Παράσιτα σε καινούρια τηλεόραση

Τσιμισκής

New member
19 December 2016
18
Καλησπέρα,

πήρα μια LG μολις χθες και απο το πρωι μου βγαινουν παρασιτα στα καναλια του δορυφορικου πακετου που εχω,οταν μπαινω στο ιντερνετ δεν εχω προβλημα τετοιο δειχνει κανονικα

τα δε παρασιτα(μερικες φορες ανοιγοκλεινει και η τηλεοραση),αλλες φορες ειναι πολλα,αλλες λιγα και αλλες καθολου(!)...το συνηθες ειναι να ειναι ή καθολου ή λιγα

τι λετε να φταιει;
απο το καταστημα μου ειπαν να την γυρισω για να την δουν και τοτε αντικατασταση
το θεμα ειναι πως προτου κουβαλησω την οθονη 49αρα,μηπως ειναι κατι που μπορω να κανω και να διορθωθει η κατασταση χωρις να μπω σε ολο αυτο.

ευχαριστω και καλη χρονια να εχετε!
 

Τσιμισκής

New member
19 December 2016
18
να πω και το εξης,οταν ανοιγοκλεινω την tv θα εμφανιστουν καποια φορα απο αυτες που θα την ανοιξω και τοτε θα ειναι συνεχεια εκει
οταν ομως ειναι οκ,τοτε ειναι διαρκως οκ! δεν εμφανιζονται.
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,669
--------------------
να την πας πισω αμεσως εισαι σε εγγυηση και στην διαδικασια doa ζητα αμεση αντικατασταση,μην δεχτεις επισκευη
 

Τσιμισκής

New member
19 December 2016
18
ναι εντος 14/15 μερων προχωρουν σε αντικατασταση,δεν το αρνηθηκε αυτο ο τεχνικος
μαλιστα τον ρωτησα αν γινεται να την φερω μετα τις γιορτες μην τρεχω αυτες τις μερες και με ειπε κανενα προβλημα για τριτη ή τεταρτη.

απλα η απορια μενει τι προκαλει αυτο το προβλημα; απο οσα μου ειπαν οι πιθανοτητες δειχνουν μητρικη πλακετα,προβλημα εκει.

αλλαξα και θυρα hdmi μηπως εκει ειναι το προβλημα,τιποτα.
 

Τσιμισκής

New member
19 December 2016
18
lg uh770v
σε μια στιγμη κατερρευσε γεμισε χιονια ,ανοιγοκλεινε κ.λπ την γυρισα αυθημερον τελικα δεν υπηρχε λογος να περιμενω
οι ανθρωποι βεβαια μου την αλλαξαν αμεσα χωρις κανενα προβλημα απολυτως,δεν εχω παραπονο

μονο μια πικρια γιατι ηταν πραγματικα εξαιρετικη τηλεοραση και στενοχωρεθηκα που πετυχα ελαττωματικη
ε συμβαινουν αυτα ομως τι να κανεις
ειδα τις oled της lg,τρομερες
αλλα και τρομερες τιμες δυστυχως!
 

Τσιμισκής

New member
19 December 2016
18
μου εδωσαν περιθωριο λιγων ημερων να το σκεφτω
ηθελα να παρω την ιδια,αλλα λιγο τρεναρα μετα την εμπειρια!

καμια προταση ; :)
βεβαια τωρα ειναι καπως περιορισμενες πια οι επιλογες μου καθως ειμαι αναγκασμενος να αγορασω απο εκει

σκεφτομουν αυτη http://www.skroutz.gr/s/9004494/Samsung-UE49KU6500.html
βεβαια δεν εχει τα χαρακτηριστικα αυτης που εψαχνα,αφου μονο 60 hertz δινει refresh rate,αλλα δεν εχει και κακες κριτικες
 

Τσιμισκής

New member
19 December 2016
18
εντωμεταξύ επιστρέφοντας την βρηκα αλλη μια εκει να περιμενει,ιδιου τυπου με την δικη μου!

θα ηθελα να την ξαναπαρω,γιατι εχει πολυ καλα στοιχεια,αλλα να ειμαι ειλικρινης τωρα ειμαι καπως σφιγμενος :p
 

cmoustakas

Supreme Member
5 June 2011
5,363
Αθήνα
Πάντως αν η τηλεόραση είναι για σαλόνι και θα μπορούσες να θυσιάσεις κάποια χρήματα παραπάνω στις δύσκολες εποχές που ζούμε θα άξιζε τα λεφτά της μια OLED. Την επόμενη ευκαιρία θα την έχεις μετά από 10 χρόνια περίπου.