Denon AVR-X3200W και αρχεία DSF μέσω media server

atsob

New member
19 November 2006
43
Πεύκη, Αθήνα
Καλησπέρα στην ομάδα.

Έχω τον εν λόγω receiver και βάσει προδιαγραφών υποστηρίζει αρχεία μουσικής τύπου DSF.

Έχω και ένα NAS (NetGear ReadyNAS 204), στον οποίο έχω αποθηκευμένα όλα τα αρχεία ήχου (mp3, flac και κάποια dsf). Κατά την περιήγηση από τον ενισχυτή στο NAS ως media server, δεν εμφανίζονται τα αρχεία τύπου dsf.
Μήπως έχει κάποιος καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

atsob

New member
19 November 2006
43
Πεύκη, Αθήνα
Καλησπέρα στην ομάδα.

Έχω τον εν λόγω receiver και βάσει προδιαγραφών υποστηρίζει αρχεία μουσικής τύπου DSF.

Έχω και ένα NAS (NetGear ReadyNAS 204), στον οποίο έχω αποθηκευμένα όλα τα αρχεία ήχου (mp3, flac και κάποια dsf). Κατά την περιήγηση από τον ενισχυτή στο NAS ως media server, δεν εμφανίζονται τα αρχεία τύπου dsf.
Μήπως έχει κάποιος καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τελικά βρήκα τι φταίει. Ο DLNA server του NAS δεν υποστηρίζει αυτά τα αρχεία. Μοιράζοντάς τα με άλλο λογισμικό ο Denon τα παίζει κανονικά.

Ευχαριστώ.
 

nikosr6

Senior Member
26 November 2010
398
καλησπερα....αν θες σε πμ πες μ "μοιραζοντας τα με αλλο λογισμικο" τι εννοεις...
DSF multichannel η stereo?Προσπαθω multichannel αλλα τζιφος...για ριξε τα φωτα σου αν εχεις βγαλει ακρη.
Α και μην ξεχασω...απο usb προσπαθω λαι παλι τιποτα.
Ευχαριστω.
 

atsob

New member
19 November 2006
43
Πεύκη, Αθήνα
Απάντηση: Re: Denon AVR-X3200W και αρχεία DSF μέσω media server

καλησπερα....αν θες σε πμ πες μ "μοιραζοντας τα με αλλο λογισμικο" τι εννοεις...
DSF multichannel η stereo?Προσπαθω multichannel αλλα τζιφος...για ριξε τα φωτα σου αν εχεις βγαλει ακρη.
Α και μην ξεχασω...απο usb προσπαθω λαι παλι τιποτα.
Ευχαριστω.

Καλησπέρα. Εγκατέστησα το Logitech Media Server στο NAS γιατί διαφορετικά ο Denon δεν βλέπει καν τα DSF/DFF αρχεία. Κάνοντας αυτό τα βλέπει και τα παίζει. Τώρα για mutichannel δεν έχω κάποιο για να δοκιμάσω που να είναι μέσα στις προδιαγραφές (μέχρι 2.8MHz).