[Φήμες] Samsung Galaxy Note 8

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Status
Not open for further replies.

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,496
Εκεί ψηλά.....

Note-8-logo.png




Empire strikes back !!!



Aφού ανατινάχτηκε το Death Star της aka Note 7 :flipout:

Δια στόματος του Samsung's mobile chief, D.J. Koh ο οποίος μεταξύ της συζήτησης των αιτιών της αστοχίας
του Νote 7 προανήγγειλε ότι το Note 8 θα γίνει πραγματικότητα.



http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_8_still_coming_mobile_chief_confirms-news-22923.php
 
Last edited by a moderator:

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Samsung Galaxy Note 8

Παλι καλά...
Δεν θα ηθελα να σταματησει να κυκλοφορεί η σειρά.
Θα εχει ενδιαφέρον να δούμε αν θα παει καλά σε πωλήσεις.
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,693
Clermont-Ferrand, France
Re: Samsung Galaxy Note 8

Εννοείται ότι θα πάει καλά. Εκτός του ότι δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο, τα χαρακτηριστικά που το κάνουν ξεχωριστό, δεν έχει καταφέρει να τα αντιγράψει κανείς.
Και για μένα, ο τρόπος που χειρίστηκε το συμβάν η Samsung, ήταν ότι καλύτερο θα μπορούσε να κάνει μια εταιρεία τέτοιου μεγέθους.
Ας λένε όλοι ότι θέλουν, δεν μπορείς να αντιδράσεις πιο γρήγορα σε τέτοια προβλήματα και ούτε με κάτι παραπάνω από αυτό που έκανε.
Αναμένουμε λοιπόν το καλύτερο κινητό στην 7η έκδοση του και ας λέγετε 8.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Εννοείται ότι θα πάει καλά. Εκτός του ότι δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο, τα χαρακτηριστικά που το κάνουν ξεχωριστό, δεν έχει καταφέρει να τα αντιγράψει κανείς.
Και για μένα, ο τρόπος που χειρίστηκε το συμβάν η Samsung, ήταν ότι καλύτερο θα μπορούσε να κάνει μια εταιρεία τέτοιου μεγέθους.
Ας λένε όλοι ότι θέλουν, δεν μπορείς να αντιδράσεις πιο γρήγορα σε τέτοια προβλήματα και ούτε με κάτι παραπάνω από αυτό που έκανε.
Αναμένουμε λοιπόν το καλύτερο κινητό στην 7η έκδοση του και ας λέγετε 8.

Εγω μαζί σου είμαι και το ξέρεις :)
Απλα παίζει πολύ σοβαρα καποιοι αγοραστές να θορυβηθούν απο τα γεγονοτα του 7.



τι εχει το Note που δεν εχουν τα αλλα;

Το πενακι μονο φτάνει.
Πάντα φοράει την κορυφη της τεχνολογίας και ειναι σε phablet μέγεθος.
Ειναι σημαντικό να υπάρχει σαν σειρά μιας και αυτο ουσιαστικά την ορισε.
Ξερεις καποιο καλο hablet αλλης εταιρείας για το 2016 ?Απλά δεν υπάρχει.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Samsung Galaxy Note 8

Τo mi5s Plus

Not really :) (με την ιδια λογική πολυ καλο ειναι και το V20)
Ασε που μιλάμε για global launch για οχι για κινέζουν wannabe.
Ειναι ομως μεγάλη κουβέντα και συνηθως οδηγει σε αντιπαραθέσεις οποτε δεν το συνεχίζω.
 
Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

το mi5s plus νομίζω ότι δεν έχει πενάκι, στα 320κάτι ευρώ όμως κοστίζει λιγότερο από το μισό κόστος του επερχόμενου "original" note 8.

Μη τα ξαναλέμε και χαλάμε τις καρδιές μας.

Το καλό είναι ότι όσο περνάει ο καιρός και η τεχνολογία γίνεται φθηνότερη μπορούμε και αγοράζουμε "περισσότερο" τηλέφωνο με λιγότερα χρήματα.

Διαβάζω ότι υπάρχουν 5ρια κινητά με 4gb ram και 32gb rom στο κατοστάρικο, τι να λέμε τώρα!

