Chance [Hulu]

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Ψηφίστε την Σειρά:

  • ΞΞΎΞ±ΞΉΟΞ΅ΟΞΉΞΊΞ?

    Votes: 1 12.5%
  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 6 75.0%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 1 12.5%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 0 0.0%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    8

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

Chance.jpg


Imdb | Cinemode | Facebook



Η συνδρομητική υπηρεσία Hulu κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «Chance», την νέα δραματική σειρά που είναι βασισμένη στη νουβέλα του Kem Nunn.

«Η ιστορία εστιάζει στον Dr. Eldon Chance (Laurie), έναν νευροψυχίατρο του εγκληματολογικού που εργάζεται στο San Francisco.
Υστερα απο μια λάθος απόφαση σχετικά με μια ασθενή του που φαίνεται να πάσχει (ή όχι?), απο διαταραχή πολλαπλής προσωπικότητας,
ο Chance θα βρεθεί μέσα ένα βίαιο και επικίνδυνο κόσμο λανθασμένης ταυτοποίησης, αστυνομικής διαφθοράς και ψυχικών ασθενειών.»


Το σενάριο της σειράς έχει γράψει ο συγγραφέας του βιβλίου Kem Nunn, μαζί με την Alexandra Cunningham («Aquarius») που θα εκτελέσει και χρέη showrunner.

Πρωταγωνιστούν οι Hugh Laurie («House»), Gretchen Mol («Boardwalk Empire»), LisaGay Hamilton, Paul Adelstein, Ethan Suplee,
Stefania LaVie OwenChristian Aguilera, Thomas W. Stewart, Zachary Culbertson,.

Το Hulu έχει παραγείλει ήδη τις δυο πρώτες σαιζόν της σειράς που θα κάνει πρεμιέρα στις 19 Οκτωβρίου.

-----

Ξεκίνησε και αυτό..



 
Last edited by a moderator:

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Λοιπόν είδα το 1ο.. άρχισαν να βγαίνουν subs..

Ψυχολογική σειρά τώρα στην αρχή.. έχει ενδιαφέρον!
Θα δω πως θα πάει και στην συνέχεια.. αφήνει υπονοούμενα και για δράση με κάποιον σκληρό τύπο..

Δεν θέλω να ξαναδώ το trailer το αφήνω να δω..

Λοιπόν Χάρη.. εάν γουστάρεις κάποιο καλό ψυχολογικό τώρα.. ρίξε μία ματιά σε Jessica Jones! :cool:
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Στα πρωτα δυο εχω μεινει. Ακομα δεν εχω αποψη, περα απο οτι ο Laurie ειναι πολυ καλος. Το Jessica Jones θα το δω σιγουρα, ακομα και αν δεν δω τιποτα αλλο απο αυτες τις σειρες με υπερηρωες! Βαζω φρενο ομως στις υπολοιπες σειρες, να τελειωσω επιτελους justified που εχω μεινει στη σαιζον 4.
 

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
μ' αρέσει πολύ ο laurie...αλλά δυστυχώς στο μυαλό μου θα είναι πάντα ο Bertie Wooster.....και αν δεις αυτό πρώτα μετά πολύ δύσκολα πιστεύεις τους σοβαρούς ρόλους του.

το story είναι film noir cliche , τόσο που καμιά φορά σκέφτομαι αν είναι τελείως μπούφος ο πρωταγωνιστής μας.

Δεν σας κρύβω ότι το βλέπω για τον χοντρό.....:flipout:
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
μ' αρέσει πολύ ο laurie...αλλά δυστυχώς στο μυαλό μου θα είναι πάντα ο Bertie Wooster.....και αν δεις αυτό πρώτα μετά πολύ δύσκολα πιστεύεις τους σοβαρούς ρόλους του.

το story είναι film noir cliche , τόσο που καμιά φορά σκέφτομαι αν είναι τελείως μπούφος ο πρωταγωνιστής μας.

Δεν σας κρύβω ότι το βλέπω για τον χοντρό.....:flipout:

lol

Jeeves & Wooster δεν εχω δει. Τον θυμαμαι μονο απο το Blackadder goes Forth, αλλα πανε τοσα πολλα χρονια απο τοτε οποτε εχω ψιλοξεχαστει.

Εχω το ιδιο προβλημα με εσενα, οταν βλεπω τον Tim McInnerny. Θελω να αναφωνησω "Darling!!" :D

Ο χοντρος οντως θεος! Εψαξα να βρω απο που τον θυμομουν και ηταν απο το American History X. Στο wolf of wall st δεν τον θυμαμαι καθολου
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Συνεχίζει κάπως παράξενα με το φινάλε του 2ου..

Και ο γιατρός δεν είναι καθόλου έτοιμος για τέτοια πράγματα.. :cool:
Να πω την αλήθεια δεν τον βλέπω και πολύ σίγουρο για το τι θέλει ο ίδιος.. γενικώς..
 

speedman_27

Supreme Member
17 August 2010
5,061
Mitilini
Συνεχίζει κάπως παράξενα με το φινάλε του 2ου..

Και ο γιατρός δεν είναι καθόλου έτοιμος για τέτοια πράγματα.. :cool:
Να πω την αλήθεια δεν τον βλέπω και πολύ σίγουρο για το τι θέλει ο ίδιος.. γενικώς..

ψυχιατρος ειναι τι περιμενεις :D
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Επιτέλους σοβάρεψαν τα πράγματα στο 4ο - 5ο..

Και ο γιατρός εκπαιδεύεται προσπαθώντας για να μην γ*μ*θ**ν όλα!! :laugh:

Που πας να μπλέξεις γιατρέ μου..
Τι σου κάνουν οι γυναίκες.. :cool:

* Γι' αυτό είναι καλό να έχεις και λίγο "υψηλά πρότυπα"..
σε βοηθάει να κρατάς την ισσοροπία σου! :p
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..

6o επεισόδιο και το παιχνίδι χόντρυνε πολύ!!!

Αχ.. αυτός ο έρωτας σε χαζεύει.. :p
Δεν μιλάω για ερωτικό παιχνίδι βέβαια.. αλλά για μπλεξίματα με λάθος ανθρώπους! :cool:

Ψηφίζω πολύ καλή την σειρά!

Χάρη το συνεχίζεις ?
Από το 3ο-4ο και μετά η σειρά περνάει σε άλλη φάση!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Έχω μείνει πίσω. Έχω δει τα πρώτα 2. Παλευω με το Goliath τώρα, το οποίο δεν έχω αποφασίσει αν μου αρέσει ή όχι. Είναι τοσο καλη αλλά ταυτόχρονα τόσο εκνευριστικη σειρά που θέλω να πετάξω κάτι στην τηλεόραση ώρες ώρες

sent from my mobile phone, i apologise for any spelling errors
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,328
Utopia..
Καλώς.. μόλις τελειώσεις κάποια άλλη..
ξαναπιιάστο γιατί όπως έγραψα από 3ο-4ο και μετά αρχίζει άλλη φάση! ;)