COSM-Ποτέ!

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,036
127.0.0.1
Η επιστολή έχει σταλεί προς την ΕΕΤΤ.
Την βάζω και εδώ ώστε να γίνει γνωστή η πολιτική της εταιρίας COSMOTE.

Καλησπέρα σας.

Η εταιρία COSMOTE στέλνει τον λογαριασμό κάθε δίμηνο, κάτι το οποίο σημαίνει ότι ο λογαριασμός είναι της τάξης των 50
Σύμφωνα με την πολιτική της εταιρίας, αν υπάρξει καθυστέρηση πληρωμής στον λογαριασμό και το ποσόν υπερβαίνει τα 50 (κάθε λογαριασμός πρακτικά), η εταιρία έχει δικαίωμα να κάνει διακοπή της σύνδεσης.
Όντως, υπήρξε μία καθυστέρηση κάποιων ημερών στον τελευταίο λογαριασμό μου και ανακαλύπτω ότι η εταιρία προχώρησε σε διακοπή της σύνδεσης τηλεφωνίας, χωρίς να με έχει ενημερώσει με κανέναν τρόπο.

Από ότι με ενημέρωσαν όταν πήγα να πληρώσω τον λογαριασμό, θα μπορούσαν να ζητήσουν και τέλη επανασύνδεσης στην περίπτωση που αργούσα λίγο ακόμη.

Έχουν αυτό το δικαίωμα χωρίς καμία ειδοποίηση;
Ο υπάλληλος θεωρεί ότι ειδοποίηση είναι ο ίδιος ο λογαριασμός, ενώ δεν γράφει πουθενά περί ειδοποίηση διακοπής παροχής.
Πως θα μπορούσε άλλωστε, αφού δεν υπάρχει καν προηγούμενη οφειλή;

Ευχαριστώ

Προσωπικά, με το που θα λήξει το συμβόλαιό μου θα ρίξω μαύρη πέτρα πίσω μου.
 

#@george@#

AVClub Addicted Member
1 April 2010
1,752
Re: COSM-ΠΟΤΕ!

Και πολύ καλά θα κάνεις. Και αναρωτιέμαι, αν χανόταν ο λογαριασμός, πράγμα που μπορεί να συμβεί πολύ εύκολα, σ' εμένα συνέβη μία φορά, τώρα που μένω σε μονοκατοικία, θα έπρεπε πάλι να σε "τιμωρήσουν"; Πιο παλιά που έμενα σε διαμέρισμα, πολλές φορές έψαχνα τους λογαριασμούς μου. Δεν πάνε στα τσακίδια λέω 'γω. Όχι πως οι άλλοι είναι καλύτεροι αλλά τουλάχιστον δεν προβαίνουν και σε τέτοιου είδους ενέργειες. Στις μέρες μας....... Έλεος πια. Για να επικοινωνήσεις δε, μαζί τους, πρέπει να χάσεις ένα μεροκάματο.

Υ.Γ. Κι εγώ, για όλους λόγους βέβαια, έχω αλλάξει τον ΠΟΤΕ σχεδόν πριν ένα χρόνο και έχω βρει την υγειά μου.
 

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,036
127.0.0.1
Re: COSM-ΠΟΤΕ!