ΥΓ:όταν είχα πουλήσει το iphone 4 και πήρα το galaxy note I οι περισσότεροι με κοιτούσαν σαν εξωγήινο! Όταν δε έβγαζα το πενάκι για να σημειώσω κάτι εκεί να δείτε! χαχαχα
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

το mi5s plus νομίζω ότι δεν έχει πενάκι, στα 320κάτι ευρώ όμως κοστίζει λιγότερο από το μισό κόστος του επερχόμενου "original" note 8.

Μη τα ξαναλέμε και χαλάμε τις καρδιές μας.

Το καλό είναι ότι όσο περνάει ο καιρός και η τεχνολογία γίνεται φθηνότερη μπορούμε και αγοράζουμε "περισσότερο" τηλέφωνο με λιγότερα χρήματα.

Διαβάζω ότι υπάρχουν 5ρια κινητά με 4gb ram και 32gb rom στο κατοστάρικο, τι να λέμε τώρα!

ΥΓ:όταν είχα πουλήσει το iphone 4 και πήρα το galaxy note I οι περισσότεροι με κοιτούσαν σαν εξωγήινο! Όταν δε έβγαζα το πενάκι για να σημειώσω κάτι εκεί να δείτε! χαχαχα


Καλά δεν διαφωνω στη φιλοσοφία αλλα ειναι εντελώς ασχετο με αυτο που συζητούσαμε το οποιο δεν ειναι το value for money κομμάτι. (το mi5s plus ουτε το ιδιο καλη οθονη εχει, ουτε το ιδιο καλο design και κατασκευή , οπως και καμερα και βίντεο,εξαιρουμενου του pen)
Το κορυφαίο παντα το πληρώναμε πολλαπλάσια απο την εξτρα αξία που παρείχε. Αυτο ισχύει γενικά και οχι μονο στα κινητά.
Σαν κορυφαίο λοιπόν, το Note 8 εγω τουλάχιστον επιθυμώ να κυκλοφορεί.
Ο καθένας φυσικά αγοράζει οτι επιθυμεί.
 
Απάντηση: Re: Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Καλά δεν διαφωνω στη φιλοσοφία αλλα ειναι εντελώς ασχετο με αυτο που συζητούσαμε το οποιο δεν ειναι το value for money κομμάτι. (το mi5s plus ουτε το ιδιο καλη οθονη εχει, ουτε το ιδιο καλο design και κατασκευή , οπως και καμερα και βίντεο,εξαιρουμενου του pen)
Το κορυφαίο παντα το πληρώναμε πολλαπλάσια απο την εξτρα αξία που παρείχε. Αυτο ισχύει γενικά και οχι μονο στα κινητά.
Σαν κορυφαίο λοιπόν, το Note 8 εγω τουλάχιστον επιθυμώ να κυκλοφορεί.
Ο καθένας φυσικά αγοράζει οτι επιθυμεί.

Φυσικά και ο καθένας αγοράζει ότι επιθυμεί, αλλά η απάντηση σου στον P.Bateman ότι το mi5s plus δεν είναι καλό phablet είναι...υπερβολική και δεν αντικατοπρίζει την πραγματικότητα.
το Mi5s plus είναι πολύ καλό phablet και είναι και σε πολύ καλή τιμή.
Απλά δεν είναι επώνυμο.

Εκτός αν υπάρχει κάτι πιο "επώνυμο" με τα ίδια χαρακτηριστικά στην περιοχή τιμών που κινείται και δεν το έχω υπόψιν μου.


Το ότι το note 8 θα είναι προφανώς το καλύτερο phablet ουσιαστικά σε μια κατηγορία που έχει δημιουργήσει το ίδιο δε καθιστά άλλα τηλέφωνα όπως το προαναφερθέν xiaomi "του πεταματού".
 

P.Bateman

Senior Member
22 March 2012
506
Οκτάνα
Re: Samsung Galaxy Note 8

Συμφωνώ σε όλα όσα λες απλά για μένα το θέμα βίντεο και φώτο δεν εξαντλείτε στο κινητό!
Οι μόνες φώτο που τραβάω είναι για να στείλω μέσω messenger!
Η δε ποιότητα κατασκευής είναι καλύτερη αλλά δεν είναι αμάξι που μετά από 60Κ χλμ στους καρόδρομους θα αρχίσει να τρίζει οπότε ας πάει και το παλιάμπελο να δώσω κάτι παραπάνω να μην το ακούω!
Σαν ταχύτητες είναι κορυφαίο!
Εννοείτε και πρέπει να υπάρχει κι ας το πάρει όποιος θέλει.
Καμία αντιπαράθεση!
Δεν έχω μετοχές σε καμία εταιρία! :p
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
Απάντηση: Re: Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Εγω μαζί σου είμαι και το ξέρεις :)
Απλα παίζει πολύ σοβαρα καποιοι αγοραστές να θορυβηθούν απο τα γεγονοτα του 7.





