Dali zensor7 crossover

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Antonisz7

New member
22 January 2017
40
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Καλησπέρα στην παρέα, έχω στην κατοχή μου εδώ και μισό χρόνο περίπου τα Dali υπάρχει τρόπος να αναβαθμίσω το cross για να πάρω κάτι καλύτερο από τα ηχεία?
Έχω διαβάσει ότι δέχονται αναβάθμιση στο cross αν μπορείτε να μου πείτε τι πρέπει να αλλάξω και που μπορώ να το βρω θα το εκτιμούσα ευχαριστώ.
 

tasanto

AVClub Addicted Member
31 August 2006
1,701
Athens
Ολα τα ηχεια χαμηλης και μεσης κατηγοριας,μπορουν να δεχθουν αναβαθμιση του κροσοβερ τους,οταν τοποθετηθουν ακριβοτερα υλικα,Η βελτιωση δεν ειναι απλα θεωρητικη αλλα ουσιαστικη,αν και διαφερει ανα περιπτωση.Το γιατι οι κατασκευαστες δεν το κανουν αυτοι? μα για να κρατησουν πιο χαμηλο το κοστος παραγωγης,αλλα και γιατι τις περισσοτερες φορες,για να πετυχεις μια μικρη βελτιωση,ανεβαζεις σημαντικα το κοστος. Καλυτερα ανοιξε θεμα στην diy κατηγορια,εκει θα σε βοοηθησουν.
 

Antonisz7

New member
22 January 2017
40
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Καλησπέρα,τόσο ακριβοί είναι 2 καλύτεροι πυκνωτές για παράδειγμα?
Θα προτιμούσα να δώσω κάτι παραπάνω με πιο προσεγμένα υλικά!
Αν γίνεται να μεταφερθεί για να μην ανοίξω καινούριο θέμα αλλού αλλιώς δεν υπάρχει πρόβλημα ευχαριστώ.