Midnight Texas [NBC]

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
midnight-texas-trailer-1.jpg


Το δίκτυο NBC κυκλοφόρησε το πρώτο trailer απο το «Midnight Texas», μια νέα μεταφυσική σειρά που είναι βασισμένη στην bestselling τριλογία βιβλίων της Charlaine Harris, την συγγραφέα που έχει γράψει και τη σειρά βιβλίων «Sookie Stackhouse» (Southern Vampire), που αποτέλεσε την πηγή έμπνευσης για το «True Blood» του HBO.

«Ενα ταξίδι σε μια απομακρυσμένη πόλη του Texas, εκεί όπου κανείς δεν είναι αυτό που φαίνεται. Απο βρυκόλακες και μάγισσες σε μέντιουμ και εκτελεστές, το Midnight αποτελεί έναν ασφαλή παράδεισο για τους διαφορετικούς. Καθώς τα μέλη της πόλης απωθούν τις εξωτερικές πιέσεις απο συμμορίες μηχανόβιων, καχύποπτων αστυνομικών και το δικό τους επικίνδυνο παρελθόν, ενώνουν τις δυνάμεις τους και δημιουργούν μια δυνατή και απρόσμενη οικογένεια. Μυστήριο, τρόμος και ρομάτζο συνδυάζονται τόσο για να σαγηνεύσουν, όσο και για να τρομάξουν τους επισκέπτες που τολμούν να επισκεφθούν αυτό το ασυνήθιστο μέρος.»

Το σενάριο της σειράς έχει γράψει η Monica Owusu-Breen («Alias», «Agents of S.H.I.E.L.D.»), βασισμένη φυσικά στην ιστορία της Charlaine Harris.

Την σκηνοθεσία του πρώτου επεισοδίου έχει αναλάβει ο Niels Arden Oplev («The Girl With The Dragon Tattoo»), ο οποίος θα εκτελέσει και χρέη παραγωγού μαζί με τους Kevin Blank, Monica Breen, David Janollari και Bill Johnson.

Πρωταγωνιστούν οι Arielle Kebbel («Ballers»), François Arnaud («The Borgias»), Dylan Bruce («Orphan Black»), Jason Lewis («Brothers & Sisters»), Sarah Ramos, Lora Martinez-Cunningham, Yul Vazquez, Kellee Stewart, Parisa Fitz-Henley, John-Paul Howard.

Κρίνοντας απο το πρώτο trailer, η νέα σειρά του NBC φαντάζει πρόχειρη και φτωχή, καθώς εκτός απο το άσημο cast δεν φαίνεται να διαθέτει και τον απαιτούμενο hardcore τόνο.

Το «Midnight Texas» θα κάνει πρεμιέρα στις 25 Ιουλίου, στο NBC.

Cinemode

 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
555.jpg


NBC | Imdb | Wikipedia | Facebook | Twitter

Το στυλ της μου θυμίζει κάτι από American Gods + From Dusk Till Dawn..
κάπως "εκτός" για το NBC..

Αμφιβάλω εάν θα την δει ο Yperion πάντως.. :cool:
 
Last edited:

lesarros

AVClub Addicted Member
6 February 2008
1,392
Athens,Greece
Εχει βγει το 1ο επεισόδιο και βγήκαν σήμερα και τα ελληνικά.Θα του ρίξω μια ματιά μάλλον αργότερα.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Είδα τα δυο πρώτα .
Είναι κάτι ανάμεσα σε Supernatural και The vampire diaries .
Εμένα που μου αρέσουν τέτοιου είδους σειρές, το βλέπω χαλαρά.
Σε κάποιους άλλους ίσως δεν αρέσει , γιατί είναι πράγματα που έχουμε ξαναδεί, με πολλά κλισέ .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
[FONT=&quot]Καλό το 3ο ![/FONT]
[FONT=&quot]Αν δεν είχε κάποιες ευκολίες θα ήταν το καλύτερο μέχρι τώρα , μου άρεσε το γκεστ .[/FONT]
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
[FONT=&quot]Είδα και το 6ο .[/FONT]
[FONT=&quot]Η μυθολογία είναι παρόμοια με [/FONT]Supernatural και The vampire diaries , με χαλάει από όσα έχουμε δει ο γάτος που μιλάει .
Έχει κάποιους γνωστούς ηθοποιούς , θα μπορούσαν να ήταν καλύτερα τα πράγματα , κάπου μου φαίνεται "ρηχή " σαν σειρά .
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Mετά το τέλος της πρώτης σεζόν θα έλεγα ότι ήταν μέτρια σειρά που αν άρχιζε Σεπτέμβριο ,Οκτώβριο θα την παρατούσα από το πρώτο επεισόδιο .
Το καιρό που προβλήθηκε δεν υπήρχε κάτι άλλο και ασχολήθηκα μαζί της .