Το έχω κάνει ήδη φίλε μου. :)
Θέλω να δω τι θα μου απαντήσουν.
Αν είχαν κόψει και το Internet θα είχα επικοινωνήσει ήδη και με τον συνήγορο του καταναλωτή, όπως και με τον δικηγόρο μου, μιας και σαν επάγγελμα το Internet είναι απόλυτα συνδεδεμένο με τη δουλειά μου.
Εκεί θα μιλούσα φυσικά για αγωγή.
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Κι εμένα μου είχαν κάνει διακοπή πριν ένα μήνα περίπου, αφού αυτός που πάει και πληρώνει είχε ξεχάσει τον λογαριασμό και έμεινε απλήρωτος για κάποιες ημέρες. Διακοπή τηλεφώνου και internet (πράγμα επίσης απαραίτητο για τη δουλειά), και ψαχνόμουν τι έγινε, αν είχα βλάβη ή κάτι άλλο. Μόνο με επικοινωνία με τηλέφωνο κατάλαβα τι έγινε. Ευτυχώς που υπάρχει και δυνατότητα πληρωμής με e-banking, και έτσι επανήλθε σε 1-2 ώρες η σύνδεση. Αλλά καμία άλλη επικοινωνία και ειδοποίηση πριν την διακοπή...
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Και που θα πατε ρε παιδια; Συη vodafone; Εικοσι χρονια συνδρομητης αυτο που γινεται τα τελευταια χρονια δεν εχει προηγουμενο, συνεχεις αυξησεις, σημα ανυπαρκτο αφου φανταστειτε σπιτι νου μη διαθεσιμη υπηρεσια γραφει, πηρα με 70 ευρω συσκευη vodafone full σημα (αληθεια πρεπει να πληρωνω και προσθετο εξοπλισμο για υπηρεσια που πληρωνω; ) και παλι σε δυο μηνες χαλασε κι αυτη και οαλι δεν μπορω να μιλησω μεσα στο σπιτι μου, οχι οτι αλλου εχει καλο σημα, οι συναδελφοι μου στη δουλια μου εκαναν πλακα οταν ταξιδευαμε, οπου ειχε ο κοσμοτε η vodafone ηταν για τα πανηγυρια, με μια κεραια εχουν μεινει για ολη την ελλαδα;

Σταλθηκε απ τη μπακατελα μου.
 

#@george@#

AVClub Addicted Member
1 April 2010
1,752
Κωνσταντίνε, αν κατάλαβα καλά, μιλάς για κινητό. Το πρόβλημα είναι για σταθερό - internet όπου γίνεται το έλα να δεις. Όπου σε πιάσουν και ότι συμφωνία προλάβεις να κλείσεις. Και αν κάνεις το λάθος και δεν σημειώσεις μέρα - ώρα - και με ποιον ή ποιους μίλησες και έκλεισες τη συναλλαγή την "έκατσες". Δεν βρίσκεις άκρη. Εδώ για 5 μέρες βρέθηκε στη vodaphone η κυρά μου Έκανε υπαναχώρηση επειδή η υπηρεσία ήταν γ.τ.π. και δεν μπορούσαν να βρουν τα στοιχεία της συνομιλίας η οποία "για τη δική μας ασφάλεια ηχογραφείται" :furious3:
Κανένας πάροχος δεν κάνει το αυτονόητο. Το εξαντλούν έως να σου σπάσουν τα νεύρα.
Τώρα που είμαστε και 4οι στον κόσμο στο δείκτη μιζέριας (έτσι δεν το είπαν) τι να λέμε; Ότι πιάσουν και άντε εγώ κι εσύ να βρούμε δικηγόρους να τους μηνύσουμε.
Και αυτή η κοροϊδία υφίσταται παντού. Απλά, αυτή η τεχνολογία, "πουλάει" ακόμα και η πελατεία της έχει ίσως το μεγαλύτερο εύρος ηλικίας. Δυστυχώς από ηλικία Δημοτικού ξεκινούν οι υποψήφιοι αγοραστές.
 
19 June 2006
35,671
Προσωπικά, με το που θα λήξει το συμβόλαιό μου θα ρίξω μαύρη πέτρα πίσω μου.

Κάνεις αίτηση διακοπής 3-4 μέρες πριν να λήξει το συμβόλαιό σου σε κατάστημα (τήρησε το αυστηρά). Παίρνεις απόδειξη διακοπής και τους στέλνεις στα τσακίδια....

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

Κι εμένα μου είχαν κάνει διακοπή πριν ένα μήνα περίπου, αφού αυτός που πάει και πληρώνει είχε ξεχάσει τον λογαριασμό και έμεινε απλήρωτος για κάποιες ημέρες. Διακοπή τηλεφώνου και internet (πράγμα επίσης απαραίτητο για τη δουλειά), και ψαχνόμουν τι έγινε, αν είχα βλάβη ή κάτι άλλο. Μόνο με επικοινωνία με τηλέφωνο κατάλαβα τι έγινε. Ευτυχώς που υπάρχει και δυνατότητα πληρωμής με e-banking, και έτσι επανήλθε σε 1-2 ώρες η σύνδεση. Αλλά καμία άλλη επικοινωνία και ειδοποίηση πριν την διακοπή...

