MLS Magic Tablet-Service ΜΑΚΡΙΑ

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

SWISSTEC

AVClub Addicted Member
26 July 2007
1,359
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
:furious3:Τέλος Σεπτεμβρίου πήρα το MLS Magic tablet. Ακριβό θα μου πεις μα με εξυπηρετούσε. Το δούλεψα το πολύ 10 φορές. Την προπαραμονή της Πρωτοχρονιάς το βάζω το βράδυ να το φορτώσω με τον φορτιστή του στο τραπέζι της κουζίνας. Το πρωί το βγάζω από την φόρτιση και τι να δω. Στις 4 γωνίες του πληκτρολογίου και ποιο πολύ γύρω από τα 2 USB του πληκτρολογίου έντονος αποχρωματισμός του ασημί χρώματος του πληκτρολογίου σαν να έχει καεί. Το παίρνω το πηγαίνω στο service το βλέπουν σαν να μην έχουν ξαναδεί κάτι ανάλογο. Το συγκεκριμένο έχει όπως καταλάβατε εγγύηση. Μετά από 2 σχεδόν εβδομάδες και ποιο συγκεκριμένα σήμερα, με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι του έκαναν τεστ (στο λογισμικό) το τσεκάρανε και επειδή δεν έχει παρουσιαστεί κάτι ανάλογο δεν μπορούν να το αλλάξουν ή να αναλάβουν το κόστος λόγω της εγγύησης. Για τον αποχρωματισμό φταίω εγώ. Μας πως τους λέω αφού το είχα πάνω σε τραπέζι και το πρόβλημα παρουσιάστηκε μετά από την φόρτιση, ανένδοτοι. Ζήτησα τον προϊστάμενο, μου λέει στείλτε mail. Τους είπα δεν θα το παραλάβω αν δεν το φτιάξουν ή αλλάξουν ΚΑΙ αν πρώτα δεν μιλήσω με προϊστάμενο service. Τι άλλο μπορώ να κάνω για να βρω το δίκιο μου? Φαίνεται πάντως για αστοχία υλικού για πρόβλημα του συγκεκριμένου αλλά δεν θέλουν να το παραδεχτούν για να μην τα αποσύρουν. Αυτές είναι οι Ελληνικές εταιρείες με το δραματικό έως ανύπαρκτο after sales service. Γιατί να πάρεις προϊόντα της MLS? Αν ήταν η Samsung ή άλλη εταιρεία θα το είχε αλλάξει. ΝΤΡΟΠΗ.:furious3:
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Απευθυνσου στο συνηγορο του καταναλωτη. Απο την MLS εχω και εγω κακιστη εντυπωση, εξαιτιας του Destinator για Android.
 

SWISSTEC

AVClub Addicted Member
26 July 2007
1,359
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Αυτό σκέφτομαι και εγώ. Έχεις τηλέφωνο του συνήγορου του καταναλωτή? σε ποιο γραφείο θα απευθυνθώ?
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Το ειχες ξαναφορτίσει ποτέ τόσες ώρες συνεχόμενες;
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
3,962
Εγω απορώ πως υπάρχει ακόμα αυτή η εταιρεία με τόσες προβληματικές συσκευες
 

felixxx

Senior Member
20 June 2006
584
Ούτε οι τιμές της ειναι κατι το εξαιρετικο για την ποιοτητα που πουλάνε, μαλλον ακριβά ειναι! Ποτε δεν τη συμπάθησα.
 

SWISSTEC

AVClub Addicted Member
26 July 2007
1,359
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Το ειχες ξαναφορτίσει ποτέ τόσες ώρες συνεχόμενες;
Επειδή έχει μεγάλη μπαταρία χρειάζεται περίπιυ 6-8 ώρες φόρτιση. Και ναι το έχω ξαναφορτίσει έτσι. Ξέχασα να αναφέρω ότι επάνω στο πληκτρολόγιο ενώ φόρτιζε είχα ξεχάσει συνδεδεμένο τον εξωτερικό σκληρό δίσκο USB 3 και το ασύρματο ποντίκι.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Απευθυνσου στο συνηγορο του καταναλωτη. Απο την MLS εχω και εγω κακιστη εντυπωση, εξαιτιας του Destinator για Android.
Με τον συνήγορο κέρδισες τίποτα από την διεκδίκησή σου?
 

kostikos

Supreme Member
14 February 2012
3,960
Αυτό σκέφτομαι και εγώ. Έχεις τηλέφωνο του συνήγορου του καταναλωτή? σε ποιο γραφείο θα απευθυνθώ?

Ριξε μια ματια εδω. Εγω θα τους εστελνα mail σε πρωτη φαση, αντι για τηλεφωνημα, με CC στην ηλεκτρονικη διευθυνση του service της MLS.

Δε ζω Ελλάδα οποτε δεν ειχα χρονο, διαθεση και ευχερια να το παω ως εκει. Ωστόσο υπάρχουν πολλές αναφορες απο παιδιά που δικαιώθηκαν. Γενικά λειτουργει αρκετα καλά ως υπηρεσια.
 

SWISSTEC

AVClub Addicted Member
26 July 2007
1,359
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Τους είπα να κάνουν test ακριβώς όπως μου προκλήθηκε και μένα το πρόβλημα και μου απάντησαν ότι δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Προφανώς δεν έκαναν τίποτα. Το πρόβλημα σε μένα φαίνεται να το δημιούργησε κάποιο UFO.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Κρίμα που έμπλεξα με αυτούς.