Slide show editor / DVD maker

Anon

AVClub Addicted Member
14 October 2013
1,940
Alexandria, Greece
Καλημέρα. Θέλω να περάσω ένα σετ φωτογραφιών με λόγο διαστάσεων 3:2 σε ένα video slide show που θα περιλαμβάνει σταθερή διάρκεια προβολής κάθε φωτογραφίας, σβήσιμο από τη μία στην άλλη και παράλληλα μουσική καθ´όλη τη διάρκεια της προβολής. Με ενδιαφέρει οι φωτογραφίες να έχουν όσο πιο ποιοτικό αποτέλεσμα γίνεται (αρχική ανάλυση 6000 x 4000). Επίσης θέλω να φτιάξω ένα DVD με βασικό μενού επιλογών όπου θα υπάρχουν 2-3 sections με κείμενο και μουσική και 1 section που θα περιλαμβάνει το slide show. Μιλάμε για 2 ξεχωριστά προγράμματα ή 1 που θα τα κάνει όλα αυτά; Τι μου προτείνετε;
 

NtinNton

Supreme Member
8 September 2008
3,281
Αν δεν έχεις εξοικείωση με προιόντα της ADOBE (premiere, encore κλπ), το photodex proshow gold είναι εξαιρετικό για περιπτώσεις όλα σε ένα. Δεν έχω δοκιμάσει dvd με μενού και παραπάνω από 1 clips οπότε μπορεί να χρειάζεται ξεχωριστό πρόγραμμα για το dvd. To 3:2 είναι περίεργο για video θα χρειαστεί να παίξεις με ζουμ ή άλλα εφέ. Σου στέλνω πμ ένα πολύ παλιο όταν το πρωτοδικίμαζα
 

Anon

AVClub Addicted Member
14 October 2013
1,940
Alexandria, Greece
Θα είναι αναγκαστικά 16:9? Δεν έχω πρόβλημα, αρκεί να υπάρχει μαύρο περιθώριο αριστερά-δεξιά. Αυτό που δεν θέλω είναι να γίνεται αλλαγή του λόγου διαστάσεων γιατί έτσι υπάρχει παραμόρφωση στην εικόνα.
 

NtinNton

Supreme Member
8 September 2008
3,281
Δες αυτό που σου έστειλα μπορεί να παίξεις με εφε και να μην αλλάζει η αναλογία διάστασης ως και portrait έχω.
Εννοείται ότι ατο δικό μου ουσιαστικά δοκίμαζα εφε για αυτό η ποικιλια
 
Last edited: