Last Christmas για τον Γιώργο Κυριάκο Παναγιώτου

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....


Hταν μακραν οτι απεχθανομουν περισσοτερο στην ποπ σκηνη της εποχης του.

Eκανε ομως μια στροφη καποια στιγμη στο πιο φανκ και εβγαλε ισως το καλυτερο κομματι της καριερας του .



 
Καλό του ταξίδι.Μεγάλο ταλέντο,θα τον θυμάμαι με νοσταλγία όσο και αν απεχθανόμουν πάντα την ποπ που έφτιαχνε.Ναθαναήλ με πρόλαβες με το freedom...Νομίζω το 2016 θα μένει στην Ιστορία ως το έτος που θέρισε τους περισσότερους..
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Μολις εβλεπα το BBC και λεω ... "τι σοϊ διεστραμμενο hoax ειναι αυτο" ....

George goes out.png

Και ομως ..... ΔΕΝ ειναι !
Θα χρειαστω καποιες ωρες να το αποδεχθω ....
Για μενα ειναι ακομα .... hoax !

Δεν ειμαι ετοιμος να πω αντιο ...:nounder:
 
Last edited:

Haagenti

AVClub Fanatic
18 November 2006
16,515
Ministry Of Silly Walks
Λογικά δεν θα της πέσει βαριά της ''πγιοτητας''..Εγώ να τον ευχαριστήσω που με κράτησε όρθιο στην καλύτερη ηλικία της ζωής μου..Ήταν τότε που άκουγα και άλλα ''χαζά''..Είχα την τύχη η την ατυχία να μην πάρω ποτέ στα σοβαρά το έντεχνο χωρίς ουσία και το άτεχνο χωρίς ταλέντο..Ο George Michael δεν άνηκε σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες..
Θα βάλω το ίδιο κομμάτι (του Stevie) ,που πριν μερικά χρόνια αποχαιρέτησε (o Stevie) τον Michael Jackson...Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι ''έντεχνοι'' θα φάνε τα μούτρα τους αν επιχειρήσουν να το διασκευάσουν.


"They Won't Go When I Go"

No more lying friends
Wanting tragic ends
Though they do pretend
They won't go when i go

All those bleeding hearts
With sorrows to impart
Were right here from the start
And they won't go when i go

And i'll go where i've longed
To go so long
Away from tears

Gone from painful cries
Away from saddened eyes
Along with him i'll bide
Because they won't go when i go

Big men feeling small
Weak ones standing tall
I will watch them fall
They won't go when i go

And i'll go where i've longed
To go so long
Away from tears

Unclean minds mislead the pure
The innocent will leave for sure
For them there is a resting place
People sinning just for fun
They will never see the sun
For they can never show their faces
There ain't no room for the hopeless sinner
Who will take more than he will give
He ain't hardly gonna give

The greed of man will be
Far away from me
And my soul will be free
They won't go when i go

Since my soul conceived
All that i believe
The kingdom i will see
'Cause they won't go when i go

When i go
Where i'll go
No one can keep me
From my destiny
 

Stellios papa

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,804
Ελλαδα
Απάντηση: Re: Last Christmas για τον Γιώργο Κυριάκο Παναγιώτου

Λογικά δεν θα της πέσει βαριά της ''πγιοτητας''..Εγώ να τον ευχαριστήσω που με κράτησε όρθιο στην καλύτερη ηλικία της ζωής μου..Ήταν τότε που άκουγα και άλλα ''χαζά''..Είχα την τύχη η την ατυχία να μην πάρω ποτέ στα σοβαρά το έντεχνο χωρίς ουσία και το άτεχνο χωρίς ταλέντο..Ο George Michael δεν άνηκε σε καμία από τις παραπάνω κατηγορίες..
Θα βάλω το ίδιο κομμάτι (του Stevie) ,που πριν μερικά χρόνια αποχαιρέτησε (o Stevie) τον Michael Jackson...Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι ''έντεχνοι'' θα φάνε τα μούτρα τους αν επιχειρήσουν να το διασκευάσου

Yog καλο σου ταξειδι
θα σ αγαπαμε παντα ...