Φαντάζομαι τα 6+ ευρώ πρόστιμο για μη εμπρόθεσμη καταβολή, τα πλήρωσες κανονικά.
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
Στην πίσω σεΛιδα του λογαριασμού αναφέρονται τα πάντα
Προσωρινή διακοπή μετά από 15 μέρες της λήξης προθεσμίας πληρωμής
Διακοπή μετά από 60 μέρες με έγγραφη ειδοποίηση
Και ο ίδιος λογαριασμός αποτελεί έγγραφη ειδοποίηση προσωρινής διακοπής σε περίπτωση μη εξόφλησης μετά το 15ημερο
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,350
όλοι είναι ίδιοι.

Εγώ έκανα αίτηση φορητότητας στον άνεμο, εννοείται πλάκωσε η κοσμο να με κρατήσει και αφού τα βρήκαμε, μετά ο άνεμος έκανε ό,τι μπορεί να σκαρφιστεί κάποιος για να κωλυσιεργήσει...

Πατάς τον κάλο και λαμβάνεις τα μέτρα σου ΕΓΚΑΙΡΩΣ....
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Κάνεις αίτηση διακοπής 3-4 μέρες πριν να λήξει το συμβόλαιό σου σε κατάστημα (τήρησε το αυστηρά). Παίρνεις απόδειξη διακοπής και τους στέλνεις στα τσακίδια....

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---



Φαντάζομαι τα 6+ ευρώ πρόστιμο για μη εμπρόθεσμη καταβολή, τα πλήρωσες κανονικά.

Ναι, και αυτά :Banane0:
 

baspav

AVClub Addicted Member
21 January 2010
1,800
Τώρα εγώ δεν κατάλαβα.
Τα χώνουμε στην Cosmote επειδή έκανε διακοπή σύνδεσης για έναν λογαριασμό που δεν είχε πληρωθεί έγκαιρα και ενώ αναφέρεται ρητά κ στον λογαριασμό και όταν υπογραφείς το συμβόλαιο; Δηλαδή επειδή έκανε το αυτονόητο; Τι άλλο θα ακούσουμε πάλι. Τι πάει να πει "αν χαθεί ο λογαριασμός". Να τον αναζητήσει ο πελάτης αν δεν έρθει. Ξέρουμε πότε έρχεται πάνω κάτω. Γι αυτό υπάρχει κ ο e-λογαριασμός που σου έρχεται ειδοποίηση με email και SMS.
Τι πάει να πει "στις μέρες μας"; Ετσι λένε όλοι και μαζεύονται τα φέσια στο παρόχους, ΔΕΗ κλπ και μετά τα πληρώνουμε οι υπόλοιποι με τις αυξήσεις.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,318
Αθήνα...
Συνήθως η αλήθεια είναι ειδοποιούν με SMS για ληξιπρόθεσμα. Ωστόσο πρέπει να περάσουν 15+ ημέρες για να γίνει φραγή εξερχόμενων που με πληρωμή γίνεται κατευθείαν άρση και τουλάχιστον μήνας για διακοπή υπηρεσιών τελείως. Εάν μέσα σε 2 μήνες δεν έχει έρθει λογαριασμός η αλήθεια είναι καλό να ψιλιάζεσαι τι συμβαίνει. Μιχάλη, η προσωρινή φραγή λόγω δικής μας αμέλειας, που στο κάτω κάτω σε 1,5 λεπτό μπορεί να επανέλθει με μια πληρωμή από κάρτα πχ είναι φυσιολογική σε αυτή την περίπτωση. Στην επιστολή σου προς την ΕΕΤΤ αναφέρεις για διακοπή της σύνδεσης, πράγμα τελείως διαφορετικό με την προσωρινή φραγή εξερχόμενων.
 
19 June 2006
35,671
Απάντηση: Re: COSM-Ποτέ!

Τώρα εγώ δεν κατάλαβα.
Τα χώνουμε στην Cosmote επειδή έκανε διακοπή σύνδεσης για έναν λογαριασμό που δεν είχε πληρωθεί έγκαιρα και ενώ αναφέρεται ρητά κ στον λογαριασμό και όταν υπογραφείς το συμβόλαιο; Δηλαδή επειδή έκανε το αυτονόητο; Τι άλλο θα ακούσουμε πάλι. Τι πάει να πει "αν χαθεί ο λογαριασμός". Να τον αναζητήσει ο πελάτης αν δεν έρθει. Ξέρουμε πότε έρχεται πάνω κάτω. Γι αυτό υπάρχει κ ο e-λογαριασμός που σου έρχεται ειδοποίηση με email και SMS.
Τι πάει να πει "στις μέρες μας"; Ετσι λένε όλοι και μαζεύονται τα φέσια στο παρόχους, ΔΕΗ κλπ και μετά τα πληρώνουμε οι υπόλοιποι με τις αυξήσεις.

