Αριθμομηχανή - Χωρίς Διαφημίσεις

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

tzegian

New member
13 October 2016
1
Η εφαρμογη ειναι μια Αριθμομηχανη οπως λεει και ο τιτλος που τρεχει σε κινητα με android 4.1+, ΔΕΝ περιεχει διαφημισεις, λειτουργει οπως οι κλασσικες-φυσικες αριθμομηχανες, ειναι απλη και εχει 4 διαφορετικα θεματα για αρχη (οποιος εχει καποια ιδεα περι καποιου θεματος-χρωματων μου λεει γιατι εγω δεν ειμαι και ιδιαιτερα καλος στο κομματι αυτο). Υποστηριζει αρκετες γλωσσες και επισης διαφορετικες μορφες εμφανισεις για τους διαχωριστες χιλιαδων και δεκαδικων (πχ καποιοι χρησιμοποιουν το 1.000,5 αλλοι το 1,000.5).


Επισης η καταναλωση μνημης ειναι αρκετα μικρη σε σχεση με αλλες δημοφιλεις εφαρμογες.


Ακομα υποστηριζει την λειτουργια του ιστορικου κι ετσι καθε υπολογισμος που κανετε αποθηκευετε σε μια βαση δεδομενων (η αποθηκευση γινεται μετα το πατημα του πληκτρου "=" ) και διπλα απο την καταχωριση του υπολογισμου αυτου μπορειτε να δειτε ανα πασα στιγμη την ημερομηνια οπου εγινε αυτος ο υπολογισμος.

Προς το παρον υποστηριζει αυτες τις πραξεις με θετικους και αρνητικους αριθμους:

  • Προσθεση
  • Αφαιρεση
  • Διαιρεση
  • Πολλαπλασιασμος
  • Πραξεις με ποσοστα
  • Πραξεις με ριζα
  • Το τετραγωνο ενος αριθμου

Επίσης υποστηρίζει τα πλήκτρα μνήμης: MR, MC, M+, M-


Υποστηριζόμενες γλώσσες: Ελληνικά, Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ισπανικά, Ρώσικα, Ιταλικά, Κροατικά, Αλβανικα.


Η εφαρμογη ζητει αδεια για την δονηση που χρησιμοποιειται κατα την διαρκεια των πληκτρολογησεων (μπορει να απενεργοποιηθη) και επισης του internet οπου η αδεια αυτη χρησιμοποιειται αποκλειστικα και μονο για λογους στατιστικων.

Αν χρησιμοποιησετε την εφαρμογη και σας αρεσει, θα ημουν πολυ χαρουμενος αν αφηνατε ενα σχολιο και μια βαθμολογια στο play store.
grin.png


Link για playstore για περισσοτερες πληροφοριες και εικονες:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tzegian.Calculator