Cosmote 2 in 1

billys13

Senior Member
5 November 2016
577
Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει cosmote 2 in 1 σε micro sim και σε nano sim.και αν υπάρχει το έχει χρησιμοποιήσει κανένας;
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,940
Εκεί ψηλά.....
Οχι νομιζω δεν υπαρχει.

Υπαρχει συνδυασμος nano sim& regular, nanosim x 2, micro sim & regular.

micro και nano δεν υπηρχε δεν ξερω αν εχουν φτιαξει τετοιο πακετο.

Μπορεις ομως να παρεις 2x nano και να βαλεις εναν ανταπτορα με κοστος 1,2 ευρω το πολυ.
 

billys13

Senior Member
5 November 2016
577
Εγω θέλω 2 in 1. Δηλαδή 1 sim με 2 αριθμούς cosmote. Άρα παίρνω nano με ανταπτορα αν κατάλαβα καλά.
 
Last edited:

billys13

Senior Member
5 November 2016
577
Εγω το έχω. Απλά ρωτάω αν υπάρχει σε micro sim ή nano sim. Στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών λένε ότι ναι, υπάρχει. Απο το Facebook της cosmote και στα καταστήματα λένε όχι. Πως βγάζουμε άκρη με δαύτους;
 

apkor

Established Member
2 January 2012
243
Ερώτηση προς τους κατέχοντες....

Αξίζει να δοκιμάσω την υπηρεσία αυτή της cosmote, ή να μείνω στο κλασικό δίκαρτο τηλέφωνο;

Ρωτάω γιατί τα δίκαρτα και πιο λίγα είναι (απο πλευράς ποικιλίας), υπάρχουν μοντέλα που δεν έρχονται Ελλάδα (π.χ. Note) και υπάρχουν εταιρίες που δεν βγάζουν καθόλου (π.χ. Apple)

Ευχαριστώ
 

billys13

Senior Member
5 November 2016
577
Εγω το έχω 5 χρονια και λειτουργεί απροβλημάτιστα. (Εννοείτε ότι θα έχεις 2 αριθμούς cosmote).
 

apkor

Established Member
2 January 2012
243
Ναι... και τα 2 νούμερα comote.

1. Η εναλλαγή μεταξύ των αριθμών για το ποιος ειναι ενεργός, εύκολη; (κάπου άκουσα ότι χρειάζεται επανεκίνηση)
2. Η εναλλαγή μεταξύ των αριθμών για data?
3. Σε τι τηλέφωνο την τρέχεις την υπηρεσία; (κάπου άκουσα ότι δεν δουλεύει - παντα - με iphone)

και όποια άλλη απάντηση κρίνεις οτι μου χρειάζεται, καλοδεχούμενη!!!

Ευχαριστώ
 

billys13

Senior Member
5 November 2016
577
Εύκολα γίνεται η εναλλαγή. Εμένα κάνει επανεκκίνηση, το χρησιμοποιώ σε παλιό κινητό. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει σε smartphone.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Πρέπει να είμαι ο μοναδικός που δεν έχει smartphone. Το μόνο πρόβλημα ειναι ότι τα μηνύματα δεν προωθουνται. Αυτά.
 

billys13

Senior Member
5 November 2016
577
Λοιπόν, μάλλον λύθηκε το θέμα μου. Η dual sim δεν βγαίνει σε micro. Βγαίνει σε nano με ανταπτορακι και σε κανονική.