Asus MemoPad 8

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

PETRAN

AVClub Fanatic
20 June 2006
11,063
in orbit
Έχω το συγκεκριμένο τάμπλετ του οποίου το καμάρι μου του έσπασε την οθόνη.
Έχω απευθυνθεί μέχρι στιγμής σε 2-3 εταιρίες που επισκευάζουν τάμπλετ (μια εκ των οποίων το ifixit για την οποία ειλικρινά δεν έχω λόγια :argue:) και καμία δεν μπόρεσε να βρει οθόνη για να μου την αντικαταστήσει.
Έχει κανείς σας ιδέα κανα σοβαρό μαγαζί γιατί δεν βγάζω άκρη?
Τι διάολο γίνεται με την asus πια, τόσο δύσκολο είναι να βρεθεί μια οθόνη? :slapface:
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Ebay Δημητρη και αλλαγη μονος σου. Απο ο,τι βλεπω ειναι πολυ απλή διαδικασια, αρκει να εχεις heatgun. Η asus με ειχε απογοητευσει τελειως με το TF 701.
 

PETRAN

AVClub Fanatic
20 June 2006
11,063
in orbit
Το θέμα Κωστή -και σε ευχαριστώ για την απάντηση- είναι οτι στις εταιρίες που απευθύνθηκα δεν μπόρεσαν να βρουν οθόνη. (ειδικά το ifixit το είχε στα χέρια του για 4-5 μήνες, υποτίθεται οτι τους ήρθαν 3 οθόνες στα χέρια για την επισκευή και καμία δεν ήταν συμβατή... )
Γιατί όταν τηλεφωνούσα αρχικά στις εταιρίες, μου ζητούσαν το μοντέλο του τάμπλετ όπως αναγράφεται μέσα στο μενού των ρυθμίσεων (Κ01Η για την ακρίβεια) κι όχι απλά memopad 8.
Και τότε ζητούσαν το κινητό στα χέρια τους.
Κι αναρωτιέμαι, αν δεν μπόρεσαν να βρουν αυτοί οθόνη τότε εγώ πως?
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Μηπως θελουν να πανε για official απο την Asus; Στο ebay υπαρχουν πολλες εκδοσεις ME180, ME181A, ME181C, ME180A, κτλ και ολα με την ονομασια MemoPad 8. Μπορεις να δεις καπου τον κωδικο του δικου σου;
 

PETRAN

AVClub Fanatic
20 June 2006
11,063
in orbit
Φαντάζομαι πως όχι γιατί κανείς τους δεν ανέφερε κάτι τέτοιο.
Και οι τρεις εταιρίες, δήλωσαν αδυναμία επισκευής και το επέστρεψαν.
Όσες φορές όμως κι αν έψαξα μέσα στο μενού του τάμπλετ δεν είδα να αναγράφει πουθενά κάτι παρόμοιο με τις εκδόσεις που μου λες(τις οποίες ψάχνοντας τις βρήκα κι εγώ στο Ίντερνετ αλλά δεν έχω ιδέα ποια από όλες είναι αυτή που ταιριάζει)
Θα ψάξω και στο κουτί να δω μήπως υπάρχει κάτι αλλά αν θυμάμαι καλά την τελευταία φορά που το έψαξα δεν έγραφε κάτι σχετικό.