Προβλημα με τα ρουτερ της wind.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

kostas1982

Senior Member
21 May 2011
641
Καλημερα. Αντιμετωπιζω εδω και καιρο ενα πολυ περιεργο προβλημα με τα ρουτερ της wind.

Στο πρωτο που ειχαν δωσει ( ZTE ZXV10 H108L ADSL 2+ Wireless Router)οταν εκανα τη συνδεση στη wind) εχανα τo wifi στο κινητο μου οταν καποιος ερχοταν στο σπιτι και συνδεοταν κι αυτος στο δικτυο μου. Δεν γινοταν παντα αυτο, ηταν λιγο random η κατασταση. Επρεπε να κανω restart sto router για να μπορεσουν να μπουν και τα δυο κινητα.
Πηρα τηλεφωνο στη wind και μου εστειλαν δευτερο router (ZTE ZXHN H108L ADSL 2+ Wireless/n Router )

Αντιμετωπιζω παρομοια προβληματα και με αυτο. Πχ Το λαπτοπ πολλες φορες δεν μπορει να συνδεθει καθολου. Οταν συνδεεται ,εχω πολυ χαμηλη ταχυτητα, κατω απο 1mbps ενω συνηθως εχω 10 mbps.
Τo κινητο μου συνδεεται στο δικτυο και ενω γραφει πως εχει συνδεθει, δεν μπορω να μπω στο internet. Πρεπει να μπω δυο τρεις φορες σε airplane mode και μετα να ξεκολλησει και να συνδεθει. Το ιδιο παθαινει και το κινητο της γυναικας μου, οποτε δεν πρεπει να ειναι θεμα του κινητου.
Χθες δεν μπορουσα καν να μπω στο μενου του ρουτερ, ακομα και ενσυρματα.

Ενσυρματα δεν εχω κανενα θεμα με τις συσκευες μου. Μονο με το wifi υπαρχει θεμα.

Εχει καποιος καμια ιδεα;