32" για κρεβατοκάμαρα

kokinosx

New member
22 December 2016
28
Καλησπέρα, μου ζητηθηκε απο τον πατερα μου να βρω μια οσο πιο αξιοπρεπη τηλεοραση για την κρεβατοκαμαρα τους. Ο χωρος χωραει μαξ 32 ιντσες . Το μπατζετ που διαθετουμε ειναι μαξ 230-240 ευρω. Ειπα να απευθυνθω σε εσας καθως δεν γνωριζω πολλα για τηλεορασεις. Οπως ειπα και παραπανω σε αυτο το μπατζετ να βρω την πιο καλη λυση . Η χρηση της τηλεορασης θα ειναι πιο τυπικη , τηλεοραση και ταινιες δηλαδη. Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Nivetsos

New member
23 August 2014
21
Καλησπέρα και από εμένα . Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα ,συνεχίζω στο συγκεκριμένο.
Έχοντας δεί όλες τις τηλεοράσεις από κοντά έχω καταλήξει στις επιλογές που ανέφερε ο ducksong με μία επιπλέον από Γερμανό
SAMSUNG LT32E310EX/EN
η οποια με μία δωροεπιταγή που έχω των 20 ευρώ βγαίνει αρκετά οικονομικά και έχει και βάση για τον τοίχο ενσωματωμένη και ήταν μια χαρά απο κοντά που την είδα.
Απο την άλλη έχω εντυπωσιαστεί με την ποιότητα εικόνας που ειδα στην Sony RD430. Αν και HD τηλεόραση το αποτέλεσμα που έβλεπα εγώ σε 3 διαφορετικά μαγαζιά ήταν εντυπωσιακό
Ξέρει κανείς αν αξίζει η Samsung που ανέφερα η να πάω σε κάποια απο τις Sony Rd430 και Samsung K5100
 

STELIOS

AVClub Addicted Member
27 August 2006
2,072
εφοσον ειδες απο μονος σου με διαφορα υπερ τις SONY τοτε δεν νομιζω οτι θα επρεπε να βαλεις το ερωτημα.
 

zoros

New member
8 December 2006
27

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,985
The Dutch Mountains
Για λόγους μείωσης του κόστους η Panasonic αντί να φτιάχνει η ίδια τις απολύτως βασικές τηλεοράσεις της, τις αγοράζει απο την Vestel

Αν θα έβαζες στην σύγκριση αυτή και αυτή εναντίον μιας Samsung τότε βάλε και την "Panasonic"

Συμπτωματικά βρέθηκα στη θέση σου πριν 2 εβδομάδες και πήρα Panasonic, κατασκευασμένη όμως στο εργοστάσιο της εταιρίας στην Τσεχία :p
 
Last edited:

zoros

New member
8 December 2006
27
Η Samsung έπεσε στα 330 και τελικά πήρα αυτή. Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
ήμουν στο ίδιο δίλημμα, είδα την Sony KDL-32RD430 και παρότι ειναι HD τα χρώματα της και η κίνηση της (+ τα κοντράστ σε σκοτεινά πλάνα) ήταν ΜΑΚΡΑΝ καλύτερα απο όλες τις 32άρες που είχε εκεί ο Κοτσώβολος. Τελικά τα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν κάνουν την καλή TV..