Πρόγραμμα για τιμολόγια

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Καλησπέρα και καλό μήνα :ernaehrung004:

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να στείλω τιμολόγια στους πελάτες μου, να κρατάω πελατολόγιο στο αρχείο, βασικά πράγματα, όχι τίποτα πολύπλοκα. Απλά θα ήθελα να μπορώ να πειράξω το template του τιμολογίου, ώστε να το προσαρμόσω με γραφικά δικά μου στα δικά μου γούστα.
Θα προτιμούσα εφάπαξ αγορά κι όχι μηνιαία, εάν είναι δυνατόν.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :2thumb22sup:
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
'Οσους γνωριζα το εκαναν με access. To προβληματακι ειναι πως δεν υπαρχει access για osx. Οποτε ισως να κοιταξεις σε καποια απο αυτες τις προτασεις;
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα παρολο που ειμαι προγραμματιστης δυστυχως δεν εχω χρονο για να κατσω να φτιαξω. Θελω κατι ετοιμο να δουλευει και ειμαι μια χαρα. Υπαρχουν πολλα για MAC, απλα επειδη δεν ταεχω δουλεψει ρωταω μηπως καποιος απο εδω δουλευει ηδη καποιο τετοιο προγραμμα, ωστε να μου πει εντυπωσεις. Σε ευχαριστω παντως για την απαντηαη

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

SpyrosKoutsogiannis

Established Member
3 December 2012
257
Το ζήτημα είναι να βρεθεί και εφαρμογή που να μην αποθηκεύει / συγχρονίζει στο cloud....Και να δίνει δυνατότητα εξαγωγής αρχείων....
 

jtheogr

AVClub Enthusiast
13 July 2010
799
Καλαμάτα
Καποιες επιχειρησεις χρησιμοποιουν mac αλλα αναγκαζονται να δουλευουν με εμπορικα προγραμματα των windows μεσο parallels κλπ, για mac υπαρχει το filemaker αλλα θελει πολυ παραμετροποιηση και εχει ανυπαρκτη εως καθολου υποστηριξη στην χωρα μας, δεν κανει για το φιλο που ρωταει ποιο πανω αλλα ειναι απο τις καλυτερες crm εφαρμογες που κυκλοφορυν.
 

panosxgr

Supreme Member
24 June 2006
8,604
Το FILEMAKER το ξέρω, αλλά όπως είπα και πριν, αυτό το δίαστημα δεν έχω χρόνο λόγου φόρτου εργασίας για να κάτσω να ασχοληθώ και να το φτιάξω στα μέτρα μου. Για αυτό το λόγο ψάχνω για κάτι έτοιμο... Τώρα εάν δεν βρω κάτι που να με ικανοποιεί, μάλλον θα το πάω παραπίσω ώστε να ασχοληθώ με το FILEMAKER και να το φτιάξω μόνος μου.