Ψηφίστε την επόμενη παρουσίαση ακουστικών!

Manosss

AVClub Addicted Member
7 June 2012
2,251
Πειραιάς
Εφόσον οι παρουσιάσεις έγιναν πλέον συνήθεια και εφόσον αγκαλιάζετε πλέον την προσπάθεια μας ήρθε η ώρα να περάσουμε στο επόμενο επίπεδο.
Και το επίπεδο αυτό είναι το επίπεδο όπου όλοι έχουμε λόγο και συμμετοχή. Θεωρώ ότι ειδικά σε αυτή την κατηγορία λειτουργούμε σαν ομάδα και στο πλαίσιο αυτό σας καλούμε να διαλέξετε εσείς τα ακουστικά της επόμενης παρουσίασης!

Ο καθένας λοιπόν θα έχει το δικαίωμα να ψηφίσει τρεις επιλογές ακουστικών τις οποίες θα ήθελε να δει σε παρουσίαση στο avclub.

Αυτές μπορούν να είναι οτιδήποτε: είτε over ear, είτε in-ear, είτε on-ear, είτε earbud, είτε κλειστά , είτε ανοικτά, είτε ασύρματα είτε κοστίζουν 1 ευρώ είτε κοστίζουν 2000 ευρώ.
Μοναδική προϋπόθεση (για να είναι και εφικτή η παρουσίαση) είναι να αντιπροσωπεύονται στην Ελλάδα. Όμως αυτό δεν πρέπει να ανησυχεί εσάς και να αρχίζετε να ψάχνετε. Ψηφίζετε αυτά που θέλετε και αν κάτι δεν αντιπροσωπεύεται θα σας ενημερώσω εγώ για να ψηφίσετε κάτι άλλο.

Η φόρμα της ψηφοφορίας είναι λοιπόν η εξής. Εχετε 3 επιλογές διαφορετικής βαρύτητας. Η πρώτη επιλογή παίρνει 5 βαθμούς, η δεύτερη 3 και η τρίτη 1 βαθμό.
Στο τέλος θα προκύψει μία κατάταξη από την οποία θα προκύψει η ιεραρχία με την οποία θα ζητάμε review samples για παρουσίαση.
Δεν εγγυόμαστε 100% ότι όποια επιλογή βγει πρώτη θα την έχουμε 100% ή ότι θα κάνουμε παρουσίαση όλα τα ακουστικά της λίστας αλλά σίγουρα θα κάνουμε ότι μπορούμε προς αυτή την κατεύθυνση. Μεγάλη σημασία για το αποτέλεσμα θα έχει το ενδιαφέρον και η συμμετοχή σας.

Ψηφίζω πρώτος εγώ λοιπόν σαν παράδειγμα.

1)Sony MDR-Z1R (η πρώτη μου επιλογή με 5 βαθμούς βαρύτητας)
2)Αudioquest Nighthawk (η δεύτερη μου επιλογή με 3 βαθμούς βαρύτητας)
3)Μaster & Dynamic MW60 (η τρίτη μου επιλογή με 1 βαθμό βαρύητητας)

Ας αρχίσει η ψηφοφορία λοιπόν!
 

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,360
1)Sony mdr z1r
2)Shure 1840
3)Shure 1540

Αν είχαμε και τον sony TA-ZH1ES θα ήταν θαύμα.
 

Sonus Naturalis

Μέλος Σωματείου
12 July 2009
9,099
Αθήνα, Ηλιούπολη
1) Focal Elear

2) AKG K 3003I

3) Final Audio Piano Forte X

Και μερικά ακόμα AKG K-812, Audeze Sine, Final Audio Sonorus X και κάποια ακόμα.
Τι να διαλέξω, τι να διαλέξω; :chinscratch:
Την Κική ή ...την Κοκό; 😍

 

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
1.Audeze lcd-x
2.Sony mdr z1
3.PIONEER SE-MASTER 1 που είδα από πάνω και που όντως φαίνεται ενδιαφέρον!
 

Manosss

AVClub Addicted Member
7 June 2012
2,251
Πειραιάς
1) Focal Elear

2) AKG K 3003I

3) Final Audio Piano Forte X

Και μερικά ακόμα AKG K-812, Audeze Sine, Final Audio Sonorus X και κάποια ακόμα.
Τι να διαλέξω, τι να διαλέξω; :chinscratch:
Την Κική ή ...την Κοκό; 😍


Εσύ επειδή κάνεις ο ίδιος τα reviews έχεις παραπάνω ψήφους :D

Μόνο που ότι ψηφίσεις παραπάνω πρέπει να το κάνεις και review υποχρεωτικά :p




Ποιος είναι ο αντιπρόσωπος της pioneer?
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,688
Αθήνα
Προσωπικά δεν έβαλα Audeze γιατί έχω ακούσει αρκετά από την γκάμα της εταιρίας.
Σαφώς κ θα ήθελα παρουσίαση με την εξής σειρά:
1) LCD 3F - LCD-X
2) SINE
3) LCD-2F
 

Konstadinos

New member
19 September 2016
37
1) Audeze EL-8 (open back )
2) Audeze Sine
3) Audeze LCD -2

Αν δεν κανω λαθος, τα hifiman δεν εχουν αντιπροσωπο στην Ελλάδα.
Για αυτο περιοριστικα στα παραπανω audeze, καθως για οτι αλλο με ενδιαφερει, υπαρχουν ηδη αξιολογες παρουσιασεις και review εντος του φορουμ!