Huawei Honor 6 σταμάτησε να λειτουργεί.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Χθες το βράδυ είχα αφήσει το κινητό στο κομοδίνο πριν πεσω για ύπνο χωρίς να φορτίζει καθώς η μπαταρία του ήταν γύρω στο 75% και το πρωι ήταν νεκρό. Δεν χτύπησε ούτε το ξυπνητήρι, δεν ανταποκρίνεται σε κανένα κουμπί (ούτε στον συνδυασμό volume + power) και όταν το συνδέω στον φορτιστή δεν ανάβει ούτε το λεντάκι της ενδειξης φορτισης. Υποψιάζομαι ότι φταίει η μπαταρια και μπορεί να τα έπαιξε στα καλά καθούμενα. Τι άλλο μπορεί να έχει πάθει και πως μπορεί να επισκευαστεί καθώς ή μπαταρία δεν είναι αφαιρούμενη. Στο μεταξύ το πρόσεχα σαν τα μάτια μου και δεν έχει την παραμικρή γρατσουνιά.
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,739
Βόλος
Re: HUAWEI HONOR 6 σταματησε να λειτουργει.

Βάλτο να φορτίσει για καμιά ώρα και μετά δοκίμασε να το βάλεις μπροστά, χωρίς να το βγάλεις από την πρίζα.
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Re: HUAWEI HONOR 6 σταματησε να λειτουργει.

Αυτό ακριβώς έκανα σήμερα το πρωί. Το άφησα για ώρα/ωρες στον φορτιστή και στη συνέχεια κράτησα πατημένο το κουμπί του power (πολύ παραπάνω απο τα 10 δευτερόλεπτα που υποτίθεται οτι θέλει για το hard restart ή πως το λενε αυτό που κάνει) και μπούταρε κανονικά. Τι μπορεί να έφταιξε; Στη μπαταρία πάντως δεν έχω διαπιστώσει σημαντική πτώση παρόλο που έχει περάσει ένας χρόνος απο τοτε που το πήρα. Δηλαδή βγάζει ανετότατα την μέρα με τυπική χρήση (mail, ειδήσεις, social media κλπ...)
 

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,739
Βόλος
Re: HUAWEI HONOR 6 σταματησε να λειτουργει.

Τελείωσε η μπαταρία και μπήκε σε προστασία για να μην χαθούν δεδομένα. Μήπως είχες ξεχάσει ανοιχτή κάποια ενεργοβόρα εφαρμογή;
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Re: HUAWEI HONOR 6 σταματησε να λειτουργει.

Μετά από ένα 24ωρο όλα φαίνονται normal. Μαλλον κάποια εφαρμογή θα εφαγε σκάλωμα και θα ρουφηξε όλη την μπαταρία. Ευτυχώς, γιατι είναι τίμιο κινητό και θα θελα να μου βγάλει ένα χρόνο ακόμη.