Harman Kardon AVR 151S + HKTS 5BK/230

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

krunar

Established Member
23 October 2007
220
Καλησπέρα

Μπορεί κανείς να μου πεί γνώμες για το HARMAN KARDON AVR 151S + HKTS 5BK/230. Το έχει προσφορά στα 450, αξίζει?
Αν οχι τι άλλο σε έτοιμο και το πολύ μέχρι αυτά τα χρήματα υπάρχει?
Να φτιάξω κάτι ποιο ακριβό κομάτι κομάτι δεν παίζει, θα βαρεθώ πάλι και θα μείνω με τα ηχεία της τηλεόρασης
ή κάτι έτοιμο σαν και αυτό ή θα πάω να πάρω την samsung HW-K450 Soundbar w/ Wireless Subwoofer να τελεώνω


ευχαριστώ πολύ
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
19,402
Αθήνα
Βασικό 5.1 ενισχυτή και έτοιμο σετάκι 5.1 δορυφόροι+sub, δεν το λες και κομμάτι κομμάτι. Πολύ ανώτερη λύση από ηχομπάρα. Σε εντάσεις επίσης.

Δες μήπως μπορείς να φτιάξεις κάτι αντίστοιχο σε Denon. Πχ. AVR-X520BT και SYS-2020.
 

krunar

Established Member
23 October 2007
220
καλησπέρα και πάλι,
επειδή ακόμα το ψάχνω, για κάτι έτοιμο μέχρι 500 μεταξύ των παρακάτω τι θα προτείνατε

Pioneet HTP-075 στα 500
Onkyo HT-S3800 στα 470
του γνωστού hardman απο το 1ο ποστ στα 599 (ή 399 αν τον ξαναβάλει προσφορά
και του Denon AVR-X520BT + SYS-2020 στα 530 ππου πρότεινε ο φίλος Pleo

Δυστυχώς εγώ δεν έχω τις γνώσεις να τα συγκρίνω και να τα αξιολογήσω.

ΥΓ
Σημαντικο να είναι dummy friendly
 

patagos

Senior Member
16 May 2012
387
ΑTHENS
Το Σαββατο που μας περασε εγω ξεκινησα με την προοπτικη να παω να παρω καποιο αντιστοιχο και καποια στιγμη στο μελλον οταν και αν το επιτρεπουν τα οικονομικα μου να αλλαξω ηχεια, και να σου πω την αληθεια ειχα καταληξει στο Pioneer-HTP074. Φτανοντας στο Media Markt βλεπω οτι εχουν βαλει το Harman μονο για το ΣΚ που μας περασε σαν Weekend Offer στα 399. Ειχε και το Onkyo κι ενα JBL, το Denon δεν το ειχε. Επισης ειχε και ενα τελευταιο τεμαχιο Pioneer HTP-073 της "βιτρινας" στα 299. Εγω τελικα πηρα το Harman Kardon γιατι οπως και να το κανουμε 200 ευρω κατω ειναι σημαντικη εκπτωση. Το Harman σε αντιθεση με τα υπολοιπα που αναφερεις δεν εχει bluetooth, εχει ομως Spotify και vTuner αν σε ενδιαφερει. H γνωμη μου ειναι (χωρις να τα εχω ακουσει τα υπολοιπα, και χωρις να εχω τοσες γνωσεις οσες τα παιδια εδω μεσα), αν ξαναβαλουν το Harman στα 399, που πιστευω οτι θα το ξαναβαλουν, χτυπα το!!!!
 

krunar

Established Member
23 October 2007
220
Ευχαριστώ για το feedback..δυστυχώς δεν την προλαβα την προσφορά
χωρίς bluetooth πως αλλιώς μπορείς να στείλεις ήχο απο ενα smartphone?
Ο hardman έχει setup με mic?
 

patagos

Senior Member
16 May 2012
387
ΑTHENS
Ευχαριστώ για το feedback..δυστυχώς δεν την προλαβα την προσφορά
χωρίς bluetooth πως αλλιώς μπορείς να στείλεις ήχο απο ενα smartphone?
Ο hardman έχει setup με mic?
Oχι δεν εχει setup με mic. Ο μονος τροπος για bluetooth ειναι αγοραζοντας τον ανταπτορα της Harman που εδω κοστιζει γυρω στα 70 ευρω. http://www.skroutz.gr/s/4333142/Harman-Kardon-BTA-10.html
 

fotis1976

AVClub Enthusiast
6 February 2014
812
Χανιά
αν ο harman εχει spotifie kai v tuner σημαινει οτι ειναι δικτυακος άρα μπορείς μπορεις να του στείλεις τραγούδια απο το κινητο μεσω δικτυου.