Τύπος χαμηλού μεγαφώνου από Audio spectrum TLS-4

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

eliasger

New member
8 January 2017
7
gerakas
Καλησπέρα σε όλους .
Παρακολουθώ το forum και πιστεύω ότι όλο και κάποιος από εσάς μπορεί να με βοηθήσει .
Έχω αρκετά χρόνια στην κατοχή μου τα Audio spectrum tls-4 (όχι τα tls-40)
και παρά τα χρόνια τους παίζουν αρκετά καλά για τα λεφτά τους .
Αποφάσησα να τους αλλάξω αυτόν τον πλαστικό μαύρο καπλαμά γιατί σε πολλά σημεία του έχει ξεκολλήσει
και όπως τα κοιτούσα μου είρθε η ιδέα να τα κάνω ενεργά όχι ότι περιμένω να βγάλουν τον σούπερ ήχο ,
αλλά για εργασιοθεραπεία που πραγματικά με ξεκουράζει .
Τα άνοιξα λοιπόν και έιδα ότι φοράνε twetter 25 taf/dlg που μάλλον είναι της seas και από δύο γούφερ 8ohm παράλληλα ,
τα οποία γράφουν S.E.C. TW8402 .
Όσο και άν έψαξα δεν βρήκα κανένα στοιχείο για τα γούφερ .
Μήπως γνωρίζεται τι καπνό φουμάρουν ;

Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση που μας προσφέρετε .
(Θα ανεβάσω και φωτογραφίες όταν μάθω πως γίνεται) .
 
Last edited by a moderator:

ln()

Supreme Member
1 February 2007
5,738
Βόλος
SEC σημαίνει Spectrum Electronics Company, μάλλον...
Πιθανόν να είναι παραλλαγή του Seas παραγγελία;
 
Last edited by a moderator:

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
Απάντηση: Άγνωστο μεγάφωνο ;;;;;;;;

Υπάρχει κάπου οδηγός για το πως αναβάζουμε φωτογραφίες ;

Είναι λίγο μανούρα την πρώτη φορά αλλά αν το κάνεις δεν είναι τίποτα,πάμε λοιπόν.

1.Κάτω από το πλαίσιο που συνήθως γράφουμε,πατάς το κουμπί που λέει 'Επεξεργαστής κειμένου' το οποίο θα σε βγάλει σε ένα νέο παράθυρο.

2.Γράφεις το κείμενό σου όπως θέλεις εκεί και πιο κάτω έχει ένα κουμπί που λέει 'διαχείριση συνημμένων αρχείων',το πατάς και σε βγάζει σε ένα νέο παράθυρο.
3.Στο νέο παράθυρο,επάνω δεξια πατάς αυτό που λεει 'add files' kai me to 'browse' επιλέγεις ποιες θα φορτώσεις από τον υπολογιστή σου.Μπορείς με το + να βάλεις πιο πολλές από μια,μέχρι 4 κάθε φορά.Πατάς το 'upload' και περιμένεις να ανέβουν.
Όταν ανεβούν κι εμφανιστούν στο κάτω μέρος,πατάς το 'insert inline' kai to done και κλείνει το παράθυρο.
4.Πατάς 'submit reply' στο προηγούμενο παράθυρο που είχες ανοιχτό κι είσαι έτοιμος.