κι άλλοι δεινόσαυροι....

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,551
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Υπαρχουν Π-Α-Ν-Τ-Α .... τα πολυ χειροτερα !

CDV5MkoUsAUwai1.jpg-large.jpg


14408279262_89bd7572d1_b.jpg


Και ολα αναγονται σε θεμα θερμικης αντοχης .... αμεσως μετα τα 15 λεπτα λειτουργιας !
Και οτι αντεξε .... σωθηκε ! Οτι δεν αντεξε .... σελοτεϊπ και ψαλιδακι !
 
Last edited:

chris73

AVClub Addicted Member
3 March 2014
2,907
Θεσσαλονίκη
Πάντως δεν φτιάχτηκαν μόνο για 15 λεπτά αυτά. Και το μηχάνημα παίζει μεγάλο ρόλο, όχι πως δεν κόβονται βέβαια...
 

SR-71

AVClub Fanatic
15 December 2010
46,551
Kashyyyk stratosphere - 100,000 ft
Πάντως δεν φτιάχτηκαν μόνο για 15 λεπτά αυτά. Και το μηχάνημα παίζει μεγάλο ρόλο, όχι πως δεν κόβονται βέβαια...

Eγω το εχω δει .... φιλμ να καιγεται !
Ξερεις τι ωραια ψυχεδελεια βγαζει ?
Αλλο πραγμα .... δεν σου λεω :p

(το μηχανημα δεν παθαινει τιποτα .... η ταινια βλεπει τον χαρο αναποδα ! :laugh:)
 

artman

AVClub Enthusiast
30 November 2008
768
Πειραιάς
SR71B σ'ευχαριστώ (το εκλαμβάνω ως καλωσόρισμα). Ήμουν μικρομηκάς όταν ήμουν πιτσιρικάς. Ναι με super8. Μηχανές λήψης, προβολής, μουβιόλα, κολέζα, κλπ.
Θα φωτογραφίσω και εγώ το δεινόσαυρό μου και θα τον ανεβάσω. Είναι και στερεοφωνικός!
 

chris73

AVClub Addicted Member
3 March 2014
2,907
Θεσσαλονίκη
Eγω το εχω δει .... φιλμ να καιγεται !
Ξερεις τι ωραια ψυχεδελεια βγαζει ?
Αλλο πραγμα .... δεν σου λεω :p

(το μηχανημα δεν παθαινει τιποτα .... η ταινια βλεπει τον χαρο αναποδα ! :laugh:)

Βρε δεν κατάλαβες, το μηχάνημα μπορεί να είναι και "τρυφερότερο" προς την ταινία, δεν είναι όλα ίδια.
 

artman

AVClub Enthusiast
30 November 2008
768
Πειραιάς
Παίζει. Είχα χρόνια να τον ανάψω και πέρυσι που δοκίμασα έπαιζε αλλά είχε προβληματάκια στον ήχο. Δεν τον ξαναδοκίμασα. Οι μπομπινούλες που υπάρχουν
δεν είναι έργα. Είναι μια ταινία μικρού μήκους που έκανα εγώ στα 15 μου και μετά αναμνήσεις.... Ο παππούς, η γιαγιά κλπ αγαπημένα πρόσωπα που έχουν φύγει από το ζωή.
Αρκετό υλικό για ...κλάμα...
 

DIAMANTIS SVIGOS

AVClub Addicted Member
7 April 2008
2,887
ΕΛΛΑΔΑ
Γεια σου Γιάννη, τι θυμάσαι βρε παιδί μου. Τέτοια μάρκα (chinon) είχα μία φωτογραφική μηχανή... πολυυυ παλιά!

Τελικά μάλλον εμείς είμαστε οι δεινόσαυροι...εεε??:flipout:
 

artman

AVClub Enthusiast
30 November 2008
768
Πειραιάς
Γεια σου Γιάννη, τι θυμάσαι βρε παιδί μου. Τέτοια μάρκα (chinon) είχα μία φωτογραφική μηχανή... πολυυυ παλιά!

Τελικά μάλλον εμείς είμαστε οι δεινόσαυροι...εεε??:flipout:

Μέσα στο μυαλό μου είσαι Διαμαντή μου...