lg 32lg3000 menu pop up

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

psideras

New member
18 April 2013
94
Καλησπέρα,
Έχω μια παλιά LG 32LG3000 η οποία πριν μερικές μέρες άρχισε να αναβοσβήνει το μενού ρυθμίσεων μόνο του σε βαθμό που να μην μπορείς να παρακολουθήσεις τηλεόραση. σαν 1η κίνηση εφόσον απέκλεισα το ενδεχόμενο υπέρυθρης παρεμβολής ήταν να την ανοίξω και να αποσυνδέσω το πλαϊνό πάνελ κουμπιών και έτσι σταμάτησε για μερικές μέρες όμως μέχρι χτες. Ξεκίνησε πάλι τα τρελά της με εναλλαγή menu - source - info και συνεχίζει παρόλο που κατάφερα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και να την αφήσω όλο το βράδυ εκτός ρεύματος. Γενικά με λίγο ψάξιμο είδα ότι είναι συχνό πρόβλημα αλλά δεν βρήκα κάποια λύση. Χωρίς να είμαι σίγουρος προσανατολίζομαι σε πλακέτα IR. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
 

Βασίλης Α.

Supreme Member
10 September 2007
3,489
Βέλγιο
Αν και φαίνεται απλή σαν πρόταση, αφαίρεσες τις μπαταρίες από το τηλεκοντρόλ να δεις αν εξακολουθεί να το κάνει?
 

psideras

New member
18 April 2013
94
Απάντηση: Re: lg 32lg3000 menu pop up

Αν και φαίνεται απλή σαν πρόταση, αφαίρεσες τις μπαταρίες από το τηλεκοντρόλ να δεις αν εξακολουθεί να το κάνει?

Ναι το έκανα. Γενικά προσπάθησα να αποκλείσω και το ενδεχόμενο παρεμβολής από άλλα τηλεκοντρόλ
 

psideras

New member
18 April 2013
94
Απάντηση: Re: lg 32lg3000 menu pop up

μαλλον έχει προβλημα με το πλακετακι που έχει τα ενσωματωμένα κουμπιά χειρισμού

Όπως είπα και πριν το αποσύνδεσα όταν το έκανε πρώτη φορά πριν λίγο καιρό και ηρέμησε για λίγο. Τώρα ξανάρχισε χωρίς να είναι συνδεδεμένο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumpana

New member
21 November 2017
4
Όπως είπα και πριν το αποσύνδεσα όταν το έκανε πρώτη φορά πριν λίγο καιρό και ηρέμησε για λίγο. Τώρα ξανάρχισε χωρίς να είναι συνδεδεμένο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Φιλε μου τελικα την εφτιαξες; Εχω το ιδιο προβλημα και δεν ξερω τι να κανω
 

psideras

New member
18 April 2013
94
Απάντηση: Re: lg 32lg3000 menu pop up

Φιλε μου τελικα την εφτιαξες; Εχω το ιδιο προβλημα και δεν ξερω τι να κανω

Ναι την έφτιαξα. Τι σου κάνει ακριβώς


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

koumpana

New member
21 November 2017
4
Re: Απάντηση: Re: lg 32lg3000 menu pop up

Ακριβως τα ιδια που περιγραφεις στην αρχη του θεματος σου
 

psideras

New member
18 April 2013
94
Sorry φιλε που δεν απάντησησα γίνεται χαμός στα εισερχόμενα και δεν το χα δει. Είχα αλλάξει πλακέτα IR και έστρωσε.


Sent from my iPhone using Tapatalk