Προγραμματισμός Epg guide Smart TV Samsung 2011

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

leas

Senior Member
5 August 2009
362
Θέλω να έχω τη δυνατότητα με μια εφαρμογή να επιλέγω αν θέλω να μη βλέπουν επιλεγμένα προγράμματα σε επιλεγμένα κανάλια. Υποθέτω ότι η επιλογή θα γίνεται από τον ψηφιακό οδηγό προγράμματος. Να μπορώ νσ ανατρέχω σε αυτόν και να επιλέγω να κλειδώνω το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Πχ. Τούρκικες σειρές στο star.

Κατά πόσο είναι εφικτό αυτό να γίνει σε Samsung Smart TV μοντέλο 2011. Νομίζω σειρά E.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

leas

Senior Member
5 August 2009
362
Θέλω να έχω τη δυνατότητα με μια εφαρμογή να επιλέγω αν θέλω να μη βλέπουν επιλεγμένα προγράμματα σε επιλεγμένα κανάλια. Υποθέτω ότι η επιλογή θα γίνεται από τον ψηφιακό οδηγό προγράμματος. Να μπορώ να ανατρέχω σε αυτόν και να επιλέγω να κλειδώνω το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Πχ. Τούρκικες σειρές στο star, ειδήσεις στον ΑΝΤ1, Αυτιάς στο ΣΚΑΙ.

Κατά πόσο είναι εφικτό αυτό να γίνει σε Samsung Smart TV μοντέλο 2011. Νομίζω σειρά E.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι η Samsung UE46D6100. Καλωδιωμένη στο Internet και όχι με WiFi. Και αν γίνεται να μπορώ να έχω απομακρυσμένη πρόσβαση στην τηλεόραση ώστε να χαμηλώνω τον ήχο χωρίς το τηλεκοντρόλ και χωρίς να είμαι μπροστά για να αποφεύγω ηχορύπανση από διάφορους επισκέπτες "παράσιτα", που έχω συχνά και βάζουν τον ήχο της τηλεόρασης πολύ δυνατά παρακολουθώντας τηλεοπτικά σκουπίδια.
 

leas

Senior Member
5 August 2009
362
Ακυρο. Μου την έκλεψαν κάτι :violent-smiley-030: κλεφτρόνια :rifle: που μπήκαν πρόσφατα στο σπίτι μου