Βοήθεια για 3D και παλιό ενισχυτή

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

paknik

New member
10 August 2008
54
Καλησπέρα παιδιά

Εχω ενα NUC 2820 με μια έξοδο hdmi και χωρίς optical/coaxial.
Εναν denon 2309 χωρίς δυνατότητα 3d passthrough.
Αναμεσα τους υπάρχει ενα konig hdmi splitter.
Αυτό που θέλω είναι να δω 3d full frame δίνοντας εικόνα μονο σε ενα προτζεκτορα και μόνο ήχο στον avr μέσω του splitter.

Το πρόβλημα είναι πως ενω σε απευθείας σύνδεση nuc με avr έχω πολυκάναλο ήχο (dts/dolby hd), μέσω splitter όχι. Αυτό το βλέπω με τα sound settings των windows 10
Καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

paknik

New member
10 August 2008
54
Αυτό θέλω να ξέρω σίγουρα (αν το εχει κανει κανεις) ωστε να παρω ενα αλλο.
Το έχει δοκιμάσει κανείς?
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Εγω οταν ειχα τον Denon 1910 ειχα δοκιμασει 4 απο αυτα και με κανενα δεν εκανα δουλεια και ετσι πηγα σε 3D AV
 

paknik

New member
10 August 2008
54
Re: Απάντηση: Βοήθεια για 3D και παλιό ενισχυτή

Εγω οταν ειχα τον Denon 1910 ειχα δοκιμασει 4 απο αυτα και με κανενα δεν εκανα δουλεια και ετσι πηγα σε 3D AV

Το μόνο που θέλω ειναι να περάσω hd ήχο απο το splitter στον avr, 3d εικόνα ξέρω οτι περνάει στον projector.
 

Lef7234

Inactive User
5 May 2007
6,504
Και εγω ηχο δεν μπορουσα να περασω η οταν το καταφερνα περνουσε οτι ηθελε και επειδη ειμαι αρκετα νευρικος και παραλιγο να τα σπασω ολα τον πουλησα και πηρα εναν Yamaha μεχρι να τα καταφερω να ξανα παρω Denon
 

paknik

New member
10 August 2008
54
Και εγω ηχο δεν μπορουσα να περασω η οταν το καταφερνα περνουσε οτι ηθελε και επειδη ειμαι αρκετα νευρικος και παραλιγο να τα σπασω ολα τον πουλησα και πηρα εναν Yamaha μεχρι να τα καταφερω να ξανα παρω Denon

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μάλλον θα ακολουθήσω εσένα :)
 

hunter6

New member
13 November 2017
1
Αυτό θέλω να ξέρω σίγουρα ωστε να παρω ενα αλλο. Το έχει δοκιμάσει κανείς?