Αξιολόγηση για πιθανή αγόρα DenonAVRX1300

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι να αλλάξω τον υφιστάμενο ενισχυτη μου Pioneer 920 και ψαχνοντας βρήκα τον Denon AVR-X1300W, από ηχεία εχω τα ΚΕF C5-C4-C3. Τι απόψη έχετε για τον εν λογω ενισχυτή ? Θα βελτιώση τον ήχο γενικά ? Τα ηχεια που έχω θα τα υποστηριξεί ?Ενας από τους λόγους που θέλω να αλλάξω ειναι οτι δεν υποστηρίζει το AAC σε ταινιες.
 

ermis1975

New member
27 January 2010
83
Εμένα όλοι μου λέγανε οτι ο 1300 είναι "μικρός" και να πάρω το 2300! Τελικά πήρα τον 1300 και παίζει μια χαρά ηχεία dali 5 και sub 8''. Δε νομίζω να έχεις θέμα. Τώρα απο εντάσεις, δε ξέρω ποσο δυνατά ακούς, αλλά εμενα με κάλυψε για διαμέρισμα και για να μήν ενοχλώ. Πλέον ακούω ποιοτικά και σιγότερα!
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
εχει περάσει και αυτο στο μυαλο μου απλα ελέγα τον pioneer να τον παω στο σαλονι να τον εχω για μουσικη και να κάνω και μια αναβάθμιση στο home cinmea. οποτε τι λετε αξίζει ή να κοιτάξω κάτι άλλο ?
 

Portioli

Supreme Member
3 June 2007
3,897
Dystopia
Ενας από τους λόγους που θέλω να αλλάξω ειναι οτι δεν υποστηρίζει το AAC σε ταινιες.

Τι εννοείς δεν υποστηρίζει AAC ο ενισχυτής; Κανείς ενισχυτής δεν επιτρέπει AAC bitstream μέσω hdmi αν αυτό εννοείς.
Κάτι πρέπει να ρυθμίσεις διαφορετικά στον player σου.

Κατά τα άλλα θα άλλαζα ενισχυτή για τα extra , audyssey, spotify, streaming, airplay κτλ.
Tώρα διαφορές ηχητικά και σε ρεύματα μην περιμένεις ίδια κατηγορία είναι πάνω κάτω.