Star Wars: Rebels [Disney+]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 2 66.7%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 1 33.3%

  • Total voters
    3

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,491
Εκεί ψηλά.....
Star-Wars-Rebels.jpg






Εχω την εντυπωση οτι αυτο το animation θα παιξει καποιο ρολο στην συνεχεια του star wars universe.

Ας συζηταμε εδω την θεωρια του JL_ οτι ο Snoke δεν ειναι αλλος απο τον Ezra.







 
Last edited by a moderator:

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,584
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: Star Wars Rebels

Mαλιστα .... :p
Δηλαδη, εσυ με τον Γιαννη εχετε κανει σεχτα, αποσχιστηκατε. :smash:
Ειναι και αλλοι στην σεχτα σας ? .... (μηπως, ολοι ? :p)


Ναθ

Αδειασε λιγο το γραμματοκιβωτιο σου ! :p
 
Last edited by a moderator:

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,584
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: Star Wars Rebels

(Ευχαριστω τον Ακη για την συγχωνευση ... :p)

Ενα τετοιο νημα θα πρεπε να πλαισιωνεται απο τουλαχιστον ΔΥΟ ατομα.
Τον Ναθ και τον Γιαννη. Ο Γιαννης που ειναι τοσο ενημερωτικος σε αλλα νηματα,
συγγενικα με το Star Wars, και ακομα δεν εχει προσεξει το παρον νημα ? :chinscratch:
Απο ποιον (πρωτο)μαθαμε για το Star Wars Rebels ?
Απο τον Ναθ η απο τον Γιαννη ?
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,491
Εκεί ψηλά.....
Re: Star Wars Rebels

Kαμια σημασια δεν εχει.

Εγω το βλεπω πιο συχνα λογω τεκνων και ο Γιαννης εμβαθυνει περισσοτερο στην σημειολογια :D

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,584
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: Star Wars Rebels

Δεν θα το λεγα ατρανταχτη αποδειξη :laugh: οτι ο Εzra ενδιδει στην σκοτεινη του πλευρα ....
Ετσι κι αλλιως, ακομα και o αγαθιαρης Kenobi ελεγε "the force has a strong influence on the weak minded".
Και οι stormtroopers δεν φημιζονται για strong minds .... ακομα ψαχνουν ... the missing droids .... :laugh:

Τωρα βεβαια ...

αν η Disney παρει χαρακτηρα απο cartoon και τον στεψει αρχιερεα της Dark Side ....
ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΗ.
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Re: Star Wars Rebels

Πώς και δεν είχαμε σκεφτεί να την κάνουμε νήμα!
Αλλά, μας τα λέει τόσο καλά η σειρά που πραγματικά και τώρα το αξίζει!


Έχω την αίσθηση ότι ο Έζρα θα μπει και θα βγει στην σκοτεινή πλευρά με τον τρόπο που συνηθίζεται στην οικογένεια των προικισμένων Skywalkers.
Η ζωή του έως τώρα έχει πάρα πολλές ομοιότητες με του Luke (και του Anakin, μην πω) και η Ντίσνεϋ, πάντα στο "playsafe mode", θα στηρίχτεί σε πεπατημένες πλοκές και παραδόσεις.
Τολμώ να μαντέψω ότι θα μπει λίγο πιο βαθιά στη σκοτεινή πλευρά και με κάποιο προσωπικό κόστος θα ξαναβγεί.
Όσο μεγαλώνουν οι παιδικοί τηλεθεατές, θα μεγαλώνει και ο Ezra και θα ωριμάζει κάπως.
Κάτι σαν τα Χάρυ Πότερ εξέλιξη στο timeline και μακάρι να κρατήσει τόσο πολύ η σειρά που να φτάσει κάποτε σε animation με στόρυ επιπέδου ταινίας Star Wars...
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Star Wars Rebels

Μηπως εχετε βρει πουθενα σαιζον 2 μεταγλωτισμενη ή εχετε μεγαλα παιδια εσεις; Προσωπικα βρηκα σαιζον 1 και μαλιστα για καποιο λογο ειναι μονοφωνικη. Κυριολεκτικα ομως.. ακουγεται ηχος μονο απο το αριστερο ηχειο :)
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Star Wars Rebels

Εχω σαιζον 1,2 με αγγλικους υποτιτλους (για προσωπικη χρηση). Ειχα βρει την 1η μεταγλωτισμενη και τωρα βρηκα και την 2η μεταγλωτισμενη. Δεν ξερω ποιοτητα ή αλλες πληροφοριες, μιας και η σαιζον ειναι "στο δρομο" :)

Ο μεγαλος μου γιος ειναι 5 χρονων, οποτε θελω μεταγλωτισμενο για να καταλαβαινει και αυτος.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,491
Εκεί ψηλά.....
Re: Star Wars Rebels

Κι εμεις πρωτα τα βλεπουμε στα αγγλικα αλλα μετα τα επαναλαμβανουμε οταν τα μεταδιδει η nova μεταγλωτισμενα για να τα εμπεδωσουμε καλυτερα.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Star Wars Rebels

720p stereo μεταγλωτισμένη ή season 2.

sent from my mobile phone, i apologise for any spelling errors
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Star Wars Rebels

Χμμ δηλαδή μόνο αν του μεταφράζεις σε πραγματικό χρόνο τα σημαντικά σημεία των διαλόγων -χαρά στο κουράγιο με λίγα λόγια!

σορρυ, αλλα μπερδευτηκα. Αυτο σε τι ηταν απαντηση;
 

Sonic

Supreme Member
25 November 2012
6,370
Γουκόγιαφκα εν Kashyyyk
Re: Star Wars Rebels

Α, στο " Ντεν έχω νόβα καρντια μου :) "

Φαντάζομαι ότι αν τελικά θέλετε να δοκιμάσετε οικογενειακώς να το δείτε χωρίς μεταγλώττιση, θα πρέπει να καταλήξετε σε μετάφραση πραγματικού χρόνου, όχι ό,τι και πιο απλό κι εύκολο νομίζω!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Re: Star Wars Rebels

Α, στο " Ντεν έχω νόβα καρντια μου :) "

Φαντάζομαι ότι αν τελικά θέλετε να δοκιμάσετε οικογενειακώς να το δείτε χωρίς μεταγλώττιση, θα πρέπει να καταλήξετε σε μετάφραση πραγματικού χρόνου, όχι ό,τι και πιο απλό κι εύκολο νομίζω!

αααα... μαλλον δεν ειδες το επομενο μηνυμα ομως :)

οτι βρηκα και την 2η σαιζον μεταγλωτισμενη. Ειδαμε με τον πιτσιρικα το 1ο διπλο επεισοδιο της 2ης σαιζον και ειχε μεινει με το στομα ανοιχτο εκει που εμφανιστηκε ο νταρθ.