Sound bars.

Theodore

Senior Member
8 September 2006
475
Εχει ασχοληθεί κανείς με sound bars;Εχω τον αδελφό μου που θέλει ´πάρει κάτι για ήχο σε μία τηλεοραση 60",και επειδή δεν έχει χώρο πίσω από εκεί που κάθεται,σκέφτεται μήπως είναι λογικό να πάει σε κάποια ηχόμπαρα.
Υπάρχει κάτι;Βέβαια,δε θέλει να δώσει και πολλά,αλλά δεν ξέρω και τι μπορεί να πάρει με λίγα.
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,596
Αθήνα
Όταν λες ότι δεν θέλει να δώσει και πολλά πολλά τι εννοείς;

Αν θέλει premium ηχομπάρα, υπάρχουν πια λύσεις που παίρνουν και ασύρματα πίσω ηχεία. Αλλά κοστίζουν.

Αν θέλει κάτι που να παίζει δυνατά χωρίς να παραμορφώνει και να δώσει όσο το δυνατό λιγότερα, ας κοιτάξει σε JBL. Την Cinema SB250.

Απλά να έχεις υπ' όψη ότι οι κατασκευαστές όσο μεγαλώνουν οι ίντσες των τηλεοράσεων... μακραίνουν και τα προτεινόμενα μοντέλα σε μήκος.
πάντως αυτή που σου είπα παίζει δυνατά, δεν παραμορφώνει και δεν τσιρίζει, πράγμα πολύ σημαντικό στα χρήματά της.
 

Paranoid

Established Member
24 February 2009
164
Βριλήσσια
Αν επίσης θες κάτι πιο οικονομικό αλλά εξίσου ικανοποιητικό μπορείς να κοιτάξεις τη μπάρα της razor. Για τα χρήματα που ζητάει είναι σούπερ!
 

Theodore

Senior Member
8 September 2006
475
Όταν λες ότι δεν θέλει να δώσει και πολλά πολλά τι εννοείς;

Αν θέλει premium ηχομπάρα, υπάρχουν πια λύσεις που παίρνουν και ασύρματα πίσω ηχεία. Αλλά κοστίζουν.

Αν θέλει κάτι που να παίζει δυνατά χωρίς να παραμορφώνει και να δώσει όσο το δυνατό λιγότερα, ας κοιτάξει σε JBL. Την Cinema SB250.

Απλά να έχεις υπ' όψη ότι οι κατασκευαστές όσο μεγαλώνουν οι ίντσες των τηλεοράσεων... μακραίνουν και τα προτεινόμενα μοντέλα σε μήκος.
πάντως αυτή που σου είπα παίζει δυνατά, δεν παραμορφώνει και δεν τσιρίζει, πράγμα πολύ σημαντικό στα χρήματά της.

Τελικά εκεί κατέληξα να του πω κι εγώ,μετά από συμβουλή του φίλου μου του Τηλέμαχου που δούλευε για χρόνια στο Hitech.
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,752
Βόλος
Δεν έχω ακούσει νέα μοντέλα, αλλά από τα παλιότερα μόνο οι "ηχητικοί φακοί" της Yamaha με ικανοποίησαν.
 

tom152

Senior Member
2 February 2016
579
Καλησπέρα, για τη sb450 υπάρχει κάποια άποψη-εμπειρία;