Πωλείται το VOSONIC X-DRIVE VP3320 με σκληρό δίσκο 80Gb για photo backup

kbouk

Super Moderator
Staff member
8 January 2010
22,216
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Πωλείται το VOSONIC X-DRIVE VP3320 με σκληρό δίσκο 80Μb που δεν χρησιμοποιώ πιά μιας και τα πολυήμερα ταξίδια έχουν μειωθεί σημαντικά.
Καταπληκτικό μηχανάκι, διαβάζει σχετικά γρήγορα (ειδικά CF Extreme) και αξιόπιστα τις περισσότερες κάρτες που έχω δοκιμάσει και έχω στην κατοχή μου απευθείας ή με ανταπτορα, ακόμα και XD τύπου Μ (δεν ξέρω για τύπου Η) , είναι USB2 , έχει ράδιο, παίζει MP3 με tags, η μπαταρία του διαρκεί αρκετά , σε παλιότερο 5 ήμερες ταξίδι στην Ρώμη με συνεχείς φωτογραφίσεις και άδειασμα κάθε βράδυ δεν χρειάστηκε φόρτιση.
Δεν ξεπερνά τα 180gr και νομίζω ότι μπορείς να του αλλάξεις και τον δίσκο αν δεν σε φτάνει, με βάρος συνολικό περιπου 280gr. Το μόνο που του λείπει είναι η οθόνη για προεπισκοπηση φωτογραφίας.

Ηταν αρκετά ακριβό όταν το αγόρασα (περίπου 260 Ευρώ) και θεωρώ ότι μπορεί να βγάλει τα χρήματά του σε ένα νέο αφού βοηθά στο backup σε ταξϊδι όσο και στην μή αγορά ακριβών κάρτών μεγάλης χωρητικότητας. Περιλαμβάνεται φορτιστής και θα βρώ σϊγουρα και τη συσκευασϊα του στο πατάρι. Βέβαια μπορεί να φορτιστεί και απο θύρα USB που δίνει ρεύμα αν είναι ξεκλείδωτο.

ΤΙΜΗ=80 , Δεκτές και ανταλλαγές με εξοπλισμό m43,43

Παλιότερο τεστ όπου θα δείτε αναλυτικά τα χαρακτηριστικά του:
https://www.ephotozine.com/article/vosonic-xs-drive-pro-vp3320-announced-2215
 

kbouk

Super Moderator
Staff member
8 January 2010
22,216
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Δοκίμασα SD μεγάλης χωρητικότητας και δεν την βλέπει , θα δω αν υπάρχει νέο firmware ή αν βρώ λύση και θα αναφέρω, με CF και τις υπόλοιπες δεν υπαρχει θέμα.

για τον λόγο αυτό η τιμή του διαμορφώνεται στα 65 .
 
Last edited by a moderator: