τυπος καλωδιου hdmi

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

steve007

New member
8 September 2012
25
καλησπερα σε ολους σας!ηθελα να ρωτησω σχετικα με ενα θεμα που εχω με το hdmi εχω συνδεσει το προβολεα με ενα δεκαμετρο hdmi μαρκας supra το οποιο ειχε αγοραστει πριν περιπου 8 χρονια και δε ξερω τον τυπο του.προσφατα αγορασα ενα hdmi splliter ο οποιος ειναι με παροχη ρευματος και συνδεσα επανω του το αρχικο μου καλωδιο και απο εκει εβγαλα δυο hdmi 1,4 του ενος μετρου για να στειλω το ενα στο ps4 και το αλλο στο media player αλλα δεν εχω καθολου σημα μπορειτε να μου πειτε παρακαλω τι φταιει ?πρεπει να ειναι συμβατη η παλια εκδοση hdmi με τα καινουρια και αν ναι πως βλεπω τι εκδοση εχω για να παρω αναλογα και τα αλλα?ευχαριστω πολυ.(ξεχασα να αναφερω οτι δε μπορω να βγαλω το παλιο hdmi γιατι ειναι περασμενο μεσα απο τον τοιχο)
 

steve007

New member
8 September 2012
25
ευχαριστω πολυ teddy 743 αν και φοβαμαι οτι μπορει να ειναι συμβατο το splitter με 1,4 εκδοση μονο
 

akilas13

Established Member
18 August 2014
153
Μου εχει τυχει κατι παρομοιο.Ειχα κανει παρομοια συνδεση αλλα εκει που ειχα καλωδιο 1,3 δεν κλειδωνε.Το αλλαξα και ολα κομπλε.Κατα πασα πιθανοτητα ο προβολεας σου εχει 1,3.Συνδεσε ενα καλωδιο 1,4 στον προβολεα χυμα για δοκιμη.Πιστευω κατα 90% δεν εχει θεμα το σπλιτερ.