Το πενακι μονο φτάνει.
Πάντα φοράει την κορυφη της τεχνολογίας και ειναι σε phablet μέγεθος.
Ειναι σημαντικό να υπάρχει σαν σειρά μιας και αυτο ουσιαστικά την ορισε.
Ξερεις καποιο καλο hablet αλλης εταιρείας για το 2016 ?Απλά δεν υπάρχει.

δε μπορω να φανταστω,που μπορει να χρησιμευσει το πενακι σ'ενα κινητο.
Σ'εναν σχεδιαστη και σε μεγαλη οθονη,ναι,τωρα σε κινητο μου φαινεται υπερβολη.
Και τα φαμπλετ,για'μενα προσωπικα,τα θεωρω αποτυχημενη κατηγορια χωρις λογο υπαρξης.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

δε μπορω να φανταστω,που μπορει να χρησιμευσει το πενακι σ'ενα κινητο.
Σ'εναν σχεδιαστη και σε μεγαλη οθονη,ναι,τωρα σε κινητο μου φαινεται υπερβολη.
Και τα φαμπλετ,για'μενα προσωπικα,τα θεωρω αποτυχημενη κατηγορια χωρις λογο υπαρξης.

Καλα κανεις και το πιστευεις και χρησιμοποιείς οτι σου αρέσει.
Ανηκεις ομως μαλλον στη μειοψηφία μιας και ολες πλεον οι ναυαρχίδες ειναι 5.5 και ανω.

Το πενακι δεν ειναι μονο για να σχεδιάζεις. Δες ενα βιντεάκι στο youtube πρώτα.

Ξεφύγαμε ομως πάλι.
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Με το πενάκι μπορείς να κάνεις ένα σκασμό άχρηστα πράγματα που μπορείς να τα κάνεις έτσι κι αλλιώς σε όλα τα κινητά με τα δάχτυλά σου.
 

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,090
Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Δεν έχουμε όμως χρόνο παρουσίασης. Θα πάει πάλι Αύγουστο; Μακάρι όχι. Με τρώει ο πωπός μου μετά την πατάτα του Google Pixel XL. Έχω μείνει με το Nexus 6P το οποίο είναι πολύ καλό αλλά πάσχει στη μπαταρία. Θα ήθελα να είναι ο διάδοχός του. Ακόμη μετανιώνω που έσπασα το Note 4. :bigcry:
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Με το πενάκι μπορείς να κάνεις ένα σκασμό άχρηστα πράγματα που μπορείς να τα κάνεις έτσι κι αλλιώς σε όλα τα κινητά με τα δάχτυλά σου.

Οχι βέβαια!

Εξαρτάται βέβαια απο τον ανθρωπο και τις κοινωνικές του συναστροφές.

Εχω προμηθευτές που έρχονται με Note (και tablet) και κρατάνε σημειώσει, παραγγελίες κλπ.
Στην καθημερινότητα σου αν είσαι άνθρωπος δραστήριος που τρέχει σε συναντήσεις, κρατά ημερολόγιο και σημειώσεις διαρκώς λύνει τα χέρια το πενάκι...
Και υπάρχει πολύ κόσμος που λειτουργεί έτσι.

