epson tw 3500 δευτερη ευκαιρια.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

stempi

Established Member
13 May 2010
244
Αυτες τις μερες τελειωσα με το στησιμο του προβολεα στο καινουριο σπιτι και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.Σκεφτομουν να αγορασω κατι καινουριο αλλα καθοτι τα οικονομικα μου ειναι χαλια εμεινα με το παλιο προβολι ο οποιος αφου δεχτηκε τις περιποιησεις του συμφορουμιτη tegonik (ευχαριστω Νικο) πηρε παραταση ζωης.Ο χωρος ειναι σχετικα μικρος σε σχεση με το παρελθον. Ο προβολεας απο την οθονη εχει αποσταση 2.30μ οποτε αγορασα μια οθονη 77".Τοσο ανοιγει με τερμα zoom.Μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα.Ενα προβλημα αυτου του προβολεα ειναι η χαμηλη φωτεινωτητα και στι 106" που ημουν πριν ηταν εμφανες.Τωρα στις 77" ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Η ποιοτητα εικονας ειναι πολυ καλη παρα τα επτα χρονια του.Θα προσπαθησω να βαλω φωτογραφιες να μου πητε και εσεις τη γνωμη σας.

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Υπαρχει καποιος οδηγος πως ανεβαζουμε φωτο?
 

stempi

Established Member
13 May 2010
244
AF1QipMOHH19JWICh6U3QgJpwZGys8Nt9zkjiLeBSck7


--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

AF1QipPmv0yTSEFXq1b3Ga82HioMX_4H1vnwi6KwxzmZ
AF1QipN5g5jhj0DvhiErsDwoLo_vGmpQd0Rp6MxNbPAN


--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

AF1QipPODrgsVa_-GWYYUi0ZVd6bwvZa6JxvCiwtsGZ-
AF1QipPtQD6EK4HopcBpzZpjBpXtdhoDnOFFar5leK8X
AF1QipPNKti9wDxH5Dks1DHAGFwTAWhxsP4Gt7KqfqOa
AF1QipPcxeBmbGUV4tOKx_pLrQogQBx9iWsGHbIhz6ZU
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Βρες στο διαδίκτυο έναν image uploader για παράδειγμα Imgur, shotpix, εκεί ανεβάζεις τις φωτό σου και σου δίνει μετά σύνδεσμους για διαφορετικές διαστάσεις και μεγέθη, διαλέγεις ποια θες και κάνεις αντιγραφή το σύνδεσμο, έρχεσαι εδώ και πατάς πάνω στο εικονίδιο που λέει insert image, κάνεις επικόλληση εκεί το σύνδεσμο που έχεις αντιγράψει απ τον image uploader και εμφανίζεται η φωτό.
Παράδειγμα:

UcJVsfw.png
 

stempi

Established Member
13 May 2010
244
Απάντηση: Re: epson tw 3500 δευτερη ευκαιρια.

91lrC2K.jpg


--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

fX61Rj2s.jpg


--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

G4dKcbV.jpg


--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

ON7VLzm.jpg


--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

ubVnQn8.jpg


--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Y5OBYpd.jpg


--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

2tNfwIK.jpg
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ωραίος και ζεστός χώρος, για την εικόνα δεν μπορώ να καταλάβω πολλά πράγματα, φαίνεται ένα πεπλάκι δεν ξέρω αν είναι από περιβάλλον φωτισμό αλλά αυτή την εντύπωση μου δίνει, τα πίσω ηχεία θα τα γύρναγα κάποιες μοίρες προς τα μέσα.
 

stempi

Established Member
13 May 2010
244
Απάντηση: Re: epson tw 3500 δευτερη ευκαιρια.

Οι φωτογραφιες αδικουν το προβολεα.Δεν ειναι σε καλη αναλυση...ειμαι λιγο ασχετος με αυτα.Τα πισω ηχεια τα εχω γυρισει τελειως προς τη θεση του ακροατη.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ημουν σίγουρος ότι έφταιγε το κινητό γιατί το μηχανάκι είναι πολύ καλό, όσο για τα ηχεία πολύ καλά έκανες.
 

stempi

Established Member
13 May 2010
244
Απάντηση: Re: epson tw 3500 δευτερη ευκαιρια.

Επισης ο προβολεας παιζει στο mode x.v.color.Οταν εβγαλα τις φωτο δεν τον ειχα σκαλισει καθολου.
 
19 June 2006
35,671
Από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι η οθόνη σου είναι αρκετά χαμηλά. Το πανί είναι χειροκίνητο. Αν το σηκώσεις λίγο παραπάνω, κατεβάζοντας ταυτόχρονα την εικόνα από το player (για να διώξεις τις μαύρες μπάρες στις 2,35 ταινίες), στα πόσα εκατοστά από το έδαφος πηγαίνεις?
 

stempi

Established Member
13 May 2010
244
Τώρα είναι περίπου στα 50εκ. Θα μπορούσα να το κάνω αλλά βλέπω αρκετά ευρωπαϊκό κινηματογράφο οπότε συνήθως παίζει όλη η οθονη.
 

stempi

Established Member
13 May 2010
244
Αυτο θα το κανω αλλα σκεφτομαι καποια στιγμη να διωξω την τηλεοραση πισω απο την οθονη και να κανω μια σταθερη απο αλλες οθονες που εχω χαλασμενες η να βαψω τον τοιχο οποτε θα μπορω να παω στις 84''.