Σου αρέσουν τα αυτονόητα? Οκ, hear this...

Παίρνω από κινητό το ΧΧΧΧ τηλέφωνο της wind να σετάρω το ρούτερ. Ένα λεπτό πριν έχω φορτώσει την κάρτα με ένα δεκάρικο. Για δείξε μου που αναγράφεται ότι η κλήση σε άλλο δίκτυο χρεώνεται ~2 ευρώ το λεπτό?

Εξυπακούεται ότι ούτε καν πρόλαβα σε 5 λεπτά να τελειώσω με τον άνθρωπο το σετάρισμα. Για την ακρίβεια, μου έφαγαν 10,64 ευρώ.
 

#@george@#

AVClub Addicted Member
1 April 2010
1,752
Τώρα εγώ δεν κατάλαβα.
Τα χώνουμε στην Cosmote επειδή έκανε διακοπή σύνδεσης για έναν λογαριασμό που δεν είχε πληρωθεί έγκαιρα και ενώ αναφέρεται ρητά κ στον λογαριασμό και όταν υπογραφείς το συμβόλαιο; Δηλαδή επειδή έκανε το αυτονόητο; Τι άλλο θα ακούσουμε πάλι. Τι πάει να πει "αν χαθεί ο λογαριασμός". Να τον αναζητήσει ο πελάτης αν δεν έρθει. Ξέρουμε πότε έρχεται πάνω κάτω. Γι αυτό υπάρχει κ ο e-λογαριασμός που σου έρχεται ειδοποίηση με email και SMS.
Τι πάει να πει "στις μέρες μας"; Ετσι λένε όλοι και μαζεύονται τα φέσια στο παρόχους, ΔΕΗ κλπ και μετά τα πληρώνουμε οι υπόλοιποι με τις αυξήσεις.

Στις μέρες μας πάει να πει ότι, είτε ΔΕΗ είτε ΕΥΔΑΠ, περιμένουν τουλάχιστον δύο λογαριασμούς ίσως και 3 για να κόψουν την παροχή. Όχι στο 15θήμερο. Και βρες μου έναν πελάτη που ενημερώθηκε από τον εκάστοτε ντήλερ ότι πρέπει να έχει το νου του για το λογαριασμό επειδή σε 15 ημέρες από την ημερομηνία λήξης θα κοπεί. Και να είσαι σίγουρος ότι στις μέρες μας ελάχιστοι είναι εκείνοι που είναι "στημένοι" και περιμένουν τους λογαριασμούς για να τους εξοφλήσουν. Επίσης, στις μέρες μας δεν πληρώνουμε εμείς τα φέσια των συνανθρώπων μας. Αυτό το τελευταίο βέβαια είναι of topic.
 

MoDis

Supreme Member
20 June 2006
3,660
στον κοσμο μου...
Αλλα αγαθά το νερό και το ρεύμα και άλλο το τηλέφωνο και το Ίντερνετ
Ο πελάτης πρεπει να διαβάζει τους όρους των συμβολαίων και τι γράφουν οι λογαριασμοί από πίσω
Σαν καταναλωτές και χρήστες των υπηρεσιών αυτών δεν έχουμε μόνο απαιτήσεις έχουμε και υποχρεώσεις
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,318
Αθήνα...
Στις μέρες μας πάει να πει ότι, είτε ΔΕΗ είτε ΕΥΔΑΠ, περιμένουν τουλάχιστον δύο λογαριασμούς ίσως και 3 για να κόψουν την παροχή. Όχι στο 15θήμερο. Και βρες μου έναν πελάτη που ενημερώθηκε από τον εκάστοτε ντήλερ ότι πρέπει να έχει το νου του για το λογαριασμό επειδή σε 15 ημέρες από την ημερομηνία λήξης θα κοπεί. Και να είσαι σίγουρος ότι στις μέρες μας ελάχιστοι είναι εκείνοι που είναι "στημένοι" και περιμένουν τους λογαριασμούς για να τους εξοφλήσουν. Επίσης, στις μέρες μας δεν πληρώνουμε εμείς τα φέσια των συνανθρώπων μας. Αυτό το τελευταίο βέβαια είναι of topic.

