Έλεγχος STK 2038

kostask1973

New member
9 January 2017
7
Καλησπέρα και καλή χρονιά. Σε παλιό ενισχυτή technics δεν παίζει καθόλου το αριστερό κανάλι. Με λίγο ψάξιμο έφτασα στο συμπέρασμα ότι ίσως φταίει ένα ολοκληρωμένο που έχει με κωδικό STK 2038 που απ' ότι κατάλαβα αυτό είναι που κάνει όλη τη δουλειά και θα' θελα προτού τον πάω για service να το τεστάρω μόνος μου αν είναι δυνατόν για να δω αν φταίει αυτό. Στη δουλειά μου μπορώ να έχω πρόσβαση σε παλμογράφο αν χρειάζεται αλλά δεν ξέρω πώς να ερμηνεύσω τα δεδομένα του και αμφιβάλλω αν ο συνάδελφος που είναι υπεύθυνος για αυτόν γνωρίζει. Το συγκεκριμένο ic το βρήκα στο internet με 20 ευρώ περίπου αλλά θα 'θελα να ξέρω αν φταίει αυτό για να μη με κλέψουν (για τα συγκεκριμένα μηχανήματα ακούω συχνά να ζητάνε εξωφρενικά ποσά με δικαιολογίες του τύπου "χρειάζεται ένα σπάνιο ακριβό ανταλλακτικό" κλπ που καμιά φορά ξεπερνούν το 100άρικο).
Ευχαριστώ.
-Αν είμαι σε λάθος θέμα πείτε το παρακαλώ.
 

progressive1908

Established Member
30 November 2007
205
Και τι θελεις να πουνε εδω οτι φταιει αυτο,και σε καθε περιπτωση οσοι κανουν αυτη τη δουλει δεν ειναι κλεφτες,ρωτησε ποσο κανει και αν θελεις το επισκευαζεις.
 

kostask1973

New member
9 January 2017
7
Re: Απάντηση: Έλεγχος STK 2038

Και τι θελεις να πουνε εδω οτι φταιει αυτο,και σε καθε περιπτωση οσοι κανουν αυτη τη δουλει δεν ειναι κλεφτες,ρωτησε ποσο κανει και αν θελεις το επισκευαζεις.
Αλίμονο σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι είναι κλέφτες, απλώς θέλω να ξέρω αν φταίει αυτό το συγκεκριμένο εξάρτημα ώστε να πω στον τεχνικό ότι θέλω να μου αλλάξει αυτό

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk