Ερώτηση πρωτάρη

koufman

New member
17 March 2017
5
"Καλησπερα και απο μενα !!! .. αγορασα 2 αυτοενισχυομενα ηχεια (ΚΡΚ rokit g3) ... δεν εχω καλη καρτα ηχου στο pc moy...βεβαια παιζουν πολυ καλα τα ηχεια αλλα σκεφτομαι ναι αγορασω μια εξωτερικη καρτα ηχου ελπιζωντας οτι θα ακουγετε καλυτερα ... ερωτηση, αξιζει να αγορασω ? και αν ναι πια ? γυρω στο 80 ευρω.... ευχαριστω"
 
Last edited by a moderator:

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Γεια σου φίλε koufman και καλώς όρισες στην παρέα μας!

Αξίζει να πάρεις. Κάτι στα 80 δεν ξέρω. Υπάρχει όμως η οικονομική της focusrite που απ ότι ακούω είναι πολύ καλή για τα χρήματα που στοιχίζει. Μην αποκλείεις και την λύση ενός μεταχειρισμένου dac με τα features που θα σε ενδιέφεραν.
 

koufman

New member
17 March 2017
5
Φενεται καλη , και στα λεφτα δεν ξεφευγει τοσο. Εαν οπως λες θα δω διαφορα στον ηχο!! Δεν εχω και ιδεα απο καρτες... Ευχαριστω πολυ!!
 

DomieMic65

Supreme Member
10 July 2006
9,688
Αθήνα
αν παίζεις με pc ολα καλώς ... πρέπει να είναι πολύ καλή καρτούλα και πανέμορφη ΙΜΟ
έχω την εντύπωση όμως πως έχει θεματάκια συνεργασίας με MAC αν τυχών έχεις MAC ή σκέφτεσαι να αγοράσεις ψάξ' το λίγο πριν την πάρεις!
 

koufman

New member
17 March 2017
5
Όχι,όχι,δεν έχω Mac!!Ευχαριστώ για την παρατήρηση!!
Πάντως πως είδες την τιμή που δίνει στο isomnia;
 
Last edited by a moderator:

sokmav

AVClub Fanatic
5 February 2012
14,227
Αγαπητέ φίλε,θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία.
Καλή συνέχεια στην αναζήτηση!
 

maxpain

AVClub Enthusiast
10 March 2014
727
Τα krk rca βύσματα δέχονται? Σε αυτά τα χρήματα εγώ όταν έψαχνα κάποτε κάρτα ήχου είχα δει πολλές επιλογές και σε εξωτερική κάρτα και σε pci. Υπάρχουν πολλές λύσεις, εγώ τελικά κατέληξα σε μια κάρτα της Auzentech η οποία με έβγαλε πάρα πολύ καλά για τα χρήματα της τότε και αν και την αγόρασα μεταχειρισμένη ακόμα παίζει καλά μετά από σχεδόν 7 χρόνια.

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία για να σου προτείνω εξωτερικές κάρτες ήχου σε αυτά τα χρήματα αλλά από προσωπική εμπειρία που έχω ακούσει κάρτες pci της asus πχ την xonar d1 ήταν τίμια για τα χρήματα της.