Μην λέμε ότι θέλουμε, όταν υπογράφεις ένα συμβόλαιο για να σου προσφερθούν υπηρεσίες καλείσαι να τις πληρώσεις εάν δεν μπορείς να τις πληρώσεις αγόρασε κάτι ποιο οικονομικό που μπορείς να καλύψεις. Και εμένα μου έχει τύχει να μην είμαι σίγουρος για το εάν έχει πληρωθεί λογαριασμός, 3 κλικ μακριά είναι το ebill να τσεκάρει κανείς. Ωστόσο δεν παύει να μην έχει καμία σχέση με το θέμα μας το παραπάνω.
 

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,036
127.0.0.1
Τώρα εγώ δεν κατάλαβα.
Τα χώνουμε στην Cosmote επειδή έκανε διακοπή σύνδεσης για έναν λογαριασμό που δεν είχε πληρωθεί έγκαιρα και ενώ αναφέρεται ρητά κ στον λογαριασμό και όταν υπογραφείς το συμβόλαιο; Δηλαδή επειδή έκανε το αυτονόητο; Τι άλλο θα ακούσουμε πάλι.

Έλα ντε!
Μήπως το ότι ο κάθε COSMΟΤΕ υποχρεούται να ακολουθεί τους κανονισμούς της ΕΕΤΤ;

Συγκεκριμένα στο site της ΕΕΤΤ αναφέρεται ρητά το εξής:

Με ποιους τρόπους μπορεί η εταιρία να απαιτήσει τις ληξιπρόθεσμες οφειλές
μου;
Η εταιρία σας έχει δικαίωμα να απαιτήσει τις ληξιπρόθεσμες οφειλές με κάθε νόμιμο μέσο
Σταθερες & κινητές υπηρεσίες
19
και σύμφωνα με τους σχετικούς όρους της σύμβασής σας. Επίσης, έχει δικαίωμα να προβεί
σε προσωρινή ή οριστική διακοπή της σύνδεσής σας λόγω των ληξιπρόθεσμων οφειλών.
Ωστόσο, οφείλει να σας αποστείλει σχετική έγγραφη προειδοποίηση.
Συνήθως, η εταιρία ειδοποιεί με σχετική αναφορά στον λογαριασμό και με SMS στο κινητό
σας (βλ. και Ερ. 17).
Προσωρινή διακοπή: Μετά την παρέλευση 15 ημερών από την έγγραφη προειδο-
ποίηση, η εταιρία έχει δικαίωμα να διακόψει τη σύνδεσή σας προσωρινά. Στη διά-
ρκεια αυτού του διαστήματος, μπορείτε να λαμβάνετε εισερχόμενες κλήσεις και να πραγ-
ματοποιείτε μόνον εξερχόμενες κλήσεις που δεν συνεπάγονται χρέωση.
Οριστική διακοπή: Μετά την παρέλευση 60 ημερών από την προσωρινή διακοπή, εφόσον
οι ληξιπρόθεσμες οφειλές σας παραμένουν, η εταιρία έχει δικαίωμα, αφού σας στείλει νέα
έγγραφη προειδοποίηση, να διακόψει οριστικά τη σύνδεση.
Ειδικά, στις περιπτώσεις επανειλημμένης εκπρόθεσμης εξόφλησης ή επανειλημμένων
ανεξόφλητων λογαριασμών ή απάτης

Ούτε SMS έλαβα ποτέ μου, ούτε email, ούτε κάποια έγγραφη προειδοποίηση.

Κατά πόσο έχουν το δικαίωμα να το κάνουν αυτό, θα απαντήσει (υποθέτω) η ΕΕΤΤ.
 

baspav

AVClub Addicted Member
21 January 2010
1,800
Re: Απάντηση: Re: COSM-Ποτέ!

