης ή κινητού χωρίς να μπλέκεσαι με μενού εκτός από τη πρώτη φορά που θα του δώσεις εξουσιοδότηση. Θεωρώ μεγάλο πλεονέκτημα το nfc αν πρόκειται για εκτεταμένη χρήση των ακουστικών.
Τα χρησιμοποιώ αραιά μαζί με το κινητό και μέσα στο σπίτι με τη τηλεόραση. Από ποιότητα δεν είναι και κάτι φοβερό ίδια με ψείρες των 20 ευρώ να περιμένεις. Τα μαξιλαράκια έχουν μικρό πάχος με αποτέλεσμα να κουράζουν τερματίζουν μετά από πολύωρη χρήση πρέπει να κάθονται απαλά στο αυτί όχι μεγάλη πίεση, εδώ πλεονεκτούν αυτοί που έχουν μικρό κεφάλι. Ηχομόνωση πραγματική μην περιμένεις με αυτά.
Η φόρτιση από μηδενική στάθμη διαρκεί 50 λεπτά και η λειτουργία για τουλάχιστον 7 ώρες ή και παραπάνω.
Δύο καλά έχουν πρώτο συνδέονται και με καλώδιο παρέχει ένα λίγο πάνω από ένα μέτρο μήκος αν θέλεις παραπάνω φτιάχνεις ένα στο εμπόριο δεν έχει κάποιο ιδιότροπο βύσμα. Δεύτερο καλό είναι ελαφριά.
Δεν πρέπει να υπάρχει κάτι ανάλογο στην αγορά αλλά δεν το έψεξα αρκετά να σου πω με παρακίνησε η τιμή και το nfc.
Να δοκιμάσεις τα ακουστικά που θέλεις να πάρεις κατά πόσο ταιριάζουν στο κεφάλι σου, κάθονται σωστά στο αυτί σου, δεν σε ζεσταίνουν, αν είναι ξεκούραστα για πολύωρη χρήση και κατά πόσο ο ήχος είναι αυτό που θέλεις ποιοτικά και περιμένεις.
Μην παρακινηθείς από "reviews"
Πάνω από τα 150 άντε 200 ευρώ πληρώνεις δυσανάλογα πολλά για την ποιότητα που παίρνεις.

Όσο γιαυτό που ρώτησες επιτέλους... δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα στο bluetooth!
 

giannis1971

New member
17 November 2016
4
Καλησπέρα.
Αγόρασα μία τηλεόραση και συγκεκριμένα την LG 49UF7707 η οποία έχει λειτουργία να συνδέσεις ακουστικά ασύρματα αλλά λέει μόνο για LG.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Υπάρχει στο κρυφό μενού κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να μου αναγνωρίσει αι τα δικά μου ακουστικά που δεν είναι LG ???

Ευχαριστώ
 

giannis1971

New member
17 November 2016
4
Καλημέρα scope. Αυτά τα ακουστικά που λες να κάνουν στην LG 49UF7707 ??
Ευχαριστώ.