Amp για Xduoo X3

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Έχει κανένα μήνα που έχω το μηχάνημα και είμαι αρκετά ευχαριστημένος, σε σχέση με την τιμή του δε νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο..
Από ακουστικά έχω τα Soul Combat +.
Επειδή όμως έχω περήφανα αυτιά θα ήθελα παραπάνω ένταση και ζαχαρωνω τον topping nx5,καμία άλλη πρόταση και αν έχετε άποψη..
Υ.Γ. Έκανα τη βλακεια ίσως να πουλήσω στο φόρουμ τον Ε18 πριν καν το δοκιμάσω με το Χduoo..
 

dimmanoukas

AVClub Enthusiast
11 March 2009
900
ΑΘΗΝΑ
Πάντως για του λόγου το αληθές, με εναν ενισχυτή πετυχαίνεις περισσότερα πράγματα
απο την ενταση μονο....στη δική μου περίπτωση των akg άνοιξε ακόμη περισσότερο τη ήδη
μεγάλη σκηνή και ενίσχυσε/τόνωσε τα χαμηλά τους, με αποτέλεσμα να ισορροπήσει
το άκουσμα τους
αυτό που θέλω να πώ, είναι οτι η σωστή οδήγηση απο εναν ενισχυτή, εκτός του οτι
θα δώσει τη δυνατότητα να παίξουν πιο δυνατά, είναι οτι γεμίζουν τον ήχο των ακουστικών και
απο χαμηλές εντάσεις, κάνοντας την ακρόαση πιο απολαυστική
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,394
Θεσσαλονίκη
Φοβάμαι πως δεν έπρεπε να πουλήσεις το E18 , τώρα από
εκεί και πέρα ότι καλύτερο κατά την γνώμη μου είναι ο κανούργιος
Fiio A5 με 800mW στα 32Ω και 150mW στα 300Ω είναι ίσως ο πιο δυνατός
φορητός ενισχυτής.
Ξεμπερδεύεις για πάντα , στα 160 από Ελλάδα , φαντάζομαι πιο φθηνά αν ψαχτείς από έξω.
Και έχεις και εγγύηση Fiio , μη μπλέκεις με topping κλπ.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Ο topping NX5 βγάζει 285mW/32Ω πολύ μικρή διαφορά από τα 200mW του XduooX3.
Ποιά είναι τα specs των soul combat , δεν τα βρίσκω πουθενά.
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Ευχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά. Τα specs και εγώ δεν τα βρήκα, μονάχα σε ένα γερμανικό review, χωρίς να ξέρω τη γλώσσα τα αναφέρουν ως 32Ohm

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Αν κοιτούσα προς Xduoo Xd-05?? Θα δω διαφορά ?? Και μπορώ να χρησιμοποιήσω και το dac του με το Χ3 ??
 

Sonorus

Super Moderator
Staff member
28 August 2010
8,394
Θεσσαλονίκη
Σαν ισχύ εξόδου έχει διπλάσια.
Σαν DAC με το X3 δεν μπορείς γιατί το X3 δεν έχει coaxial έξοδο , μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο το line out.
 

artheo

Senior Member
7 October 2013
469
Αθήνα
Το Xduoo XD-05 είναι κουμούτσα, άβολο για πραγματικά φορητή χρήση.

Αν θες φορητό ενισχυτή, ο ολοκαίνουργιος Fiio A5 σε τιμή περί τα 130 από ebay (Αγγλία) φαίνεται ιδανική επιλογή.

Για desktop χρήση, αυτή η προσφορά για τον Ο2 είναι αχτύπητο value for money! Μόνο πρόσεχε τις εντάσεις με αυτόν τον ενισχυτή γιατί άνετα σου σπάει τα τύμπανα.
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Αν λοιπόν έχουμε φοβερά αποτελέσματα με τον Ε12 δεν είναι μικρό αλλά και σοφό το ρίσκο να πάω κατευθείαν στο Α5 ??

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Για desktop έχω άλλο dac,αποκλειστικά φορητή χρήση...
 

Colombos74

AVClub Addicted Member
18 June 2011
2,065
Σέρρες
Δεν είμαι της υπομονής είναι η αλήθεια.. Μόλις το παρήγγειλα όπως μου. Είπατε από το eBay Αγγλίας με μόλις 122,08 ... Ευχαριστώ.