προβλημα σε lguh770 σημερινη

desperado32

New member
22 December 2016
5
καλησπερα μετα απο τρελη ταλαιπωρια με προηγουμενη 4κ σημερα τελικα αγοραστηκε μια Lguh770.ερχομαι σπιτι τη συνδεω και ολα καλα αρχικα.βαζοντας στο ote tv παρατηρησα στη πανω μερια της οθονης μου βαζει μια μαυρη γραμμη που καποιες φορες εναλλασεται σε πρασινη και πορτοκαλι.να τονισω οτι αυτο το κανει μονο στον οτε και μονο σε καναλια που ΔΕΝ ειναι hd.στα digea ειναι ολα καλα.δοκιμασα να ριξω την αναλυση στον οτε σε 720p και εκει φαινεται να λυνεται το προβλημα.τωρα φταιει η τηλεοφραση η ο οτε?πειτε ρε παιδια μια γνωμη γτ θα την κανω κομματια
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
Δοκιμασε καποιο αλλο καλωδιο hdmi η βάλε τον οτε σε καποια αλλη hdmi εισοδο της τηλεορασης.
 

desperado32

New member
22 December 2016
5
το δοκιμασα με 2 διαφορετικα hdmi και το ενα ηταν και αυτο καινουριο hdmi 2.0...θα δοκιμασω και αλλες θυρες.απλα φοβαμαι μηπως ειναι θεμα τηλεορασης
 

desperado32

New member
22 December 2016
5
φιλε μου σ ευχαριστω για την ιδεα σου.για να ξερουν οσοι εχουν lg και τους το κανει αυτο σε οτε η nova να πανε ρυθμισεις εικονας-λογω διαστασεων και κατω κατω θα εχει προεπιλογη το 'απλη σαρωση'..το απενεργοποιειτε και ειναι ολα οκ.ευχαριστω για τη βοηθεια
 

Τσιμισκής

New member
19 December 2016
18
στον ουρανο σε εψαχνα! χαχα

εχω παρει την ιδια τηλεοραση.Μονο σε καναλια οτεtv μου εμφανιζει (ενιοτε,οχι ολη την ωρα) χιονια ενω ανοιγοκλεινει η ιδια!
αλλες φορες ειναι ενταξει αλλες οχι
με το που βγαινω απο τα καναλια π.χ τρεχω βιντεακια yt ,ολα μια χαρα!
λες ειναι αυτο; να αλλαξω την ρυθμιση που αναφερεις;

ευχαριστω για το ενδιαφερον!
 

Τσιμισκής

New member
19 December 2016
18
δεν διορθωθηκαν τα προβληματα μου

την μια θα εμφανιζει πολλα χιονια θα ανοιγοκλεινει(!) την αλλη ελαχιστα και την αλλη καθολου!

αλλαξα θυρα hdmi μπας και φτιαξει

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

παραμενουν παρα την αλλαγη στην θυρα!
την ανοιγοκλεινω,αλλες φορες ειναι οκ ,αλλες με λιγα προβληματα και αλλες χαλια