Μία βοήθεια με to Team Viewer

Anritsu

AVClub Enthusiast
12 December 2012
851
Μπραχάμι - Μύκονος
Καλημέρα
Έχώ ένα λογαριασμό στο Teamviewer και έχω προσθέσει κάποια μηχανήματα . Desktop και laptop σπιτιού , desktop στην δουλειά της συζύγου , και δύο υπολογιστές στην δουλειά ας τους πούμε Α και Β . Οι Α και Β βγαίνουν μέσα απο LAN που συνδέεται σε ένα VPN .
Ενώ μέχρι πρόσφατα όλα δούλευαν ρολόι , για κάποιο λόγο αναβάθμισα την εφαρμογή στο μηχάνημα Α απο 10 σε 12 beta . Από τότε ενώ από το μηχάνημα Α βλέπω και συνδέομαι σε όλα τα άλλα μηχανήματα , από το μηχάνημα Β που είναι στο LAN αλλά και το Android Κινητό μου (και ενδεχομένως από τα υπόλοιπα αν και δεν μπορώ να το ελεγξώ τώρα) μόλις επιχειρήσω να συνδεθώ στο Α παίρνω μήνυμα "Έχετε τεθεί σε λίστα αποκλεισμού ή δεν είστε στην λίστα επιτρεπομένων αυτού του συνεργάτη"Ακόμα και αν δοκιμάσω να συνδεθώ με επιβεβαίωση σύνδεσης , στον απομακρυσμένο υπολογιστή Α εμφανίζεται μήνυμα ότι αποκλείστηκε σύνδεση από υπολογιστή που δεν είναι στην λίστα επιτρεπομένων . Αντίθετα στο μηχάνημα Β που είναι στο ίδιο LAN και VPN μπαίνω κανονικά απο το κινητό .

Έβγαλα την 12 και έβαλα την 11 μη εμπορική /οικιακή χρήση . Πάλι όμως με αναγκασε σε update γιατί στο μηχάνημα Β είχα 12 . Και πάλι τα ίδια . Αφαίρεσα στο μηχάνημα Α απο τον λογαριασμό . Το έβαλα με άλλο όνομα και κωδικό . Ενημέρωσα το κινητό android . Τα ίδια . Τέτοια λίστα επιτρεπομένων συνεργατών ή αποκλεισμού δεν έχω βρει στις ρυθμίσεις . Η μόνη μου σκέψη είναι να αφαίρεσω το μηχάνημα Β απο τους υπολογιστές μου μήπως επειδή για δύο μηχανήματα σε domain θέλει τίποτα αγορά κλπ .

Το προβληματικό μηχάνημα τρέχει XP SP3 χωρις κάποιο firewall ή antivirus .

Καμία ιδέα ?

Ευχαριστώ