Μπραβο βρε Σπυρο ..ετσι ειναι !!
μακρυα απο τους Ελιτιστες του καναπε
 

Δημοκηδής

Μέλος Σωματείου
23 June 2006
9,927
Απίστευτα ταλαντούχος ... τον συμπαθούσα πολύ και λυπάμαι ιδιαίτερα για την φυγή του, σε τόσο μικρή ηλικία ...

το Listen without Prejudice είναι χαλαρά στα 10 καλύτερα ποπ άλμπουμς των τελευταίων 30 ετών ...
 

cyclist

AVClub Enthusiast
29 December 2010
1,022
Αντίο George Michael

Το 2016 φεύγει ακριβώς όπως ήρθε...με ακόμη μία απώλεια στο καλλιτεχνικό στερέωμα... Ο Τζορτζ Μάικλ, ο τραγουδιστής του συγκροτήματος Wham που κατόπιν έκανε επιτυχημένη σόλο καριέρα, απεβίωσε στο σπίτι του στο Λονδίνο σε ηλικία 53 ετών, όπως μεταδίδει το BBC. Ο Τζορτζ Μάικλ, το πραγματικό όνομα του οποίου ήταν Γεώργιος Κυριάκος Παναγιώτου, πέθανε «ειρηνικά στο σπίτι του», σύμφωνα με τον υπεύθυνο δημοσίων σχέσεων του καλλιτέχνη, τον οποίο επικαλείται το ΒΒC.
https://www.thepressproject.gr/article/104875/Efuge-o-Tzortz-Maikl

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Θυμόμαστε τα παιδικά μας χρόνια. Last Cristmass, Careless whisper..... μελωδίες που έχουν χαραχτεί στην μνήμη μας.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,492
Εκεί ψηλά.....
Καλό του ταξίδι.Μεγάλο ταλέντο,θα τον θυμάμαι με νοσταλγία όσο και αν απεχθανόμουν πάντα την ποπ που έφτιαχνε.Ναθαναήλ με πρόλαβες με το freedom...Νομίζω το 2016 θα μένει στην Ιστορία ως το έτος που θέρισε τους περισσότερους..

Σφαγη εχει γινει φετος. Δεν θυμαμαι αλλη τετοια χρονια με τοσους καλλιτεχνες να φευγουν.

Αυτος ομως ηταν ο πιο αδικα φευγατος μιας και 53 χρονων ειχε ακομα πολλα να κανει . Δεν ξερω αν ειχε προβληματα και τι ειδους αλλα δεν φαινοταν ποτε το σκαρι που τα παραταει στην ανηφορα.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,673
Μεσευρώπη
Πραγματικά στενοχωρήθηκα. Αν και δεν αγόρασα ποτε ούτε ένα cd του ανήκει και αυτός στο soundtrack της εφηβείας μου και αμέτρητων χριστογεννιατικων γιορτών. Και έφυγε πολύ νέος...Καλο του ταξείδι
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
O Γεωργιος ....
εχει χρωματισει (μουσικα) την μιση εφηβεια αλλα και την αλλη μιση μου νιοτη (ολοκληρη την δεκαετια του 80).
Εχει συνδεθει (μουσικα) με πολυ προσωπικες στιγμες. Παρα ΠΟΛΥ ομορφες στιγμες. Δεν μπορω καν να δακρυσω
γιατι αυτες οι στιγμες ειναι .... σχεδον χθεσινες !
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Τους πενηνταρηδες τους βλεπω νεους, και ειδικα αυτος μεχρι προσφατα φαινοταν δυνατος και ευκινητος.
Ωραια τραγουδιστικη φυσιογνωμια και ομορφος Ελληνας (-Αγγλος). Κριμα τοσο νεος.

Καλο ταξιδι.
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,586
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Re: Αντίο George Michael

Εχω την εντυπωση οτι για παρα πολλους απο μας,
ΔΥΟ τραγουδια εχουν συνδεθει με την περιοδο των Χριστουγεννων

Aγια Νυχτα (Silent Night εις την κελτικην) .... KAI .... Last Christmas !!!

Και μας αφησε ακριβως πανω σε μια τετοια νυχτα ! :nounder: ... του 2016 !