Apple TV

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

jm62

Established Member
12 November 2011
142
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους,

Εχω ένα mini mac και θέλω να αγοράσω APPLE TV για να το συνδέσω να ακούω ότι μουσική κατεβάζω ή ταινίες.
Ποιο apple TV μου προτείνετε το TV 1 ή TV3 ποιο είναι καλύτερο κατά την γνώμη σας?
Ευχαριστώ πολύ,
 

john3

New member
22 January 2012
63
Re: Απάντηση: APPLE TV

Καλησπερα σασ.
Πηρα ενα apple tv 4 generation απο αμερικη και θα ηθελα να ρωτησω,εαν νοικιασω μια VPN με Αμερικανικη IP θα μπωρω να βλεπω ολα τα αμερικανικα καναλια που δεν μπορω τωρα ?
Eκτος αν υπαρχει αλλος τροπος.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Καπου πήρε το μάτι μου ότι με αγορά iPhone 11 δίνεται και δωρεάν για ένα χρόνο Apple TV+.

Ας το τσεκάρουν οι κάτοχοι.
 

jig

AVClub Addicted Member
10 July 2007
1,680
Mets, Athens
Ισχύει
Η ενεργοποιήσεις θα ξεκινήσουν 1η Νοεμβρίου με την έναρξη του Apple TV+
 
Έχει πάρει κανείς το τελευταίο; Απ'ό,τι φαίνεται, εμείς με τις OLED προ 2019 (σα δε ντρεπόμαστε οι πληβείοι) δεν έχουμε άλλο τρόπο να δούμε σωστά Apple TV εκτός από το κουτάκι. Αν μη τι άλλο αν θέλουμε 4Κ/HDR.

Έχει κανένα νόημα να πάρεις αυτό με τα 64 έναντι των 32?
 

dimitris777

AVClub Enthusiast
10 July 2008
1,006
Θεσσαλία
Έχει πάρει κανείς το τελευταίο; Απ'ό,τι φαίνεται, εμείς με τις OLED προ 2019 (σα δε ντρεπόμαστε οι πληβείοι) δεν έχουμε άλλο τρόπο να δούμε σωστά Apple TV εκτός από το κουτάκι. Αν μη τι άλλο αν θέλουμε 4Κ/HDR.

Έχει κανένα νόημα να πάρεις αυτό με τα 64 έναντι των 32?

Αν και δεν έχω smart tv - μια Philips 42PFL9703D/10 - το έχω από την αρχή. Έχω το 32άρι και δεν παίζω παιχνίδια. Ίσως να θες το μεγαλύτερο αν είσαι συνδρομητής του arcade. Είδα πρόσφατα το elephant queen στο tv+ και έχει υπέροχη εικόνα ακόμη και στην δική μου TV. Φαντάζομαι πως θα φαίνεται σε OLED (πλησιάζει black friday ;-)
Επίσης το έχω συνδέσει με ethernet (GB) αντί με wifi και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
 
Αν και δεν έχω smart tv - μια Philips 42PFL9703D/10 - το έχω από την αρχή. Έχω το 32άρι και δεν παίζω παιχνίδια. Ίσως να θες το μεγαλύτερο αν είσαι συνδρομητής του arcade. Είδα πρόσφατα το elephant queen στο tv+ και έχει υπέροχη εικόνα ακόμη και στην δική μου TV. Φαντάζομαι πως θα φαίνεται σε OLED (πλησιάζει black friday ;-)
Επίσης το έχω συνδέσει με ethernet (GB) αντί με wifi και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Θαενκς. Άκουσα ότι ετοιμάζεται να βγει νέο οπότε ίσως θα περιμένω.
 

maroubas

Banned
29 February 2012
44
Βλεπω οτι μπορεις να το εχεις και με το amazon fire stick 4k αλλα και με το roku....