Euro Truck Simulator 2

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

25 October 2014
73
Έφτασε λοιπόν η ώρα να ξεφύγετε απο την καθημερινότητα. Βγάλτε το κοστούμι σας, κλείστε το στερεοφωνικό σας που παίζει Neil Young και αφεθείτε σε ένα τρόπο ζωής αλλιώτικο........ Ανάψτε ενα σέρτικο τσιγάρο τσεκάρετε εαν οι ιμάντες είναι δεμένοι καλά, βάλτε το cd με τις ασήκωτες ζειμπεκιές και ετοιμαστείτε για το ταξίδι της ζωής σας.

Το παιχνίδι έχει βγει το 2013 και απο τότε έχει ένα κοινό το οποίο είναι "die hard" . Στην βασική του έκδοση περιλαμβάνει τον χάρτη της Ευρώπης και πιο συγκεκριμένα την Αγγλία Γερμανία Αυστρία Βέλγιο Ολλανδία και λίγο απο Ιταλία και Γαλλία. Βέβαια στην διάρκεια του χρόνου βγήκε πρώτα το go east expansion που περιλαμβάνει την Πολωνία και την Τσεχία και έπειτα βγήκε και το σκανδιναβικό expansion, αλλά αυτό είναι μόνο η αρχή.....Το πραγματικό πανηγύρι γίνετε μόλις μπεις στον κόσμο των mods, ΑΠΕΙΡΑ mod με νταλίκες τρέιλερς φορτία και φυσικά αμέτρητα mod's χαρτών που σε κάποιες εκδόσεις πλησιάζει την ΠΛΗΡΗ χαρτογράφηση του κόσμου. Προτού λοιπόν πείτε <<πω...τι χαζομάρες είναι αυτές, παιχνίδι με νταλίκες>> δώστε μια ευκαιρία στο ETS2 και δοκιμάστε το, πάντως σας το λεω απο προσωπική εμπειρία είναι εξαιρετικά εθιστικό και αυτό το καταφέρνει με ένα συνδυασμό συμπαθητικών γραφικών, αρκετά καλά physics και σούπερ gameplay που απο το πρώτο πεντάλεπτο θα σας κάνει ένα "ζόρικο νταλικέρη". Ειδικά εαν βάλετε mod's της αγαπημένης σας νταλίκας και ψαχτείτε λίγο με τους χάρτες μπορεί να το μετανιώσετε που δεν το είχατε δοκιμάσει όλα αυτά τα χρόνια, Όσοι έχετε τιμονιέρα θα ζήσετε την μαγεία της νταλίκας στον μέγιστο βαθμό.

https://www.youtube.com/watch?v=xlTuC18xVII

Καλά ταξίδια.
 

-ARIS-

Moderator
Staff member
23 October 2008
1,846
Αθήνα
Ένα λεπτό να βάλω τον "τεμπέλη" στην τιμονιέρα μου και φύγαμε...
l_1245760703_21275-.jpg


ωραία φάση!:2thumb22sup:
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Όταν λέμε ότι το έχω λιώσει το παιχνίδι με την τιμονιέρα.....grateful dead στο τέρμα και ποτάκι στο χέρι.....ούτε cruise control ούτε τίποτα.....τέρμα το γκάζι και τα speeding tickets πέφτουν βροχή

Μετά από κάνα 3ωρο σε επηρεάζει ψυχολογικά και όταν χτυπάει το τηλέφωνο, το σηκώνεις εκνευρισμένος και μουγκρίζεις ότι και καλά "είσαι δουλειάααα" :music-smiley-005:
 
25 October 2014
73
Re: Απάντηση: Euro Truck Simulator 2

Ένα λεπτό να βάλω τον "τεμπέλη" στην τιμονιέρα μου και φύγαμε...
l_1245760703_21275-.jpg


ωραία φάση!:2thumb22sup:


Είσαι μερακλής...και το δείχνεις !!!

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Όταν λέμε ότι το έχω λιώσει το παιχνίδι με την τιμονιέρα.....grateful dead στο τέρμα και ποτάκι στο χέρι.....ούτε cruise control ούτε τίποτα.....τέρμα το γκάζι και τα speeding tickets πέφτουν βροχή

Μετά από κάνα 3ωρο σε επηρεάζει ψυχολογικά και όταν χτυπάει το τηλέφωνο, το σηκώνεις εκνευρισμένος και μουγκρίζεις ότι και καλά "είσαι δουλειάααα" :music-smiley-005:


Κόλησες και εσύ το μικρόβιο για τα καλά ε....
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Ναι...και το αστείο είναι ότι όταν το ξεκινάς.....δεν του φαίνεται και μετά από το πρώτο upgrade νταλίκας εχεις κιόλας κολλήσει άσχημα.....μιλάμε το παίρνω στα σοβαρά το δρομολόγιο και αν κάνω καμιά ζημιά ψιλόστενοχωριέμαι και η κοπέλα μου με δουλεύει άγρια.....ε τι.....τόσα χιλιόμετρα για τα "καλά λεφτά" και επειδή ένας μαλακ@ς μπροστά σου φρενάρει χωρίς λόγο να χάνεις ζεστό παρά....μιλάμε από Wroclaw-Lyon τώρα...όχι ένα τσιγάρο δρόμος.