TV 4Κ HDR καθαρα για Games

paokg4

New member
9 February 2017
7
Καλησπερα στο forum!!!!
Εχω ενα μικρο gaming room και θελω να προχωρησω σε αγορα τηλεορασης καθαρα και μονο για το ps4 pro (παιχνιδια και καμια ταινια που και που)
HDR 4k ψαχνω σε τιμη καθαρα μεσα στα 400-600.Η αποσταση μου ειναι 1.5 - 2 μετρα απο το μερος που θα μπει
και θα προτιμουσα να ειναι samsung - lg...
Θα με βοηθουσε η αποψη σας γιατι ολες γραφουν hdr αλλα απ οτι καταλαβα δεν το υποστηριζουν ; εχω χαθει και
θα ηθελα αμεσα να βρω μοντελο...
ευχαριστω παιδια!!!
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Re: TV 4Κ HDR καθαρα για GAMES

Περα απο HDR και το 4Κ θες τηλεόραση και με χαμηλό lag. Aν θες οπωσδηποτε να πας σε 4Κ (μην ξεχνας οτι το PS δεν δίνει καθαρό 4Κ αλλά upscaled σήμα) τότε νομίζω μια panasonic της σειρας DX700 είναι μονόδρομος για το budget σου και την απόσταση και φυσικά το lag. OΙ εισαγωγικές LG έχουν πάνω από 50ms ενώ και οι SAMSUNG δεν φημίζονται για τις ταχύτητες τους. Μην ξεχνάς πως όσο περισσότερα "φιλτρα" και καλούδια έχει η τηλεόραση τόσο περισσότερο καθυστέρηση θα έχει το σήμα σου.
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: TV 4Κ HDR καθαρά για παιχνίδια

Για τη συγκεκριμένη απόσταση θέασης, για προβολή 4Κ υλικού θα χρειαστείς μια τηλεόραση άνω των 40". Επίσης, με το συγκεκριμένο budget δύσκολα να πετύχεις κάποια με ουσιαστικό HDR.
 

sat_guy

AVClub Addicted Member
27 September 2014
1,625
Καλησπερα στο forum!!!!
Εχω ενα μικρο gaming room και θελω να προχωρησω σε αγορα τηλεορασης καθαρα και μονο για το ps4 pro (παιχνιδια και καμια ταινια που και που)
HDR 4k ψαχνω σε τιμη καθαρα μεσα στα 400-600.Η αποσταση μου ειναι 1.5 - 2 μετρα απο το μερος που θα μπει
και θα προτιμουσα να ειναι samsung - lg...
Θα με βοηθουσε η αποψη σας γιατι ολες γραφουν hdr αλλα απ οτι καταλαβα δεν το υποστηριζουν ; εχω χαθει και
θα ηθελα αμεσα να βρω μοντελο...
ευχαριστω παιδια!!!

Οσες γράφουν HDR, υποστιρίζουν σήμα HDR, αλλιώς δε θα το έγραφαν.
 

paokg4

New member
9 February 2017
7
SAMSUNG UE40KU6172U

Samsung UE43KU6000 43"

Samsung Smart TV 40" 4K Curved 40ku6100

LG 49UH610V

Να φανταστω ουτε καμια απο αυτες ετσι;
 

paokg4

New member
9 February 2017
7
σκευφτομαι για την samsung ku6000. νομιζω χωρις να γνωριζω πολλα οτι θα ειναι οκ ετσι;καθαρα για το ps4 pro και καμια αλλη κονσολα στο μελλον