^^

Στον λογαριασμό τον δικό μου βλέπω τα εξής:

2. Θα πρέπει να εξοφλήσετε τον λογαριασμό σας έως την αναγραφόμενη ημερομηνία λήξης πληρωμής του. Σε περίπτωση που δεν τον εξοφλήσετε εμπρόθεσμα, ο ΟΤΕ δικαιούται:
να επιβαρύνει την οφειλή με τόκο
να διακόψει προσωρινά την υπόψη σύνδεση μετά την πάροδο δεκαπέντε (15) ημερών από την ημερομηνία λήξης
να αναθέσει την ενημέρωσή σας για την οφειλή σε εταιρίες ενημέρωσης οφειλετών
να διακόψει οριστικά τη σύνδεση, εφόσον υπάρχει ανεξόφλητη οφειλή, μετά την πάροδο 60 ημερών από την προσωρινή διακοπή λόγω οφειλής
3. Ο παρών λογαριασμός, σε περίπτωση μη εμπρόθεσμης εξόφλησής του, αποτελεί έγγραφη ειδοποίηση για την προσωρινή διακοπή της σύνδεσης,
μετά την πάροδο προθεσμίας δεκαπέντε (15) ημερών από την κοινοποίησή της, που άρχεται από την ημερομηνία λήξης πληρωμής του, και έγγραφη ειδοποίηση για την
οριστική διακοπή της τηλεφωνικής σύνδεσης μετά την πάροδο προθεσμίας εξήντα (60) ημερών από την ημερομηνία προσωρινής διακοπής., σε περίπτωση μη εμπρόθεσμης εξόφλησής του, αποτελεί έγγραφη ειδοποίηση για την προσωρινή διακοπή της σύνδεση
ς.

Συνεπώς σου λέει ξεκάθαρα πως "ο παρών λογαριασμός, σε περίπτωση μη εμπρόθεσμης εξόφλησής του, αποτελεί έγγραφη ειδοποίηση για την προσωρινή διακοπή της σύνδεσης"

Μάλιστα βλέπω πως μου αναφέρει και τις ημερομηνίες λήξης του επόμενου και μεθεπόμενου λογαριασμού.

Ας είμαστε λίγο πιο υπεύθυνοι και να μην τα βάζουμε πάντα με τους παρόχους. Δεν ξέρω τους λόγους που καθυστέρησες την πληρωμή όμως όποιοι και να ήταν αυτοί δεν έχεις δίκιο να τα βάζεις με την Cosmote.

Σου αρέσουν τα αυτονόητα? Οκ, hear this...

Παίρνω από κινητό το ΧΧΧΧ τηλέφωνο της wind να σετάρω το ρούτερ. Ένα λεπτό πριν έχω φορτώσει την κάρτα με ένα δεκάρικο. Για δείξε μου που αναγράφεται ότι η κλήση σε άλλο δίκτυο χρεώνεται ~2 ευρώ το λεπτό?

Εξυπακούεται ότι ούτε καν πρόλαβα σε 5 λεπτά να τελειώσω με τον άνθρωπο το σετάρισμα. Για την ακρίβεια, μου έφαγαν 10,64 ευρώ.

Εντελώς άσχετο με το θέμα.
 

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,036
127.0.0.1
Re: Απάντηση: Re: COSM-Ποτέ!

Ας είμαστε λίγο πιο υπεύθυνοι και να μην τα βάζουμε πάντα με τους παρόχους. Δεν ξέρω τους λόγους που καθυστέρησες την πληρωμή όμως όποιοι και να ήταν αυτοί δεν έχεις δίκιο να τα βάζεις με την Cosmote.

Αυτό ας το αφήσουμε να το αποφασίσει η ΕΕΤΤ.
 

Βασίλης Α.

Supreme Member
10 September 2007
3,491
Βέλγιο
Στη vodafone πάντως κάθε μήνα μου έρχεται μήνυμα και email ότι εκδοθηκε ο λογαριασμός μου και λήγει τότε με κωδικό πληρωμής κλπ κλπ.
Έχω 5 λογαριασμούς και μου έρχονται επί πέντε όλες αυτές οι ειδοποιήσεις. Σε γενικές γραμμές, προτιμήστε να έρχεται η ειδοποίηση ηλεκτρονικά, για να μην αντιμετωπίζετε θέματα με ταχυδρόμους.