Και ναι σαφώς μπορείς να κάνεις με τα δάκτυλα σου σημειώσεις αλλα δεν είναι ούτε καν το ίδιο γρήγορο + οτι ειναι πιο φυσικό να σημειώνεις με γραφίδα και οχι να ... textareis (δείχνει οτι μιλάς αλλού, δε προσέχεις) κλπ

Μετά πάμε και σε τύπους που τους αρέσει το σχέδιο, η ζωγραφική η απλά ειναι gadgετάκηδες (Εδω ίσως κολλάει η κατηγορία που λες οτι μπορείς να κάνεις ένα σκασμό άχρηστα πράγματα)


Δεν έχουμε όμως χρόνο παρουσίασης. Θα πάει πάλι Αύγουστο; Μακάρι όχι. Με τρώει ο πωπός μου μετά την πατάτα του Google Pixel XL. Έχω μείνει με το Nexus 6P το οποίο είναι πολύ καλό αλλά πάσχει στη μπαταρία. Θα ήθελα να είναι ο διάδοχός του. Ακόμη μετανιώνω που έσπασα το Note 4. :bigcry:

Επειδή, κι εγώ έχω το 6P, η μπαταριά του μ κρατάει 2 μέρες (με μέτρια προς αρκετή χρήση λόγω ύπαρξης και tablet) έχεις 7.1.1?
 

Principe

Senior Member
27 October 2014
436
Re: Samsung Galaxy Note 8

Δεν θέλω να συμμετέχω σε "διαμάχη", έχω εδώ και 2 χρόνια το Note 4. Δεν πήρα το 5, ούτε το 7, ούτε το 8 θα πάρω, ούτε το 9 κλπ. Εκτός αν μου χαλάσει. Καταπληκτικές συσκευές και κυρίως διαχρονικές. Χωρίς να ξέρω τι θα έχει το Note 8.... απλά ξέρω ότι δεν το θέλω. Το 4 με καλύπτει σε όλα.
 

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,090
Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Επειδή, κι εγώ έχω το 6P, η μπαταριά του μ κρατάει 2 μέρες (με μέτρια προς αρκετή χρήση λόγω ύπαρξης και tablet) έχεις 7.1.1?

Εννοείται. Και χωρίς root. Βασικά τρώει μπαταρία έστω και ελάχιστη το Adguard που έχω για τις διαφημίσεις. Με root στην 7 δεν είχα μπορέσει να δουλέψω το AdAway. Τέλος πάντων.

Τα ρημαδια τα note είναι από άλλο πλανήτη. Μπορεί να έχουν χίλια κακά σαν Samsung αλλά σε κάποια πράγματα δεν παίζονται. Έπεφτα για ύπνο με 40% μπαταρία και λυπομουν τη φόρτιση. Έκανα αμάν για να δω κόκκινο στη μπαταρία. Όσο για το πενάκι εγώ δε το χρησιμοποιούσα συχνά αλλά με βόλευε σε σχέδια. Κρατούσα σκίτσα για να δω σε δεύτερο χρόνο πράγματα. Το μόνο που με στεναχωρεί είναι πως κάνω άσχημα γράμματα και δε μπορώ να δουλέψω το χειρόγραφο. Είναι πολύ ωραία αίσθηση αν γράφεις καλά και λίγο αργά.

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Κι εγω το 3 εχω,αλλα σημειωσεις εν ετη 2017,2016,2015 με πενακι ή με μολυβι οταν υπάρχει το Voice Memo και Voice Recorder?
 

koupa

AVClub Enthusiast
25 January 2014
1,090
Απάντηση: Samsung Galaxy Note 8

Κι εγω το 3 εχω,αλλα σημειωσεις εν ετη 2017,2016,2015 με πενακι ή με μολυβι οταν υπάρχει το Voice Memo και Voice Recorder?

Δεν είναι και το καλύτερο να λες "ΠΩ ΠΩ ΜΙΑ ΚΩΛΑΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΤΑΔΕ" στο κινητό σου μέσα σε κόσμο. Βγάζεις το πενάκι και το σημειώνεις απ' ευθείας. :flipout:

Εμένα με βόλευε στα σκίτσα όπως έγραψα και πιο πάνω όπως και να στέλνω σημειώσεις πάνω σε χάρτες λόγω της δουλειάς μου. Γενικά ναι κι εγώ δε το χρησιμοποιούσα εκτός από αυτά που περιέγραψα. Βαριά βαριά στην καφετέρια όταν περίμενα τους υπόλοιπους για καφέ και χαζολογούσα. Βασικά είναι περισσότερο εργαλείο παρά καθημερινό χαρακτηριστικό. Πχ θα ήθελα tablet με αυτή τη λειτουργία. Αλλά είναι ακριβά για το ελληνικό 2017.
 
Status
Not open for further replies.