Βλάβη σε Samsung H6200

mkalikan

New member
11 March 2017
3
Καλημερα σε ολους.
Εχω την samsung ue32h6200 (32") αγορασμενη 12/2014 απο το Πλαισιο, και την προηγουμενη εβδομαδα ενω επαιζε κανονικα, εσβησε μονη της και απο τοτε αναβοσβηνει το κοκκινο φωτακι αλλα δεν ανοιγει η τηλεοραση. Την πηγα στο service και η διαγνωση ηταν οτι καηκε το Main Board και το κοστος επισκευης ειναι στα 220 euros. Η εγγυηση εληξε μολις πριν 2 μηνες και η τηλεοραση ειχε αγοραστει στα ~350 euros , οποτε θεωρω το κοστος επισκευης πολυ υψηλο και μαλλον θα προτιμησω να παρω αλλη συσκευη. Σαν παραπανω γνωστες, θεωρειτε οτι πραγματι η τιμη που μου ειπαν για το ανταλλακτικο ειναι λογικη ? Θα μπορουσα να βρω απο μονος μου το ανταλλακτικο π.χ. στο eBay και να μιλησω με καποιον ηλεκτρονικο ωστε να το εγκαταστησει ? Τι θα κανατε γενικα εσεις στη θεση μου ? Τελος , θα ειχε νοημα να επικοινωνησω/παραπονεθω στην SAMSUNG , μιας και η συσκευη μολις εκλεισε 2 χρονια και χαλασε ?
Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.
Μανωλης/.
 

hxostil

AVClub Addicted Member
Re: Samsung UE H6200 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Καλημερα σε ολους.
Εχω την samsung ue32h6200 (32") αγορασμενη 12/2014 απο το Πλαισιο, και την προηγουμενη εβδομαδα ενω επαιζε κανονικα, εσβησε μονη της και απο τοτε αναβοσβηνει το κοκκινο φωτακι αλλα δεν ανοιγει η τηλεοραση. Την πηγα στο service και η διαγνωση ηταν οτι καηκε το Main Board και το κοστος επισκευης ειναι στα 220 euros. Η εγγυηση εληξε μολις πριν 2 μηνες και η τηλεοραση ειχε αγοραστει στα ~350 euros , οποτε θεωρω το κοστος επισκευης πολυ υψηλο και μαλλον θα προτιμησω να παρω αλλη συσκευη. Σαν παραπανω γνωστες, θεωρειτε οτι πραγματι η τιμη που μου ειπαν για το ανταλλακτικο ειναι λογικη ? Θα μπορουσα να βρω απο μονος μου το ανταλλακτικο π.χ. στο eBay και να μιλησω με καποιον ηλεκτρονικο ωστε να το εγκαταστησει ? Τι θα κανατε γενικα εσεις στη θεση μου ? Τελος , θα ειχε νοημα να επικοινωνησω/παραπονεθω στην SAMSUNG , μιας και η συσκευη μολις εκλεισε 2 χρονια και χαλασε ?
Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.
Μανωλης/.

με επικοινωνια με το σερβις μπορουν να σου κανουν μια καλη εκπτωση εφοσων ειναι μολις 2 μηνες που εληξε...σε καθε αλλη περιπτωση πας για αλλαγη με νεα τηλεαρασουλα
 

NikTsel

Senior Member
6 November 2007
451
Αθηνα ,Κεντρο
Ψαξε λιγο μηπως βρεις ενα αξιοπιστο service εκτος αντιπροσωπειας γιατι σε δικη μου περιπτωση με αλλη εταιρια το επισημο service εδινε αστρονομικο ποσο για αντικατασταση πλακετας (προφανως δεν μπαινουν στον κοπο στον κοπο να επιδιορθωσουν ) ενω με λιγο ψαξιμο αλλαχθηκαν καποια εξαρτηματα με αστειο κοστος και δουλευει μια χαρα .Προφανως δεν ειναι η ιδια βλαβη αλλα ποτε δεν ξερεις.

Στάλθηκε από το SM-J320FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

makfil

Supreme Member
12 September 2010
4,098
Φιλοθέη/Γλυφάδα
@mkalikan
Σε ποια περιοχή είσαι;
Ρωτάω γιατί γνωρίζω ένα καλό τεχνίτη που μου ανέστησε μια τηλεόραση και μερικά ηλεκτρονικά ακόμη.
 

mkalikan

New member
11 March 2017
3
Re: Απάντηση: Βλάβη σε Samsung H6200

Καλησπερα φιλε μου.
Ειμαι στο Νεο Ηρακλειο.
Αν εχεις καποια πληροφορια, θα σου ειμαι υποχρεος..
 

mkalikan

New member
11 March 2017
3
Re: Απάντηση: Βλάβη σε Samsung H6200

Αν μπορεις να μου στειλεις με pm το τηλεφωνο του, για να του κανω μια ερωτηση τουλαχιστον....ποτε δεν ξερεις ...
Ευχαριστω!
 

magos21

Established Member
19 December 2010
229
Xioς
Ψαξτο αν μπορείς απο eBay ,πολύ πιθανων να το βρεις στην μισή τιμή η και ακόμα πιο κάτω. Εγώ πλακέτα tcon για Sony από 240 εδώ την βρήκα 35!!